V semifinále zatiaľ podľa domácich scenárov

BASKETBAL/ Komárno bude hrať o 5. miesto s Interom

Extraliga - play off

SEMIfinále

Boj o účasť vo vyvrcholení sezóny pokračoval dvoma strhujúcimi duelmi. V sérii Nitry so Svitom si oba tímy zatiaľ udržali výhodu domáceho prostredia. V stredu príde majster pod Zobor s vedením 2:1 na zápasy.

2. zápas: ŠK K CERO SPU Nitra - BK Chemosvit Svit 82:70 (22:31, 23:14, 20:6, 17:19). Úvod stretnutia bol vyrovnaný, ale po prvej prestávke (22:31) sa pomaly, ale isto začali nakláňať misky váh na stranu Nitry. Po zmene strán zlepšený výkon korunovala od 25. min. sériou jedenástich bodov na 60:49. Skvelé divadlo pokračovalo aj naďalej. A keď sa Podtatranci nezmohli ani na záverečný nápor, K CERO zaznamenalo zaslúžené vyrovnanie stavu série na 1:1. V stretnutí sa vynikajúco uviedol mladý Páleník, konečne i Clark ukázal, čo v ňom je, a Tomek sa dokázal odpútať od svojho „osobného strážcu“ Stojanoviča, ktorému postupne dochádzal dych. Celý tím si však za daný výkon zaslúži pochvalu.

K CERO: Tomek 21 (3), Clark 15 (1), Ivanovič 8 (2), Ivan 7 (1), Seman 5 (Kudriavcev 15 (1), Páleník 9, Fapšo 2, Kačáni).

BK (najviac bodov): Stojanovič 19, Pažický 14, Zabavník a Holúbek 7.

Rozhodovali Jančovič a L. Janáč. TH: 21/15 - 28/22, trojky: 7 - 3, fauly: 23 - 23, 5OCH: 39. Kudriavcev, 40. Páleník - 40. Zabavník, 750 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Bol to ťažký zápas, pretože náš tréningový rytmus narušili sviatky. V druhej časti hry zápasu sa nám však podarilo najmä skvalitnením obrannej fázy získať prevahu a udržali sme si ju až do konca. MATÚŠ MAŽEC

3. zápas: BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 86:70 (19:6, 20:22, 15:26, 32:16). Hostia bez Ivana (zranené rameno) v prvej časti doslova vybuchli - po nekoncentrovanej hre prehrávali 7:0 a neskôr 19:4! Od druhej štvrtiny sa však K CERO rapídne zlepšilo. V obrane prešli hostia na zónu a začalo sa dariť v útoku, kde sa strelecky chytili najmä Kudriavcev a Ivanovič. Ešte v 24. min. viedol Svit 47:31, no pred poslednou štvrtinou bolo vyrovnané 54:54! Domáci hráči znervózneli, stíchli aj diváci a zápas gradoval. Zlom prišiel 2 minúty pred koncom za stavu 70:67, kedy Clark stratil dve lopty po sebe - hostia zvyšok zápasu úplne „zabalili“ a prehrali ho 16:3. Neprospelo im ani to, že dohrávali bez štyroch vyfaulovaných hráčov.

Rozhodovali J. Janáč a Hrabuvčin, TH: 28/19 - 34/20, fauly: 32 - 28, trojky: 5 - 8, 5OCH: 31. Páleník, 33. Kudriavcev, 34. Tomek, 35. Fapšo, 750 divákov.

BK (najviac bodov): Holúbek 18, Znanec a Stojanovič 16.

K CERO: Ivanovič 14 (4), Tomek 10 (1), Páleník 9, Seman 8 (2), Clark 4 (Kudriavcev 21 (1), Fapšo 2, Vojtek 2, Kačáni).

Ľubomír Urban, tréner: V prvej štvrtine sme sa doslova trápili. Nakoniec sme neboli ďaleko od prekvapenia, ale záver sme nezvládli, keď sme urobili ľahké chyby. (ki)

Druhá dvojica: Handlová - Lučenec 88:91, Lučenec - Handlová 93:72, konečný stav série 3:0.

Semifinále - 4. zápas - 21. 4. o 18.00 h Nitra - Svit, príp. 5. zápas - 24. 4. o 17.30 h Svit - Nitra.

O 5.-8. MIESTO

2. zápasy: Košice - Komárno 87:83 (50:45), Kollár 24, Kablár 21, Ridzoň 18, Jurík 9, Szupper 7. V dramatickom stretnutí o víťazovi rozhodol záver, ktorý lepšie zvládli domáci aj vďaka pevnejším nervom.

Inter - Levice 108:67 (52:34), Krkoš 20, Sýkora 10, Klein 7, Orešanský, Lovík a Demečko 6. Inter jasne dominoval aj v druhom zápase série. Levický herný útlm trvá už tri zápasy. Soošovci budú hrať o konečné siedme miesto. Konečný stav série 2:0.

3. zápas: Komárno - Košice 78:56 (38:34), Ridzoň 26, Jurík 20, Kollár 19. Po vyrovnanom prvom polčase rozhodla o konečnom výsledku tretia štvrtina, ktorú vyhrali domáci 18:6. V závere to už bola domáca exhibícia. Konečný stav série 2:1.

Súboje o 5., resp. 7. miesto štartujú 28. 4. (sita, ki)

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?