Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

V. liga Juh

Tri „bodonosné“ góly v nadstavenom čase

ŠK Močenok - Trstice 4:0 (1:0), 12. a 70. R. Rebra, 53. a 80. P. Havran. Stretnutie dvoch vyspelých tímov prinieslo výborný a slušný futbal. Hostia pohrozili Hromadom a Györim, ale Košovan bol pozorný a ukľudnenie priniesol gól Rebru po prihrávke Flasku. Do konca polčasu bol ŠK lepší a veľa zachránil Nagy. Po obrátke zvýšil Havran hlavou po centri Flasku. Hostia hrozili brejkami a v 60. min. hlavičkoval Hromada do brvna, ale líder po výborných akciách pečatil výsledok, naviac Hipp v závere spálil dve tutovky. R Titurus, 200.

ŠK: Košovan - Oláh, Hudec (52. Hipp), Zemko (85. Civáň), Paľo - Guláš, Kostoláni (71. Maga), Palic, Havran - Rebra, Flaska. Trstice: Nagy - Erdélyi, Sárkány, Udvaros, Borka, Hromada, Lukács, Dohorák (21. Schweiger), Ivicze, Molnár (79. Boženik), Györi. (skl)

Sereď - TIBI Horná Kráľová 2:2 (1:1), 37. M. Vrtík, 54. M. Káčer - 31. M. Paška, 90+. Ľ. Kollár. Domáci po sérii zlých výsledkov bojovali naplno a v úvode zahodili šancu Sloboda a Földeši. Na druhej strane však Paška z diaľky s pomocou vetra otvoril skóre. Sereď vzápätí vyrovnala strelou Vrtíka spoza 16-tky. Po obrátke domáci ešte zvýšili úsilie a únik Brestovanského využil zblízka Káčer. Ďalšie šance Sereďania prepásli, čo sa im vypomstilo, keď v nadstavenom čase po samostatnom úniku vyrovnal Kollár. R H. Kováč, 200.

Sereď: Javor - Hubinák, Stareček, Vrtík (82. Ďuriš), Mikulec, Káčer, Guláš, Brestovanský, Krivosudský, Sloboda (63. Gašparík), Földeši (88. Vydarený). H. Kráľová: Barta - Paška, Faltinovič, Tóth, Šípka (85. Odráška), Sklenár, Straňák (55. Mrázik), Kollár, Sedlák, Lencsés, Bagocký (60. Bobula).

Zbehy - Vieska 2:1 (0:0), 63. a 90+. P. Búš - 85. M. Csémi. V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, v ktorom domáci prakticky neohrozili brankára súpera. Vieska mala v strede poľa viac z hry, ale vyloženú gólovú šancu si nevypracovala. Po obrátke nastúpili Zbežania ako vymenení a vytvorili si viacero šancí. Gól prišiel v 63. min. - po centri Bédiho hlavou Búš zblízka otvoril skóre. Hostia vyrovnali päť minút pred koncom po rýchlom protiútoku. V závere najskôr Csémi nepremenil šancu na víťazstvo Viesky a z protiútoku Búš opäť hlavou po prihrávke Štrbavého rozhodol. R Bušík, 150.

Zbehy: Herceg - Ťapušík, Šmitala, Kopec, Zentko - Bédi, Búš, Meszároš, Štrbavý - Kazík (65. Hamara), Šóš (80. Lieskovský). Vieska: Tóth - Domonkos (64. Bušňák), Koczó, J. Audi, Csémi, Krajcsovics, Puha (75. Nagy), Jány, Zsákovics, P. Molnár (76. A. Molnár), Csepi.

Horné Saliby - Nitra B/Mlynárce 0:4 (0:1), 4. I. Kováč, 53. M. Drobný, 59. M. Nemček, 88. C. Luz. Hostia v relatívne silnej zostave začali lepšie a už v 4. min. po centri M. Krbúšika Kováč trafil presne. Potom mal šancu Vailing, ale brankár Jakubecz zachránil. Osmelili sa však aj domáci a Deák dvakrát nebezpečne hlavičkoval. Lenže v 53. min. Drobný z 25 m bombou po zemi zvýšil a hostia ovládli dianie. Barbosa kopol trestný kop do žrde a Nemček hlavou pridal tretí gól. Pred koncom ešte po úniku Vailinga pečatil výsledok zblízka Luz. R Kusý, 100.

H. Saliby: Jakubecz - Šulan, Patócs, Kertész, Bobor, Rakoncza (18. Knapp), Kontár, Perleczký, Lénárt, Deák, Valach. FC B: Peškovič - Kuzma, Nozdrovický, Uhrík, Gyepes (63. Blažo), Drobný, Kováč, M. Krbúšik (46. Nemček), Vailing, Luz, Barbosa (80. Wagner).

Galanta - Výčapy-Opatovce 2:1 (2:0), 21. A. Harsányi, 45. T. Sabatovič - 90. P. Greguš. Hostia sa spoliehali na dlhé lopty na Martonku, ktorého domáci strážili. Galanta začala dominovať v strede poľa a dostávala sa do šancí. Góly Harsányiho a Sabatoviča padli zhodne po dorážke vlastnej strely domácich, ktorí išli do šatní s dvojgólovým náskokom. Druhý polčas sa vyvíjal podobne, ale hostia boli nebezpečnejší. Brankár Šálka trikrát zachránil včasným vybehnutím. Na druhej strane mal dve možnosti domáci Mikuš a jednu Sabatovič. Už v „predĺžení“ hosťom jedna dlhá lopta dopredu vyšla a Greguš prehodil brankára. R Cifrík, 220.

