Po 17 kolách je Nitra opäť v hornej polovici

II. LIGA/ Na ihriskách súperov bodoval len „namoče

FC Nitra - REaMOS Kysucký Lieskovec 1:0 (0:0)

Gól: 83. Rák.

Cesta Nitry za povinným víťazstvom bola opäť veľmi ťažká, nováčik z Kysúc totiž držal favorita dlho na dištanc. V 6. min. Perniš vysunul Ráka, ktorý ale mieril nad bránu hostí a vzápätí zasahoval na druhej strane Senecký, keď bravúrne vyrazil delovku Šutýho a v 17. min. aj nájazd Luku. Potom hrozila opäť Nitra, no Rák zle riešil akciu po prieniku Perniša, ktorý sa v 28. min. dostal po vysunutí Babica tiež do šance, ale zo 16 m mieril nepresne. Po polhodine hry zachraňoval istý Senecký včasným vybehnutím pred Šutým a o dve minúty zneškodnil aj bombu Luku. Potom prišli tri momenty aktívneho Ráka, ktorý hlavičkoval nad, vzápätí pálil tvrdo spoza 16-tky a v 37. min. dokonca nastrelil z 25 m brvno. V druhom dejstve už Nitra dominovala, no stále bez efektu. V 56. min. Rák po narážačke Perniša minul, po hodine hry vystrelil zo 16 m Kóňa, do strely vložil nohu Trizuliak, ktorý poslal loptu do brvna vlastnej bránky. V 76. min. mohol dostať zápas nečakané smerovanie - Kekely vysunul Baláža, ten prešprintoval nitrianskych zadákov, a hoci obstrelil aj Seneckého, lopta išla vedľa brány. Domáci potom striedali, na ihrisko prišiel Bubenko, ktorý po troch minútach uvoľnil Ráka a ten rozhodol - 1:0. V samom závere ešte Očovan centroval na vzdialenejšiu žrď na Perniša, ktorý v tutovke trafil hlavičkou iba do gólmana hostí Macka.

Pred 430 divákmi rozhodoval Smolák, ŽK: Baláž.

FC: Senecký - M. Kostoláni, Szorád, Čeman, Ďatko - M. Farkaš (46. Očovan), Kóňa, Babic (66. Barbosa), Mojský (80. Bubenko) - Rák, Perniš.

Ivan Galád, tréner: Chceli sme potvrdiť dobrý jarný štart a okrem troch bodov sme mysleli aj na divákov, aby ocenili náš výkon potleskom. Vyhrali sme, no pred nami je ešte veľa práce, stále máme čo zlepšovať. ŠTEVO KORMAN

FK Bukocel Vranov - DAC Dunajská Streda 0:0

Hostia začali veľmi dobre a domácich zatlačili na ich polovicu, no čistú šancu si vytvoriť nedokázali. Podarilo sa to až Konečnému v 40. min., ale ten v dobrej pozícii iba tesne minul vranovskú bránu. Hráči Bukocelu sa na polovicu DAC-u dostali iba dvakrát, nebezpeční však neboli. Po zmene strán sa hra vyrovnala a šance boli na oboch stranách, ale ani jedno mužstvo ich využiť nedokázalo. Vari najväčšiu príležitosť na skórovanie mal Lelkeš, ale na malom vápne mu lopta preskočila cez kopačku. Hostia sa ubránili aj oslabeniu a domov si odviezli cenný bod.

R Ďuriš, ŽK: Kupec - Lelkeš, Hrubina, ČK: 70. Fabuľa (DAC), 1000 divákov.

DAC: Peško - Ashoubi, Olejník, Konečný, Fabuľa - Zlacký (63. Hrubina, 90+. Buka), Šimon, Horochonič, Javad - Bognár, Lelkeš (69. Herceg).

Robert Pflug, tréner: S bodom nie som celkom spokojný, pretože v prvom polčase sme mali obrovský tlak, no nedokázali sme ho využiť. (juh)

ostatné výsledky 21. KOLA

FC Rimavská Sobota - Tatran Prešov 2:1 (0:0), 47. Maruniak, 64. Iskra - 48. Hricov. HFC Humenné - Steel Trans Ličartovce 0:2 (0:1), 41. vlastný (Paraska), 81. Martaus. SH Senica - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:0), 64. Špulica. Koba Senec - 1. FC Košice 3:0 (2:0), 7. Beňo, 45. a 56. (11 m) Rožník.

program 22. kola

24. 4. o 16.00 h Báč - Nitra (Kačenga), Šaľa - R. Sobota (Richtárik), Dun. Streda - Humenné (Hracho).

