Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

V. liga Juh

V Močenku nedohrali, béčko FC vonku naplno

ŠK Močenok - Vlčany 9:1 (7:1), 5., 18., 19. a 54. R. Rebra, 14., 28. a 62. P. Havran, 2. P. Hudec, 43. M. Maga - 25. J. Oroszi (11 m); nedohrané v 72. min. pre nízky počet hráčov. Suverén súťaže (bez operovaného kapitána Kostolániho) zvalcoval súpera, ktorý bojuje o záchranu. Hostia doplatili na svoju otvorenú hru. Naviac, ŠK nepremenil dve penalty - Palic ju kopol vedľa a Košovanovi chytil jedenástku Polocik. Po prestávke hostia postupne prišli o zranených hráčov Orosziho, Czibulu a Karvaia, a tak sa zápas nedohral. ČK: 40. Pekaj. R Kompas, 200.

ŠK: Košovan - Mandrák (49. Civáň), Guláš, Paľo, Maga - Oláh, Hudec, Palic, Flaska (63. Hipp) - Havran, Rebra. Vlčany: Polocik - Komlósi, Györi, Körös, Pekaj, Czibula (46. Plankó), Brnula, Oroszi, Mészáros, Ács, Karvai.

Sereď - Vieska 0:1 (0:1), 28. J. Zsákovics. Domáci nastúpili bez viacerých zranených hráčov a opäť sklamali svojich fanúšikov - v siedmom zápase v rade nezvíťazili. V úvode nevyužil veľkú šancu Vrtík. Hostia odpovedali Zsákovicsom, ktorý sa v 16-ke dobre zorientoval - 0:1. Sereď hrala naďalej nesúrodo a najväčšiu šancu nevyužil v 47. min. Brestovanský, ktorého hlavičku brankára vyrazil. Hostia mohli v závere poistiť svoje víťazstvo Jánym, ktorý z brejku strelil vedľa. ČK: 80. Csémi. R Majer, 80.

Sereď: Karmažín - Mikulec, Gašparík, Vrtík, Svátek, Hubinák, Guláš, Brestovanský (80. Ďuriš), Krivosudský, Sloboda, Földeši. Vieska: Tóth - Busnyák, Koczó, Író (56. A. Audi), Csémi, Krajcsovics (58. A. Molnár), J. Audi, Jány, Zsákovics (88. Nagy), Molnár, Csépi.

Zbehy - Výčapy-Opatovce 1:0 (0:0), 63. P. Búš. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov, domáci zasa mali náznaky šancí zo štandardiek. Po prestávke mali hostia v strede poľa viac z hry, ale neúčasť vykartovaného Martonku bola citeľná a vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Domáci sa dočkali v 63. min, keď faul na prenikajúceho Kopca potrestal Búš z 20 m presnou strelou do vinkla. Veterán Herceg v bráne domácich sa proti svojim bývalým spoluhráčom vytiahol a udržal si čisté konto. R Vachula, 150.

Zbehy: Herceg - Ťapušík, Šmitala, Fúska (60. Psota), Štrbavý - Hamara, Búš, Lieskovský, Meszároš (75. Zentko) - Kopec, Šóš. V.-Opatovce: Pintér - Slovák, Molnár, Košťál, Schwarcz - Bakai (73. Šulgan), Greguš, Čery, Beňuš (44. Kučera) - Pavlovič, Petkeš.

TIBI Hor. Kráľová - Nitra B/Mlynárce 1:2 (1:1), 12. Ľ. Kollár - 10. J. Zajac, 47. M. Farkaš. Začalo sa opatrne a z prvej vážnejšej akcie po rohu skóroval hlavou Zajac. Domáci hneď kontrovali Kollárom po úniku Mrázika. Do prestávky si Barta poradil s pokusmi Farkaša a Luza, na druhej strane Kollár mieril vedľa. Po obrátke Farkaš vybojoval loptu a obstrelil brankára - 1:2. V ďalších minútach hostia umnou hrou, nasadením a rýchlosťou udržali výsledok, pretože domáci hrali skôr na náhodu a nedokázali sa presadiť. R Kmeťko, 250.

