III. liga

Vegum Dolné Vestenice

- FC Neded 4:1 (1:0)

Góly: 42. Jelšic, 52. a 54. Kočiš, 90+. B. Krajčo - 47. I. Jedinák.

V prvom dejstve hostia útočnou aktivitou príliš nehýrili, na Čangela vyslali jedinú strelu. Pred druhou bránou však bolo od úvodu rušno, gumári hrozili najmä po rohových kopoch. Prvé sľubné príležitosti Vegumu sa neujali. Nepresadil sa ani Kočiš, keď v poslednej chvíli ratoval Lenický. Némov priamy kop z 25 m tesne minul bránu Nededu. V 42. min sa domáci konečne dočkali. Kotula zahral priamy kop a Jelšic hlavou zblízka vsietil. Gumári „zaspali“ úvod druhého dejstva, čo Neded náležite využil. V 47. min Kolek pekne vysunul I. Jedináka a ten zoči-voči Čangelovi nezaváhal. Zanedlho prišli chvíle exligistu Kočiša. V 52. min po Kotulovom priamom kope dostal peknou hlavičkou domácich do vedenia a o dve minúty presnou strelou upravil na 3:1. Némovu strelu z 23 m zastavilo brvno a ďalekonosný pokus Iskru vytlačil Lenický na roh. Hostia mohli v 71. min vsietiť kontaktný gól, Čangel však strelu Koleka vyrazil a číhajúceho I. Jedináka v poslednej chvíli odzbrojil. V nadstavenom čase po spolupráci B. Krajčo hlavou uzavrel gólový účet. Domáci si na svoje konto pripísali prvé jarné body.

R Sluk, ŽK: Ľ. Kopčan, I. Jedinák, Tóth, 500 divákov.

FC: Lenický - D. Kopčan, Andruš (83. Vlčan), Heriban, Ľ. Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Tóth, Izsák (60. Farmadín), Kolek, Bombicz (76. Varga).

BRANISLAV BUCÁK

KFC Majorka Komárno -

FC ViOn Zl. Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 82. Uzola - 85. Hözl.

Domáci začali opatrne a v prvej dvadsaťminútovke sa na ihrisku vlastne nič vážnejšie neudialo. V 23. min ale zadáci Komárna pozabudli na čiperného Pavlendu, ktorý však z 12 m zbrklo prestrelil. Ten istý hráč vzápätí vybojoval roh, po ktorom Jánoš neudržal loptu, no Vondra sa nestačil zorientovať. Hostia získavali pôdu pod nohami, Piačekova hlavička lízala žrď, no najväčšiu šancu zahodil Vondra v 30. min, keď pridlho váhal. Komárňanci sa do prestávky dostávali k slovu iba sporadicky, a až na pohotovú strelu Dobrého v 44. min si poriadnu šancu ani nevytvorili. Druhé dejstvo prinieslo oveľa viac vzruchu i šance na oboch stranách. Hneď po obrátke musel Brezina vyrážať tvrdú strelu spoza pokutového územia, Spálov vysoký lob potom Krupník na malom vápne z voleja netrafil, na opačnej strane hasil Jánoš pred Chrenom, výbornú šancu zahodil v 56. min aj Špánik, no najväčiu o desať minút netiesnený Vondra. Gólové korenie prišlo až v 82. min, keď na Spálov priamy kop najlepšie vyskočil Uzola a Komárno malo na dosah tretie jarné víťazstvo. Najtesnejší náskok však už druhý zápas po sebe v samom závere neudržalo, pretože Antonovi Dragúňovi vyšlo striedanie a Hözl päť minút pred koncom vydarenou hlavičkou zaslúžene vyrovnal.

R Valla, ŽK: Zlatohlávek - Pavlenda, 450 divákov.

KFC: Jánoš - Podlucký, Kršteňanský (71. Tot), Zlatohlávek, Kökényesi - Matúš, Spál, Krupník (76. Otočka), Poruba - Konc, Dobrý (46. Uzola). VION: Brezina - Piaček, Dudáš, Lukáč - Pavlenda, Kaňa (90. Šimka), Greguška, Gallo (63. Mankovecký) - Špánik, Vondra (80. Hözl), Chren.

MARIÁN DRAGÚŇ

Spartak Bánovce n/B.

