„Smrtiaci“ trhák majstra v druhej štvrtine

BASKETBAL/ Komárno vstúpilo do bojov o umiestnenie

Extraliga - play off

SEMIfinále

V stredu sa rozbehlo druhé kolo play off extraligy. Na prvý zápas do Svitu cestovali Nitrania už deň vopred, ani to im však nepomohlo a odviezli si domov prehru o 22 bodov.

1. zápas: BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 87:65 (19:24, 27:8, 20:24, 21:9). Úvod vyznel obojstranne rozhárane, ale mierne navrch mala uvoľnenejšia Nitra a zaslúžene vyhrala prvú štvrtinu o 5 bodov. V druhej časti hry (už po striedaní) sa jej však rozsypala koncepcia obrany a Svit zrovnal so zemou všetky nádeje Nitranov uspieť pod zasneženými Tatrami. Pivot domácich Stojanovič ubránil pilier nitrianskej hry Tomeka a sám bol navyše v útoku nezastaviteľný. Po zmene strán Ivan najprv znížil svojou sériou piatich bodov, ale to už Podtatrancov, ktorým okrem podkošovej hry vychádzala aj streľba z trojkového oblúku, nemohlo zaskočiť. Komfortné víťazstvo dokonali v poslednej časti, kedy dovolili Nitranom streliť iba o bod viac ako v katastrofálnej druhej štvrtine. Výsledok pečatila „klaksónová“ trojka Čemana.

Rozhodovali J. Janáč a Hricišin. TH: 22/16 - 22/19, trojky: 11 - 5, fauly: 22 - 22, 650 divákov.

BK (najviac bodov): Stojanovič 25, Zabavník 14, Holúbek 13.

K CERO: Ivan 16 (2), Seman 12, Ivanovič 7 (1), Fapšo 7, Tomek 5 (Kudriavcev 13 (2), Páleník 5, Paraík, Kačáni, Vojtek, Clark).

Ľubomír Urban, tréner: Iba v prvej štvrtine sme hrali s dobrým nasadením v útoku aj v obrane, kým rozhodujúci dvadsaťbodový rozdiel sa zrodil už v tej druhej.

MARTIN KILIAN, Svit

Ostatný výsledok: Lučenec - Handlová 84:80.

Semifinále - 2. zápas - 14. 4. o 18.00 h Nitra - Svit, 3. zápas - 17. 4. o 17.30 h Svit - Nitra.

O 5.-8. MIESTO

1. zápasy: Komárno - Košice 90:82 (51:47), Jurík 28, Riecky 21, Ridzoň 21. Vo vyrovnanom stretnutí sa strelecky lepšie presadzovali domáci. V ich drese sa trojkami blysli Jurík (6) a Riecky (5).

Levice - Inter 54:72 (31:39), Lutovský 15, Klein 9, Krkoš 6. Domáci zle začali, už v 3. min prehrávali 2:10, do konca štvrtiny až o desať bodov (17:27). V útoku sa im nedarilo ani po zmene strán, keď v úvodných 8 minútach druhého polčasu nedokázali skórovať. Inter vtedy viedol najvyšším rozdielom 31:53 a v zápase s prehľadom triumfoval.

O 5.-8. miesto - 2. zápasy - 14. 4. o Košice - Komárno, Inter - Levice, príp. 3. zápasy - 17. 4. Komárno - Košice, Levice - Inter. (sita, ki)

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Posledný úsek obchvatu Dražoviec uviedli do predčasného užívania

Od polovice apríla je doprava na ceste I/64 medzi Nitrou a Topoľčanmi presmerovaná v Nitre po novej komunikácii, ktorá vedie nadjazdom ponad Priemyselný park Sever.

Pohľad na Jaguar Land Rover z pohľadu kostolíka v Dražovciach.

Na západe Slovenska sa tradične šibalo, oblievanie bolo len okrajové

Zemiakový šalát medzi tradičné veľkonočné jedlá nepatrí.

Veľká noc na dedine - v Múzeu slovenskej dediny v Martine.

Krásny úspech basketbalových kadetov v Prahe

Nitrianski chalani si zo stovežatej privezú strieborné medaily z veľkého medzinárodného turnaja.

Kadeti Nitry si užili niekoľko dní v Prahe.

Plot rozdeľuje Nitranov, jedni ho chcú, druhí nie. Oficiálne chráni zeleň

Pletivo za tisíce eur má chrániť zeleň. Postavili ho však najmä kvôli parkovacím miestam.

Plot  na okraji mestského trávnika. Vpravo sú nové bytové domy, vľavo "staré".