H. Kráľová: Barta - Paška, Faltinovič, Nagy, Sklenár - P. Kokeš, Sedlák, L. Kokeš (58. Bobula), Bagocký (15. Lencsés) - Kollár, Mrázik (67. Straňák). FC B: Peškovič - Zajac, Gyepes, Nozdrovický, Kuzma, Drobný, Bališ, M. Farkaš, Vailing (75. Nemček), Barbosa (83. Súlovský), Luz.

Horné Saliby - Trstice 2:3 (0:0), 63. M. Bobor, 88. Z. Deák - 70. J. Hromada, 72. J. Ivicze, 83. P. Udvaros. Lepšie začali hostia a mali pár výborných šancí. V závere polčasu sa osmelili aj domáci. Druhé dejstvo začalo šancami Dohoráka, resp. Valacha. Skóre otvoril Bobor bombou po rohu. Hostia odpovedali Hromadom zo skrumáže, vzápätí sa uvoľnil Ivicze a po zemi od žrde dostal svoj tím do vedenia. To ešte zveľadil Udvaros technickou strelou. Posledné slovo mal Deák hlavou po centri Bobora a domáci neboli ďaleko od prekvapenia. R Faltejsek, 150.

H. Saliby: Jakubecz - Šulan, Hegedüs, Kertész, Bobor, Rakoncza, Knapp, Perleczký, Lénárt, Deák, Valach. Trstice: Nagy - Borka (46. Erdélyi), Sárkány, Lukács - Pint (63. Schweiger), Gányi, Udvaros, Dohorák, Györi - Hromada, Ivicze.

Galanta - Veľký Cetín 2:1 (1:0), 2. A. Varga, 83. A. Harsányi - 59. R. Kiác. Domácich posadila už v 2. min. na koňa šikovná hlavička Vargu po štandartke Kollárika ml. V ďalšom priebehu sa hralo v strede poľa, bez väčších šancí, a tak mali diváci radosť iba z gólov slovenských hokejistov, ktoré priebežne oznamoval hlásateľ. Presne v čase, keď sa napĺňala hodina hry, zahrávali hostia Kóňom trestný kop a Kiác dorazil loptu do siete. Vykúpenie pre favorita ale prišlo po prihrávke Sabatoviča a zakončení Harsányiho. R Urbanovský, 200.

Galanta: Šálka - R. Kollárik ml., Blaško, A. Varga, Kondé - Špendla (46. Francisci), Sabatovič, R. Kollárik st., Kiss - Harsányi (90. Lošonský), Mikuš (46. Csóka). V. Cetín: J. Szusztor - Kmetyo, Jaruska, Kiác (87. J. Varga), Dudás - Tvrdoň, Kóňa, Pagačovič (89. Bridiš), Vajda - Horňáček, Belányi.

Nový Život - Or. Potôň/DAC B 2:1 (1:0), 35. a 63. Cs. Németh - 61. P. Štvrtecký. Pred peknou návštevou sa chceli oba tímy vytiahnuť, šance si však vytvárali len domáci (Németh, Schiffer, Turza). Skóre napokon otvoril Németh, ktorý tak ukončil svoju jarnú streleckú smolu. Po obrátke hostia otvorili hru, vytvorili si šance a Štvrtecký hlavou premenil prihrávku Mészárosa. Druhý gól domácich zariadil Jankovič, ktorý hoci bol faulovaný, stihol prihrať Némethovi pred prázdnu bránu - 2:1. V 70. min. Mikóczi nepremenil penaltu a hoci šance sa ešte zrodili na oboch stranách, skóre sa už nemenilo. R Bencsík, 380.