- Slovan Levice 0:0

Prvých desať minút mali spartakovci miernu prevahu, avšak postupne hostia, ktorí nastúpili so 7 hráčmi ročníka 1985, hru vyrovnali a začala z obidvoch strán nakopávaná, keď lopta lietala vzduchom od šestnástky po šestnástku. Napriek tomu v 21. min mali domáci šťastie, pretože Fulmekov priamy kop len tesne minul Kosibovu bránu. Bánovčania po prvýkrát ohrozili levickú bránu v 28. min Helczom, ale brankár loptu vyrazil. O štyri minúty neskôr mohol skórovať Masarovič, ale odrazenú loptu Filin vysoko prestrelil. Potom sa dvakrát vyznamenal Éhn a tesne pred obrátkou po strele J. Gondu Kosiba. Od 35. min hrali hostia bez vylúčeného Goliana (po 2. ŽK). Po prestávke sa viac bojovalo, ako hralo, hoci Masarovič mohol skórovať, ale Éhn bol na mieste. V 60. min išiel pod sprchy Švec za faul zozadu, avšak domáca prevaha bola jalová, hoci striedajúci Znášik mal jedinečnú šancu. Potom založil stopér Ťuťuris po ľavej strane akciu, ale voľný Ármai domáceho brankára neprekonal. Remíza je spravodlivá, avšak hostia si ju viac zaslúžili, pretože boli futbalovejší.

R Jambor, ŽK: Stano, Mikuš, Podolák - Golian, Hlaváčik. ČK: 35. Golian, 60. Švec (obaja Levice), 200 divákov.

SLOVAN: Éhn - Gabaš, Ťuťuris, Golian, Hlaváčik, Berkeš (81. M. Gonda), Pavlík, Fulmek, J. Gonda, Švec, Ármai (89. Vígh). ĽUBOSLAV JEŽO

JCP Štúrovo - MFK

Topvar Topoľčany 1:1 (0:1)

Góly: 90. Sováb (11 m) - 38. Candrák.

V stretnutí mužstiev zo stredu tabuľky prevládal veľký boj, futbalových akcií bolo pomenej a tie ukázali skôr hostia pod vedením nového trénera ako domáci. Fyzicky zdatní a rýchli Topoľčanci držali JCP na dištanc, ale v útoku boli aj oni neškodní. Preto sa hra zväčša odvíjala medzi 16-kami za obrovského nasadenia oboch mužstiev. Štúrovčania si vybrali veľmi zlý deň, hrali nervózne a nepresne, a tak bránu hostí prakticky neohrozili. Úvodný gól stretnutia padol po štandardnej situácii v 38. min., keď po rohovom kope hlavičkoval Sepeši, loptu v skrumáži ešte tečoval Candrák a tá nakoniec skončila v sieti. Úvod druhého polčasu bol omnoho kvalitnejší ako prvé dejstvo. Hneď v 46. min. nevyužili hostitelia trmu-vrmu a Topoľčany do otvorenej obrany podnikali protiútoky. V krátkom časovom slede mohli hostia trikrát rozhodnúť, keď najväčšiu šancu mal Candrák po centri sprava, ale meter pred prázdnou bránou netrafil guľaté čudo. Od 70. min. sa MFK snažil kontrolovať výsledok, domáci nie a nie nájsť presnosť, takže všetko nasvedčovalo tomu, že si "žochári" odvezú tri body. Našťastie pre Štúrovo, v 90. min. obranca hostí úplne netakticky v rohu 16-ky fauloval domáceho Smatanu a nariadenú penaltu premenil bezpečne Sováb a zabezpečil tak nakoniec deľbu bodov.

R Kéry, ŽK: Bábsky - Sepeši, 350 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Marsal, Smatana, Saláta, Gavroň (46. K. Balázs), Tárnyik, Kamas (76. Mišicák), Sováb, Slezák (52. Moravčík), Bábsky. MFK: Martiniak - Štros, Buday (60. P. Baláž), Poláček, Teplanský, Bačík, Tóth, Sepeši, Rusňák (89. Šmitala), Candrák (77. Renner), Kubesa.

JÁN ORAVEC

OFK Lapáš - LR Crystal

Lednické Rovne 3:0 (1:0)

Góly: 37. Štajer, 79. a 90+. Hesek.

V zápase o pozíciu lídra tabuľky začali lepšie domáci, keď už v 2. minúte ušiel stredom obrany sklárov Hejčík, no v dobrej šanci iba slabo vystrelil. O chvíľu bomba Hrnčára z 20 m vypadla Minarechovi z rúk, Hejčík však vo výhodnej pozícii opäť zaváhal. Brankár hostí sa zapotil aj pri trestnom kope Čambala v 17. min. Potom sa prebrali aj hostia, v 24. min. ušiel Tomana domácej obrane, ale jeho center Basila napálil zblízka iba do Ondrejičku. V 36. min. nevyužili domáci hrúbku v defenzíve súpera, no už o pár sekúnd neskôr Štajer vystrelil z hranice 16-tky, lopta sa obtrela o chrbát jedného z hráčov hostí a skončila v sieti. Vo veľmi dobrom prvom polčase zaujala ešte pekná ďalekonosná strela Ševčíka. Po zmene strán sa Hejčík konečne tešil z gólu, bol však v postavení mimo hry. V 57. min. našiel Ölvecký ideálne Štajera, ten však nepochodil, rovnako ako o pár sekúnd po Čambalovom centri Hesek s Hejčíkom. V 73. min. trafil Václavík hlavičkou do brvna, aj on ale stál v ofsajde. Druhý gól padol po tom, ako Hejčík využil hrúbku obrany hostí, našiel osamoteného Heseka a pre neho už nebol problém z pár krokov rozvlniť sieť. Záverečnú bodku za veľmi dobrým zápasom a zaslúženým víťazstvom domácich dal už v nadstavenom čase Hesek, ktorý po super centri Dobiáša nemohol nedať.

