„Smrtiaci“ trhák majstra v druhej štvrtine

BASKETBAL/ Komárno vstúpilo do bojov o umiestnenie

Extraliga - play off

SEMIfinále

V stredu sa rozbehlo druhé kolo play off extraligy. Na prvý zápas do Svitu cestovali Nitrania už deň vopred, ani to im však nepomohlo a odviezli si domov prehru o 22 bodov.

1. zápas: BK Chemosvit Svit - ŠK K CERO SPU Nitra 87:65 (19:24, 27:8, 20:24, 21:9). Úvod vyznel obojstranne rozhárane, ale mierne navrch mala uvoľnenejšia Nitra a zaslúžene vyhrala prvú štvrtinu o 5 bodov. V druhej časti hry (už po striedaní) sa jej však rozsypala koncepcia obrany a Svit zrovnal so zemou všetky nádeje Nitranov uspieť pod zasneženými Tatrami. Pivot domácich Stojanovič ubránil pilier nitrianskej hry Tomeka a sám bol navyše v útoku nezastaviteľný. Po zmene strán Ivan najprv znížil svojou sériou piatich bodov, ale to už Podtatrancov, ktorým okrem podkošovej hry vychádzala aj streľba z trojkového oblúku, nemohlo zaskočiť. Komfortné víťazstvo dokonali v poslednej časti, kedy dovolili Nitranom streliť iba o bod viac ako v katastrofálnej druhej štvrtine. Výsledok pečatila „klaksónová“ trojka Čemana.

Rozhodovali J. Janáč a Hricišin. TH: 22/16 - 22/19, trojky: 11 - 5, fauly: 22 - 22, 650 divákov.

BK (najviac bodov): Stojanovič 25, Zabavník 14, Holúbek 13.

K CERO: Ivan 16 (2), Seman 12, Ivanovič 7 (1), Fapšo 7, Tomek 5 (Kudriavcev 13 (2), Páleník 5, Paraík, Kačáni, Vojtek, Clark).

Ľubomír Urban, tréner: Iba v prvej štvrtine sme hrali s dobrým nasadením v útoku aj v obrane, kým rozhodujúci dvadsaťbodový rozdiel sa zrodil už v tej druhej.

MARTIN KILIAN, Svit

Ostatný výsledok: Lučenec - Handlová 84:80.

Semifinále - 2. zápas - 14. 4. o 18.00 h Nitra - Svit, 3. zápas - 17. 4. o 17.30 h Svit - Nitra.

O 5.-8. MIESTO

1. zápasy: Komárno - Košice 90:82 (51:47), Jurík 28, Riecky 21, Ridzoň 21. Vo vyrovnanom stretnutí sa strelecky lepšie presadzovali domáci. V ich drese sa trojkami blysli Jurík (6) a Riecky (5).

Levice - Inter 54:72 (31:39), Lutovský 15, Klein 9, Krkoš 6. Domáci zle začali, už v 3. min prehrávali 2:10, do konca štvrtiny až o desať bodov (17:27). V útoku sa im nedarilo ani po zmene strán, keď v úvodných 8 minútach druhého polčasu nedokázali skórovať. Inter vtedy viedol najvyšším rozdielom 31:53 a v zápase s prehľadom triumfoval.

O 5.-8. miesto - 2. zápasy - 14. 4. o Košice - Komárno, Inter - Levice, príp. 3. zápasy - 17. 4. Komárno - Košice, Levice - Inter. (sita, ki)