Prípravný zápas: FC Nitra - Slovensko „18“ 2:2 (2:0), Babic, Čeman.

10. Vranov n/T. 21 7 6 8 21:24 27 (-6)

11. Rapid Ružinov 21 7 4 10 21:26 25 (-8)

12. Kys. Lieskovec 21 5 9 7 15:22 24 (-6)

13. Humenné 21 5 8 8 25:35 23 (-10)

14. Dun. Streda 21 4 6 11 17:33 18 (-12)

15. Senica 21 3 6 12 19:36 15 (-18)

16. Košice 21 3 3 15 22:50 12 (-18)

FK Rapid Ružinov - Duslo Šaľa 2:1 (1:0)

Góly: 1. a 70. Stacho - 90.+ Simonides.

Diváci boli svedkami kvalitného zápasu, o čo sa postarali obidve mužstvá. Domáci šli do vedenia už po niekoľkých sekundách hry, ba potom mali aj ďalšie príležitosti na skórovanie, ale podarilo sa im nastreliť len žrď. Hostia mohli skórovať iba po niekoľkých skrumážiach v šestnástke, ani raz sa im to ale nepodarilo. Po prestávke bol v šestnástke Rapidu faulovaný Andódi, rozhodcova píšťalka však zostala nepochopiteľne (?) nemá. V 65. min. mohol vyrovnať Lörinc, lenže trafil iba žrď domácej svätyne. Čo nevyšlo Šaľanom, to domácemu Stachovi áno a o päť minút neskôr strelil po rýchlom protiútoku Valenskému svoj druhý gól. Duslo sa mohlo po šanciach Holmíka a Molnára dostať naspäť do zápasu, ale obaja iba tesne minuli domácu bránu, a tak gól Simonidesa v nadstavenom čase už chemikom na bod nestačil.

R Samotný, ŽK: Desiatnik, Lojdl, Hodulík - J. Molnár, Holmík, Mikla, 420 divákov.

DUSLO: Valenský - Kováč (75. Simonides), Molnár, Sikorjak, Mikla - Holmík, Lalák, Lörinc, Čirik - Masný (18. Vyskoč), Andódi (82. Vencel).

Ján Rosinský, tréner: Priebeh zápasu ovplyvnil rýchly gól. Po zmene strán sme boli síce lepší, lenže vyrovnať sa nám nepodarilo. Sklamaný som nielen z prehry, ale aj z výkonu obrany a brankára, pretože oba góly idú na ich vrub. (juh)

HFK Prievidza - FC Báč 4:2 (4:1)

Góly: 6. Pánis, 11. Boháčik, 19. Drahno, 20. Oršula - 45. Szijjártó (11 m), 64. Filo.

Hráči hostí akoby sa v prvých 20 minútach zaoberali najmä prírodnými krásami Hornej Nitry a Prievidžania im za ten čas „nasúkali“ štyri góly. Báčania boli v prvom polčase úplne neškodní a náplasťou za ich slabú hru bol vari iba gól z penalty za faul na Gonosa. Do druhého polčasu akoby vybehli na ihrisko iné mužstvá. Domáce pod dojmom vedenia poľavilo, hostia sa snažili napraviť pokazený dojem. Majoroš najskôr z 30 m trafil žrď a potom Filo hlavičkou do prázdnej brány znížil. V závere iba centimetre chýbali streleckým pokusom Majoroša, keď najskôr hlavou tesne minul domácu svätyňu a neskôr zblízka trafil iba brankára Figuru.

R Ihringová, ŽK: Bednár - Szijjártó, 1860 divákov.

FC: Kostoláni - Szijjártó, Mikulec, Puchner, Gonos - Bodrogi (27. Nagy), Pukalovič, Mészáros (52. Füzik), Maťaš (76. Plichta) - Filo, Majoroš. (et)

1. Dieťa po infarkte: Nemocnica má zaplatiť za zlú diagnózu 8 631