R Gocník, ŽK: Štajer, Zima, Hesek, Dobiáš - Bagín, 1000 divákov.

OFK: Ondrejička - Er. Hrnčár, Čekey, Bachňák - Zima (65. Dobiáš), Štajer (85. Pčola), Ševčík, Ölvecký, Čambal (68. Černý) - Hesek, Hejčík.

JOZEF UHLÁRIK

Slovan Nemšová -

FKM Nové Zámky 0:0

Obidve mužstvá začali veľmi opatrne, hostia bránili všetkými hráčmi už od svojej polovice. Domáci mali územnú prevahu, ale o to ťažšie sa dostávali pred šestnástku súpera. V 7. min Šmátralova delovka z 30 m tesne minula bránu. V 25. min Amrichov priamy kop pohotovo chytil gólman hostí. Vzápätí loptu po čiare do šestnástky potiahol Krchňávek, jeho center sa dostal k Ďuďákovi, ale jeho strela minula cieľ. V 38. min strelu Jakubca vyrazil brankár na rohový kop. Hostia sa počas prvého dejstva nedostali do vážnejšej príležitosti na skórovanie. V druhej časti ako prví pohrozili hostia a to v 50. min Dang Vanova tečovaná strela minula bránu. Onedlho kontrovali domáci, ale strelu Naňáka chytil Rybanský. V 64. min Valachovičova strela zo šestnástky opečiatkovala brvno. V 70. min sa opäť dostal k zakončeniu Valachovič, ale koncovka bola nepresná. O dve minúty neskôr založil akciu Amrich, lopta sa odrazila na zem a von z brány. V 75. sa hostia dostali do vyloženej šance - strelu Trnku však zmaril domáci brankár. V 83. min čistú gólovú šancu nepremenil Naňák, keď v päťke nastrelil brankára. Domáci si vytvorili množstvo gólových príležitosti, žiadnu z nich však nevyužili a za predvedenú hru je získaný jeden bod iba malou útechou.

R Koníček, ŽK: Pavlatovský, Megyesi, 300 divákov.

FKM: Rybanský - Andrášik, Michalička, Pavlatovský, Megyesi, Dang Van (78. Sebestényi), Mach (46. Trnka), Horňáček, Zsák, Döme, Hlavačka (90. Bilik). RÓBERT PŠENČÍK

Púchov B - Myjava/Turá Lúka 2:0 (0:0), 51. Bakoš, 90+. Priečko.

Trnava B - Jaslovské Bohunice 1:0 (0:0), 65. Hodúr.

8. Nemšová 19 8 4 7 21:24 28 (-2)

9. Myjava/T. Lúka 19 7 3 9 25:24 24 (-3)

10. Topoľčany 19 6 5 8 26:28 23 (-4)

11. Púchov B 19 4 9 6 21:24 21 (-9)

12. Trnava B 19 6 3 10 23:31 21 (-9)

13. Nové Zámky 19 5 5 9 21:29 20 (-7)

14. J. Bohunice 19 5 2 12 13:26 17 (-10)

15. Neded 19 3 5 11 16:37 14 (-13)

16. Bánovce 19 2 6 11 10:36 12 (-18)

Komárnu odrátajú 3body.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  8. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  2. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  6. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  7. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  8. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Fotogaléria z Winter Classic: Šaľa - HK Nitra

Skvelá myšlienka sa podarila. Päťsto divákov aj hráči na ľade sa bavili, vyhral hokej!

Už desať rokov dokazujú, že tvoriť môže každý

Tohtoročnou témou výstavy bol šport. Udelili aj špeciálne ceny.

Ozveny 6. ligy: Bodok si zopakoval polovičný primát

Vyrovnaná šiesta liga nemá jasného lídra. Prvých šesť tímov delia len 4 body a ešte aj siedma Lehota je na tom v tabuľke pravdy rovnako ako vedúce Dolné Obdokovce.