Galanta: Šálka - Bartaloš, Červenka, Csóka (54. Kollárik ml.), Blaško, Kiss (73. L. Varga), Špendla (85. Kollárik st.), A. Varga, Harsányi, Sabatovič, Cs. Mikuš. V.-Opatovce: Pintér - Slovák, Molnár, Petkeš (63. Bosák), Schwarcz, Pavlovič, Bakai (71. Kučera), Greguš, Čery, Beňuš, Martonka.

Nový Život - Veľký Cetín 1:1 (0:0), 70. T. Mikóczi (11 m) - 90+. E. Kóňa. V „šesťbodovom“ zápase bolo cítiť nervozitu. Hralo sa prevažne v strede poľa, v prvom dejstve stáli za zmienku tri domáce pokusy, ktoré sa však neujali. Hosťujúci Kóňa v 18. min. skóroval, ale gól pre ofsajd neplatil. V druhom polčase domáci priklincovali súpera, ale gól nie a nie dať. Až po faule na Németha otvoril skóre Mikóczi z penalty. V nadstavenom čase Kóňa hlavičkou po centri Kmetya šokoval domáce publikum a bodku za deľba bodov dala následná hlavičku Turzu do žrde. ČK: 57. Pagačovič. R P. Kováč, 320.

N. Život: Kunyi - Kadvaň, Mikóczi, Kuczman (26. Király, 60. Nyársik), Tondra, Andrejkovics, Domonkos (53. Farkas), Illés, Schiffer, Németh, Turza. V. Cetín: J. Szusztor - L. Szusztor, Dudás, Jaruska, Kmetyo, Vajda (90. Bridiš), Kóňa, Pagačovič, Horňáček (80. Varga), Tvrdoň, Belányi.

Topoľníky - Or. Potôň/DAC B 3:1 (3:0), 6. G. Németh, 12. M. Žiga, 44. G. Johancsik - 65. V. Balla. Prvý polčas vyznel jednoznačne pre domácich, ktorí mali výborný nástup. Okrem gólov ešte mali šance všetci traja strelci. Hostia hrali v prvom polčase úplne pod svoje možnosti. Po obrátke sa béčko prebralo a Balla z trestňáku zo 17 m znížil. V závere dostali domácich pod tlak, ale bez gólového efektu. R Ďurica, 400.

Topoľníky: Ti. Horváth - Gútai, Rajkovics, Németh, P. Balogh, I. Balogh, Dórák, L. Nagy, Tóbli (80. A. Nagy), M. Žiga (90. Slovák), Johancsik. DAC B: Póda - Perczel, Horváth, Csicsai, Lukovics, Kršteňanský, P. Nagy, M. Lelkes (76. Polák), Balla, Buka (25. J. Nagy), Belkovics.

Horná Potôň - Vlčany 2:0 (1:0), 32. M. Méhes, 69. F. Boda. Od začiatku domáci tím diktoval tempo, niektoré dobré šance nevyužili Vizent, Miklós a Boda. Po peknej akcii však Méhes z voleja zabezpečil Potôni vedenie. Snaživí hostia mali jednu vyloženú možnosť, ale Bakmann z päťky prestrelil. Veľká prevaha domácich pokračovala aj po obrátke, šance nevyužili Miklós a Méhes. Nakoniec prekrásnou strelou z 25 m do šibenice zvýšil Boda a v zostávajúcich minútach už zverenci F. Urvaya kontrolovali výsledok. R Vánik, 100.

H. Potôň: Kriška - Botló, Balogh, Rácz, Smatana, Boda, Miklós, Hasprún, Martinko, Méhes, Vizent (87. Szabó). Vlčany: Polocik - Benes, Györi, Brnula, Pekaj, Bakmann (64. Czibula), Jancsó, Bombicz, Mészáros, Plankó, Karvai.

1. ŠK Močenok 21 16 3 2 71:14 51 (+18)

2. O. Potôň/DAC B 21 12 5 4 47:20 41 (+8)

3. Výč.-Opatovce 21 11 3 7 43:38 36 (+6)

4. Topoľníky 21 11 2 8 33:27 35 (+2)

5. Horná Potôň 21 10 3 8 44:34 33 ( 0)

6. Trstice 21 10 3 8 41:38 33 (+3)

7. Galanta 21 10 3 8 31:38 33 ( 0)

8. TIBI H. Kráľová 21 9 5 7 35:33 32 (+2)

9. Sereď 21 8 6 7 39:44 30 (-3)

10. Zbehy 21 9 2 10 33:49 29 (-1)

11. Vieska 21 7 5 9 44:41 26 (-4)

12. Nový Život 21 6 6 9 29:27 24 (-9)

13. Veľký Cetín 21 6 3 12 38:43 21 (-9)

14. Vlčany 21 5 5 11 25:41 20 (-13)

15. FC B/Mlynárce 21 5 2 14 23:42 17 (-13)

16. H. Saliby 21 4 2 15 24:71 14 (-16)

O. Potôni/DAC B odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 18 - J. Martonka (V.-Opatovce), 17 - M. Méhes (H. Potôň), 16 - J. Zsákovics (Vieska), E. Palic, 13 - T. Hipp (ŠK Močenok), M. Žiga (Topoľníky), 12 - Cs. Németh (N. Život), J. Ivicze (Trstice), 11 - M. Bagocký (H. Kráľová), 9 - T. Botló (H. Potôň), K. Csicsai (DAC B), M. Civáň (Močenok), D. Šóš (Zbehy). MARTIN KILIAN