Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

I. trieda Nr-Ša-ZM

Na čele opäť hustejšie

Lehota - Topoľčianky 5:0 (1:0), 41. J. Bernát, 59. a 63. Pa. Bernáth, 76. P. Šášik, 90+. V. Hrnčiar. Zápas susedov v tabuľke mal nečakane jednoznačný priebeh a hostia si domov odviezli poriadnu nádielku. Po premárnených šanciach skóre otvoril až ku koncu I. polčasu J. Bernát, keď jeho strelu zo 16-ky hostia nešťastne tečovali a brankár bol bezmocný. Po zmene strán sa gólostroj Lehoty rozbehol na plné obrátky a divákom ponúkol po dlhom čase víťazstvo domácich. R Žáčiková, 150.

LEHOTA: Gál - Pe. Bernáth (84. Varga), Bako, Mikula, Láclavík - Kutak (83. Bede), Šášik, J. Bernát, Hrnčiar - Pa. Bernáth (86. Varga), Antomi. TOPOĽČIANKY: Martinovič - Chabreček, Michalík (46. Šútor), Gajdošík, Rosina, Šabo, Magušin, Zeman, M. Chren, Daniš (71. Hudec), Belan.

Klasov - Žitavany 1:1 (0:1), 88. A. Molnár - 26. J. Gálik. Už v 4. min. mali domáci výhodu pokutového kopu, ale Füle trestuhodne nedal. V 26. min. využil nedorozumenie Barátha s brankárom Kaštiakom Gálik a do prázdnej brány trestal. Zvyšok I. polčasu sa odohrával medzi 16-kami a žiadne mužstvo si nevypracovalo väčšiu šancu. V 70. min. sa po druhej žltej karte porúčal Mihálik, no príležitosti domácich stroskotávali na vynikajúcom Jenisovi. Zaslúženú remízu zariadil Molnár po centri Barátha. ČK: 70. R. Mihálik. R Bacsay, 220.

KLASOV: Kaštiak - Titka (62. T. Balko), Baráth, Mačinga, Vodný - Sulík, Füle, Mihálik, Zima (80. Bako) - Molnár, Sojka (50. Levický). ŽITAVANY: Jenis - Kráľovič (46. Bachromy), Pindeš, Maruna, Labai, Krpala, Baláž, Ján Gálik (90. Herda), Kramár (66. P. Chren), Kováč, Kabát.

Rumanová - Machulince 3:1 (1:0), 35. a 68. J. Slamka, 55. R. Šimák (11 m) - 85. J. Černák. V prvých 20 minútach domáci nátlakovou hrou zavreli hostí na ich polovici no Slamka trafil len brvno a Štóder žrď. Až Slamkov priamy kop pred koncom polčasu si našiel cestu do siete. V druhom polčase sa aj hostia sporadicky dostávali pred Šimákovu bránku, ale prevaha bola jednoznačne na domácich kopačkách. Šimák sa blysol v 55. min keď premenil pokutový kop za ruku v 16-ke a vzápätí chytil jedenástku J. Gálikovi. R Lukacsovics, 160.

RUMANOVÁ: R. Šimák (90+. Kukučka) - Konopásek, M. Šrámek, Šturma, Ľ. Varga - Krivačka (57. Majzel), Karaba, Pavel, Vlček (77. Z. Bernát) - Slamka, Štóder. MACHULINCE: Červený (43. J. Černák) - M. Gálik, Zemanovič, R. Černák, P. Černák, J. Horniak, Ján Gálik, J. Čulík, M. Valent, R. Horniak (80. F. Valent), Petrík (57. Janis).

Janíkovce - Čeľadice 2:0 (1:0), 18. R. Modzga, 53. A. Grimbel. Diváci videli obojstranne útočný futbal so šancami pred oboma bránami. Skóre otvoril tvrdým volejom do stredu brány, keď prestrelil Čurgaliho. Po obrátke zužitkoval presný Muzikov center Grimbel a bolo 2:0. Hostia mohli znížiť Koprdom, ale jeho prudkú strelu pod brvno Krátky bravúrne vytlačil na roh. Po vylúčení M. Dobiaša sa zápas dohrával v nervóznejšej atmosfére. R Valkovič, 200. ČK: 70. M. Dobiaš (Čeľadice).

JANÍKOVCE: Krátky - Modzga, Šindler, Frťala, Horváth, Čéry, Domasta, Galo (71. Csanda), Štefek (55. Tarina), Grimbel, Muzika (65. Barta. ČEĽADICE: Čurgali - Blaho, J. Dobiaš, Varga, Štrba - Chudý, M. Dobiaš, Čibik, D. Dobiaš - Koprda, M. Srnka (46. Ľ. Dubeň).

Šaľa B/Selice - Cabaj-Čápor 4:1 (3:0), 5. M. Sokol, 24. a 75. (11 m) L. Vencel, 45. P. Šuster - 64. M. Černek. V 5. min. sa domáci ujali vedenia po školáckej chybe brankára Benčíka. Hostia sa snažili manko zmazať, ale domáci ich umnou hrou nepúšťali do šancí. Na 2:0 zvyšoval po individuálnej akcii Vencel a po góle do šatne sa v II. polčase len dohrávalo. Čestný úspech hostí zaznamenal Černek z priameho kopu z 20 m rovno do šibenice Papánkovej bránky. V slušnom zápase podal dobrý výkon rozhodca Kopačka, 150.

