Sereď zvýšila náskok na čele, pozrite si dva krásne góly Ulricha (+VIDEO)

II. LIGA: Gólman Serede Matúš Ružinský stále nedostal na jar gól, jeho séria nepriestrelnosti trvá už 540 minút.

Ľubomír Ulrich strelil dva krásne góly do siete Komárna. Ľubomír Ulrich strelil dva krásne góly do siete Komárna. (Zdroj: Štefan Hubinák)

Sereď - Komárno 3:0 (1:0)

Hostia prišli so značne pozmeneným kádrom oproti jeseni, domácim chýbal stopér Djiby Ba pre svalové zranenie. Už v 10. min. sa menilo skóre: Ulrich po sóle vystrelil spoza 16-tky a vymietol pavučinu ľavého rohu Maťašovského. Potom strieľal Seredčan Mihálik, na druhej strane dvakrát pohrozil Nurkovič. Po štvrťhodine nápor domácich ochabol a do konca polčasu mali viac z hry Komárňania, ktorí prekvapili otvorenou hrou.

Do druhého polčasu domáci tréner vymenil dvoch hráčov a hra Serede sa zlepšila. V 65. min. vyšla pekná akcia po osi Ulrich – Richnák a zblízka zvyšoval Popin – 2:0. Srbský útočník potom predviedol pekné nožničky z päťky, mieril tesne nad bránu. Mužom zápasu bol Ľubomír Ulrich, ktorý peknou technickou strelou spoza 16-tky pridal tretí gól. V 80. min. Bankole našiel peknou kolmicou Moronga a ten vyprášil rukavice brankárovi. Seredčanov do šatne vyprevádzal tradične mohutný potlesk. V ďalšom kole na ihrisku Podbrezovej B nenastúpia pre karty Morong a Ventúra.

Góly: 10. a 76. Ulrich, 64. Popin.
R Čiernik, ŽK: Morong, Ventúra - Matič, 545 divákov.
ŠKF: Ružinský - Mečiar, Michalík, Mihálik (46. Bilas), Ulrich (79. Razek), Loduha, Pankarićan (46. Richnák), Morong, Bankole, Ventúra, Popin.
KFC: Maťašovský - Popović, Ondruš, Špiriak, Šurnovský, Domonkos, Nagy (79. Morócz), Matić, Mészáros (75. Hovsepyan), Nurković, Duda (46. Bilyk).

Načítavam video...

Michal Gašparík, tréner Serede: „Vedeli sme, že to nebude pre nás jednoduchý zápas. Komárno má mladý, behavý káder. V prvom polčase sme mali dobrý úvod, ale ďalšia časť bola v réžii hostí. Po prestriedaní dvoch hráčov sa naša hra zlepšila. Lopta hráčom odskakovala, ihrisko nie je v ideálnom stave.“

Jozef Olejník, tréner Komárna: „Futbal sa hrá na góly a nehodnotí sa ako krasokorčuľovanie. Herne to nebolo zlé z našej strany s výnimkou prvých 15 minút. Je to krutý výsledok, takúto prehru sme si nezaslúžili. Achillovou pätou je pre nás zakončovanie akcií. Futbal v Komárne sa však bude ďalej zveľaďovať a naším cieľom je zachrániť sa v druhej lige.“

Ostatné výsledky:
Šamorín - Skalica 1:1 (1:1), 44. Antonio - 25. Šebesta.
L. Mikuláš - Poprad 1:0 (0:0), Bardejov - Inter 1:2 (0:0), Lok. Košice - Trebišov 0:1 (0:0), Spišská N. Ves - Podbrezová B 0:1 (0:1), FK Pohronie - Zvolen 3:0 (0:0).

1. Sereď 23 15 4 4 57:22 49 (+13)
2. Poprad 23 13 5 5 38:17 44 (+11)
3. Skalica 23 12 5 6 29:24 41 (+8)
4. Žilina B 23 11 3 9 54:33 36 (+3)
5. Lok. Košice 22 11 3 8 31:24 36 (+3)
6. FK Pohronie 23 7 10 6 34:25 31 (-5)
7. Sp. N. Ves 23 8 6 9 30:34 30 (-6)
8. Bardejov 21 8 5 8 33:29 29 (-4)