Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

MO Topoľčany

Novým lídrom Solčany

Ludanice - Urmince 5:0 (3:0), 25. a 35. P. Lacena, 40. D. Goga, 85. M. Rusnák, 88. M. Babala. Už podľa výsledku je zrejmé, kto bol pánom na ihrisku. Hral sa zápas na jednu bránu. Ludaničania rozhodli o výsledku už v prvom polčase. Aj keď hrali domáci na neutrálnej pôde v Hrušovanoch, predviedli svoju morálnu silu a zaslúžene vyhrali.

H. Obdokovce - N. Blatnica 1:1 (0:0), 75. I. Svoboda - 55. A. Pavlovič. Oba tímy boli po piatkovej dohrávke veľmi unavené, čo sa prejavilo na ich hre. Aj keď sa hostia ujali po obrátke vedenia, ku koncu zápasu odpadli po fyzickej stránke a dovolili domácim uchmatnúť aspoň bod.

Nemčice - Solčany 1:2 (1:1), 30. Š. Ďurkovič - 45. P. Dálik, 80. M. Nikodém. Hostia hrajú o postup, a tak vyzerala aj ich hra. Predviedli pekný kombinačný futbal, ktorý aj v tomto zápase platil na domácich. Aj keď sa ujali Nemčice vedenia, Solčanci už do prestávky vyrovnali a v druhej časti rozhodli o svojich troch bodoch.

Jacovce - Preseľany 2:1 (1:1), 37. T. Jamrich (11 m), 68. J. Naštický - 15. I. Bilik. Preseľančania pricestovali do Jacoviec so zámerom hrať otvorený futbal, čo sa im aj vyplatilo, pretože už v 15. min. sa ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu a do prestávky vyrovnali. O zisk troch bodov sa postaral Naštický.

To B/N. Streda - Krnča 6:3 (4:1), 15. L. Šmitala, 28. D. Renner, 33. a 38. R. Štros, 46. a 86. J. Fráter - 9. J. Remeň, 75. a 86. M. Jančovič. Hoci začali domáci náporom, hostia sa ujali vedenia. "Béčko" však tento gól ešte viac motivoval a do polčasu rozhodlo o výsledku zápasu. Druhé dejstvo sa hralo v kľudnom tempe.

Chrabrany - Kamanová 1:0 (0:0), 56. D. Bartošek. Úroveň podpriemerného zápasu zachraňoval výborne hrajúci Bartošek. Vynikal takmer vo všetkom. Jeho gól bol excelentný. Po peknej nahrávke od spoluhráča obišiel troch hosťujúcich hráčov a exportne zakončil.

Hrušovany - Prašice 2:1 (1:1), 33. J. Dekýš (11 m), 60. J.Bárta - 30. I. Bárta. Tento "šesťbodový" zápas začal lepšie líder a ujal sa vedenia po polhodine hry. Skóre zrovnal jarný strelec Dekýš. Domáci si vytvorili ohromný tlak, v ktorom sa im podarilo vsietiť veľmi dôležitý gól, a práve vďaka nemu môžu stále myslieť na postup.

Mýtna N. Ves - Čermany 2:2 (1:1), 43. J. Gerši, 50. M. Rybanský - 3. P. Jančovič , 78. J. Prostredný. Hostia mali viditeľne územnú prevahu a bleskovo sa ujali vedenia. Divákov zdvihol zo stoličiek prekrásny gól Geršiho, ktorý napriahol spoza šestnástky, s presnosťou ostreľovača trafil k žrdi a brankár sa mohol len udivene pozerať.

11. Preseľany 24 9 3 12 40:37 30 (-6)

12. Mýtna N. Ves 24 7 6 11 52:46 27 (-9)

13. To. B/N. Streda 24 6 6 12 46:68 24 (-12)

14. N. Blatnica 24 5 5 14 26:53 20 (-16)

15. Kamanová 24 5 3 16 33:68 18 (-18)

16. Krnča 24 5 3 16 32:71 18 (-18)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - Pe. Lacena (Ludanice), J. Gerši (Mýtna N. Ves), 14 - J. Naštický (Jacovce), L. Michalík, M. Michalík (Solčany), 13 - J. Prostredný (Čermany), M. Višňovský (Nemčice), E. Ďurík (Prašice), 12 - M. Kočan (Hrušovany), M. Meluš (Krnča), P. Desat (Nemčice). PAVOL PRIBELA

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 678

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Na námestí je už betlehem, stánky tam budú len dva. Hygiena dostala podnet

Stany na konzumáciu jedla radnica nepostaví, nedostala povolenie.

Od dnešného dňa je pod stromčekom betlehem.

Námestie v Nitre zmenia najskôr pred budúcim letom, bude aj potok

Projektová dokumentácia je už hotová. Súťaž na zhotoviteľa chcú vypísať v novom roku.

Štefan Lančarič z radnice pred fontánou, na ktorú bude napojený potôčik.