N. Život: Kunyi - Kadvaň, Mikóczi, Kuczman, Tondra (65. Farkas), Andrejkovics, Németh, Illés, Turza, Jankovics (63. Nyársik), Schiffer. DAC B: Póda - Perczel, Horváth, Kršteňanský, J. Nagy, M. Lelkes, P. Nagy, Balla, Mészáros, Štvrtecký, Belkovics.

Horná Potôň - Topoľníky 1:1 (0:0), 48. M. Méhes - 65. Zs. Orbán. Hostia začali nebojácne a celý prvý polčas boli lepším mužstvom. Vyloženú šancu si však vypracovali len jednu - L. Nagy zo 6 m namieril vedľa. Domáci ohrozili bránu hostí len dvoma strelami Rácza. Po zmene strán domáci výrazne pridali, patrilo im 15 minút a Méhes efektne skóroval po akcii Bodu. Straka trafil žrď a z protiútoku po akcii Johancsika vyrovnal Orbán. Potom vzruchu ubudlo a s bodom boli spokojné oba tímy. R Gibas, 200.

H. Potôň: Kriška - Botló, J. Balogh, Rácz, Smatana, Boda, Miklós (46. Straka), Hasprún, Martinko, Méhes, Kramarčík (80. Vizent). Topoľníky: Horváth - Gútai (87. Tóbli), Rajkovics, Németh, A. Nagy, I. Balogh, Johancsik, Libárdi, L. Nagy, Orbán, Žiga.

1. ŠK Močenok 24 18 4 2 87:18 58 (+22)

2. O. Potôň/DAC B 24 12 7 5 52:26 43 (+7)

3. Trstice 24 13 3 8 55:42 42 (+6)

4. Topoľníky 24 12 4 8 37:28 40 (+4)

5. Výč.-Opatovce 24 12 4 8 51:42 40 (+4)

6. Galanta 24 12 3 9 37:43 39 (+3)

7. Horná Potôň 24 10 5 9 46:37 35 (-1)

8. Vieska 24 10 5 9 49:41 35 (-1)

9. TIBI H. Kráľová 24 10 5 9 38:39 35 (-1)

10. Zbehy 24 10 3 11 36:53 33 (-3)

11. Nový Život 24 8 6 10 34:31 30 (-6)

12. Sereď 24 8 6 10 42:53 30 (-6)

13. Veľký Cetín 24 7 3 14 45:53 24 (-12)

14. FC B/Mlynárce 24 7 3 14 27:43 24 (-12)

15. Vlčany 24 5 5 14 27:60 20 (-16)

16. H. Saliby 24 4 2 18 27:81 14 (-22)

O. Potôni/DAC B odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 20 - J. Martonka (Výč.-Opatovce), 19 - M. Méhes (Horná Potôň), 18 - E. Palic (ŠK Močenok), J. Zsákovics (Vieska), 14 - Cs. Németh (Nový Život), M. Žiga (Topoľníky), J. Ivicze (Trstice), 13 - T. Hipp (ŠK Močenok). MARTIN KILIAN

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  4. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  5. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  6. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  8. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  9. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  10. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  1. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  2. Brieždenie pod lomenicou
  3. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  4. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Fincentrum Nitra

Rozhovor s Annou Súlíkovou o možnostiach v oblasti finančníctva.

Reštaurovanie zachraňuje kultúrne dedičstvo

Ľudia kedysi nevedeli zachraňovať diela a volili najjednoduchší spôsob.

Poslanci sa prú o to, kto sa zaslúžil o nový chodník

Balážová sa pri hlasovaní o rekonštrukciách zdržala. Na Facebooku sa ale hrdí tým, že opravu chodníka schvaľovala.

Rekordná účasť bežcov na Cedronskom behu (+FOTO)

V nedeľu sa stretli milovníci pohybu v Mojmírovciach na ôsmom ročníku bežeckých pretekov.