SELICE: Papánek - Jano (50. M. Tóth), Klusa, Šuster, Marček - Szitás (57. O. Tóth), Sokol, M. Gyulai, Ľ. Gyulai (76. T. Gyulai) - Vencel, Simonides. CABAJ-ČÁPOR: J. Benčík - Ľ. Holec, Kubica, Ollík, Žember, Krajčír, M. Holec, Geletič, I. Guttman, Barčák (75. Vaňo), M. Černek.

Diakovce - Sľažany 1:0 (0:0), 82. G. Vrba. Vydreté víťazstvo domácich v zápase chudobnom na góly - tak možno charakterizovať toto stretnutie. Hostia prišli brániť a v prehustenom priestore sa domáci ťažko presadzovali. Niekoľkokrát bol už Beňo prekonaný, no na bránkovej čiare zachraňovali obrancovia. Sľažany hrozili zo štandardných situácií, ktoré smerovali na vysokých hráčov v 16-ke. Bránku Beňa odklial až 82. min. Vrba strelou zo šestnástky. R Hádek, 200.

DIAKOVCE: Hipp - N. Takáč, Mužila, Korim, Kolečkár, A. Meszároš (60. Maršálek), Kriško (86. Petro), Melek, Szýkora (L .Takáč), Vrba, Zaťko. SĽAŽANY: Beňo - Novota, Deák, M. Gombár, Vígľašský, Kéry, Meliška, J. Pacher, Bača, Hlavatý, Rosinský.

Čechynce - N. Hrnčiarovce 4:0 (1:0), 23. D. Marčan, 60. F. Kóša, 70. a 75. R. Mikulec. Výborný zápas sa odohrával v duchu fair-play, k čomu prispel svojim výkonom aj rozhodca. Skóre otvoril strelou z priameho kopu z 20 m Marčan. Keďže hostia svoje šance nepremenili, v 60. min. zvyšoval na 2:0 hlavičkou Kóša. Svoj druhý gól pridal v 75. min. po akcii Marčan - Németh striedajúci Mikulec a pripravil tak hosťom krutú prehru. R Duchoň, 300.

ČECHYNCE: Kukla - I. Meszároš, Zíma, Ro. Šuba, Kukla - F. Kóša, Rus (71. F. Németh), Marčan, Vatrál (60. M. Németh) - Ra. Šuba (60. Mikulec), Iaroš. N. HRNČIAROVCE: Čambal - Benko, Hajtáš, Moškaniak (76. Tarko), Tábi, Holko, M. Gráf (61. Ďurek), Šípoš, Vadel, R. Szombath, N. Szombath.

Č. Kľačany - Ivanka 0:3 (0:2), 6. V. Ďurický, 38. M. Pagáč (11 m), 56. M. Doboš. Favorit nenechal nič na náhodu a už v 6. min. po chybe stopéra premenil samostatný nájazd Ďurický. Druhý gól pridal po faule na Tatranského z penalty Pagáč. V ďalšom priebehu trafili hostia dvakrát do brvna Števovej brány. Po prestávke sa dostali do šancí aj domáci ale M. Švec svoje veľké príležitosti nevyužil. Futbalové nedáš - dostaneš sa potvrdilo v 56. min., kedy Pagáčovu strelu dorazil Doboš. R Fábry, 100.

Č. KĽAČANY: Števo - J. Valkovič, M. Valkovič, M. Švec, Bobovnický - P. Kršiak, P. Švec, A. Švec, Kečkéš - Jur. Švec, P. Valkovič. IVANKA: Szabo - Pa. König, Vašek, Kurek, Obložinský - Ďurický, Tatranský, A. Olejka, Ma. Labuda - Doboš, Pagáč.

1. Žitavany 20 11 5 4 41:26 38 (+8)

2. Ivanka 20 11 3 6 51:30 36 (+6)

3. Diakovce 20 11 3 6 39:29 36 (+3)

4. Šaľa B/Selice 20 11 3 6 41:31 36 (+3)

5. Čechynce 20 10 5 5 39:33 35 (+8)

6. Janíkovce 20 10 2 8 36:31 32 (+2)

7. Lehota 20 9 4 7 48:35 31 (+1)

8. N. Hrnčiarovce 20 8 5 7 41:34 29 (-1)

Ivanke odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 19 - M. Pagáč (Ivanka), 16 - J. Kriško (Diakovce), J. Slamka (Rumanová), 13 - Du. Koprda (Čeľadice), V. Hrnčiar (Lehota), 12 - F. Kóša (Čechynce), 11 - O. Barčák (Cabaj-Čápor), M. Srnka (Čeľadice), A. Grimbel (Janíkov.), M. Zima (Klasov), O. Vadel (N. Hrnč.). jozef baláži