Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

MO Topoľčany

Novým lídrom Solčany

Ludanice - Urmince 5:0 (3:0), 25. a 35. P. Lacena, 40. D. Goga, 85. M. Rusnák, 88. M. Babala. Už podľa výsledku je zrejmé, kto bol pánom na ihrisku. Hral sa zápas na jednu bránu. Ludaničania rozhodli o výsledku už v prvom polčase. Aj keď hrali domáci na neutrálnej pôde v Hrušovanoch, predviedli svoju morálnu silu a zaslúžene vyhrali.

H. Obdokovce - N. Blatnica 1:1 (0:0), 75. I. Svoboda - 55. A. Pavlovič. Oba tímy boli po piatkovej dohrávke veľmi unavené, čo sa prejavilo na ich hre. Aj keď sa hostia ujali po obrátke vedenia, ku koncu zápasu odpadli po fyzickej stránke a dovolili domácim uchmatnúť aspoň bod.

Nemčice - Solčany 1:2 (1:1), 30. Š. Ďurkovič - 45. P. Dálik, 80. M. Nikodém. Hostia hrajú o postup, a tak vyzerala aj ich hra. Predviedli pekný kombinačný futbal, ktorý aj v tomto zápase platil na domácich. Aj keď sa ujali Nemčice vedenia, Solčanci už do prestávky vyrovnali a v druhej časti rozhodli o svojich troch bodoch.

Jacovce - Preseľany 2:1 (1:1), 37. T. Jamrich (11 m), 68. J. Naštický - 15. I. Bilik. Preseľančania pricestovali do Jacoviec so zámerom hrať otvorený futbal, čo sa im aj vyplatilo, pretože už v 15. min. sa ujali vedenia. Domáci zvýšili aktivitu a do prestávky vyrovnali. O zisk troch bodov sa postaral Naštický.

To B/N. Streda - Krnča 6:3 (4:1), 15. L. Šmitala, 28. D. Renner, 33. a 38. R. Štros, 46. a 86. J. Fráter - 9. J. Remeň, 75. a 86. M. Jančovič. Hoci začali domáci náporom, hostia sa ujali vedenia. "Béčko" však tento gól ešte viac motivoval a do polčasu rozhodlo o výsledku zápasu. Druhé dejstvo sa hralo v kľudnom tempe.

Chrabrany - Kamanová 1:0 (0:0), 56. D. Bartošek. Úroveň podpriemerného zápasu zachraňoval výborne hrajúci Bartošek. Vynikal takmer vo všetkom. Jeho gól bol excelentný. Po peknej nahrávke od spoluhráča obišiel troch hosťujúcich hráčov a exportne zakončil.

Hrušovany - Prašice 2:1 (1:1), 33. J. Dekýš (11 m), 60. J.Bárta - 30. I. Bárta. Tento "šesťbodový" zápas začal lepšie líder a ujal sa vedenia po polhodine hry. Skóre zrovnal jarný strelec Dekýš. Domáci si vytvorili ohromný tlak, v ktorom sa im podarilo vsietiť veľmi dôležitý gól, a práve vďaka nemu môžu stále myslieť na postup.

Mýtna N. Ves - Čermany 2:2 (1:1), 43. J. Gerši, 50. M. Rybanský - 3. P. Jančovič , 78. J. Prostredný. Hostia mali viditeľne územnú prevahu a bleskovo sa ujali vedenia. Divákov zdvihol zo stoličiek prekrásny gól Geršiho, ktorý napriahol spoza šestnástky, s presnosťou ostreľovača trafil k žrdi a brankár sa mohol len udivene pozerať.

11. Preseľany 24 9 3 12 40:37 30 (-6)

12. Mýtna N. Ves 24 7 6 11 52:46 27 (-9)

13. To. B/N. Streda 24 6 6 12 46:68 24 (-12)

14. N. Blatnica 24 5 5 14 26:53 20 (-16)

15. Kamanová 24 5 3 16 33:68 18 (-18)

16. Krnča 24 5 3 16 32:71 18 (-18)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 15 - Pe. Lacena (Ludanice), J. Gerši (Mýtna N. Ves), 14 - J. Naštický (Jacovce), L. Michalík, M. Michalík (Solčany), 13 - J. Prostredný (Čermany), M. Višňovský (Nemčice), E. Ďurík (Prašice), 12 - M. Kočan (Hrušovany), M. Meluš (Krnča), P. Desat (Nemčice). PAVOL PRIBELA