Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel

I. trieda Nr-Ša-ZM

Žitavany do „trháku“,Diakovce vonku naplno

Topoľčianky - Klasov 4:1 (1:0), 45. R. Šútor (11 m), 58. J. Gajdošík, 85. M. Chren, 89. R. Michalík - 64. K. Füle (11 m). Po vyrovnanom začiatku prevzali domáci stred poľa a kolmými prihrávkami na rýchleho Michalíka si vytvárali šance. Gól však dali až zo spornej penalty po faule na Gajdošíka. Gól Füleho dostal Klasov opäť do hry, ale v závere stretnutia dvoma brejkami do otvorenej obrany Topoľčianky rozhodli o troch bodoch. R Hadnaď, 150.

TOPOĽČIANKY: Martinovič - Šabo (70. Zeman), Rosina, Gajdošík, Belan - Chren, Zlatňanský (5. Valkovič), Magušin, Daniš - Michalík, Šútor (88. Chabreček). KLASOV: Kaštiak - Záhorec (85. Kúrňava), Titka, Baráth, Mihálik - Sulík (85. Pavlovič), Füle, Zima, Vodný (46. T. Balko) - Sojka, Molnár.

N. Hrnčiarovce - Lehota 3:2 (3:0), 1. M. Gráf, 42. a 45. O. Vadel - 53. a 90. Pa. Bernáth. V súboji dvoch tabuľkových susedov začal domáce zámery napĺňať už v 1. min. po peknej akcii zblízka Gráf. Hrnčiarovce pokračovali v tlaku a po niekoľkých nevyužitých príležitostiach sa ujala strela Vadela po prieniku N. Szombatha. Agilný Vadel uzavrel polčasový výsledok na hrozivých 3:0. V druhom polčase sa domáci uspokojili a hostia prevzali taktovku stretnutia. Výsledkom bol gól Pa. Bernátha, ktorý uzatváral aj na prijateľných 3:2. R Valkovič, 200.

HRNČIAROVCE: Čambal - Benko, Zeleňák, Tábi, Šípoš - M. Gráf, R. Szombath, Vadel (87. Zúzik), Belányi - A. Jakab (55. Cifra), N. Szombath (85. Vilhan). LEHOTA: Tkáčik - Jedinák, Mikula, Bako, Láclavík - Hrnčiar, Antoni, J. Bernát (73. M. Zaujec), Kutak - J. Zaujec (80. Pe. Bernáth), Pa. Bernáth.

Cabaj-Čápor - Čechynce 2:2 (0:1), 65. M. Černek, 89. Ľ. Holec (11 m) - 15. D. Marčan, 73. Ra. Šuba. Rozdiel v tabuľke sa v prvom polčase preniesol aj na ihrisko a po prevahe šli hostia do šatní s jednogólovým náskokom. Za vyrovnávajúci gól domácich majú na rozhodcu hostia ťažké srdce - strela sa podľa nich odrazila od brvna pred bránkovú čiaru, a gól teda nemal platiť. Po góle Šubu remízu zachránil z jedenástky Holec. R Fábry, 200.

CABAJ-ČÁPOR: J. Benčík - Ollík, Škorvaga, Kubica, Grežo - Krajčír, Geletič, M. Černek, Vaňo (46. Ľ. Holec) - Barčák, M. Holec. ČECHYNCE: Kukla - Kluka, Ro. Šuba, Zíma, Meszároš - Vatrál, M. Németh (70. F. Németh), Marčan, F. Kóša - Ra. Šuba (85. Palovčík), Jaroš.

Čeľadice - Šaľa B/Selice 2:1 (0:1), 52. M. Srnka, 89. M. Dobiáš - 13. L. Vencel. V prvom polčase hostia kombinačnou hrou získavali prevahu, ale v zakončení boli bezzubí. Ku gólu im dopomohlo nedorozumenie medzi domácim brankárom a obrancom. Do druhého polčasu nastúpili hráči Čeľadíc akoby pokropení živou vodou. Po vyrovnaní Srnku sa viackrát zaskvel brankár Selíc Papánek, ale proti bombe M. Dobiáša ľavačkou nemal nárok. R Debnár, 150.

ČEĽADICE: Čurgali - Štrba, Oravíček, Varga, Seredič (46. M. Dubeň) - M. Srnka, M. Dobiáš, Čibík, J. Dobiáš - Du. Koprda, Chudý. SELICE: Papánek - Marček, Kertész, Jano, Sokol - Simonides, M. Gyulai, Kuťko, Bestro (63. Sitár) - Šimčík (82. Benkö), Vencel.

Ivanka - Janíkovce 2:0 (1:0), 30. M. Olejka, 87. Ma. Labuda. Vo vyrovnanom zápase sa šance striedali na oboch stranách, ale góly dávali len domáci. V prvom polčase dorazil strelu Pagáča do siete Janíkoviec Olejka. Festival nepremenených šancí hostí pokračoval aj po prestávke, a tak na konečných 2:0 pečatil v 87. min. Labuda po efektnom lobe, na ktorý bol brankár Janíkoviec Krátky skutočne „krátky“. R Mako, 190

IVANKA: Szabó - P. König, Vašek, Kurek, Obložinský - M. Olejka, Tatranský, Mi. Labuda (46. Doboš), Ma. Labuda - A. Olejka, Pagáč. JANÍKOVCE: Krátky - Modzga, Šindler, Seleš, Štefek - Frťala (89. Csanda), Domasta, Galo, Čery (61. Horváth) - Grimbel, Muzika.

Sľažany - Č. Kľačany 4:2 (1:1), 20. J. Meliška, 55. P. Bača, 58. I. Kabát, 83. J. Rosinský - 8. J. Švec, 60. vlastný. V zápase predposledného s posledným mužstvá divákom ponúkli až poltucet gólov. Skóre otvoril hosťujúci J. Švec po chybe obrany Sľažian, domáci však rýchlo vyrovnali Meliškom a po celý zápas si udržiavali miernu prevahu. O víťazstve domácich rozhodli dva góly v priebehu 4 minút. Oživenie pre Kľačany priniesol vlastný gól po brejku, ale na viac sa nezmohli a skóre uzavrel po dorážke Rosinský. R D. Kopačka, 200.

SĽAŽANY: Beňo - Novota, Deák, Kéry, M. Gombár - Hlavatý (46. J. Pacher), S. Pacher, Bača, Rosinský - Meliška (80. I. Gombár), Kabát (87. Zlatňanský). Č. KĽAČANY: Števo - J. Švec, E. Lukáč, J. Šabík, M. Valkovič, A. Švec, M. Švec, Júl. Švec (76. Mráz), Kršiak, Kecskés (70. Havetta), P. Švec.

Machulince - Diakovce 0:2 (0:1), 28. a 78. J. Kriško. Zápas výbornej úrovne z oboch strán rozhodol Kriško. Najprv v 28. min. z 18 m vymietol nádherne šibenicu domácej bránky a pred koncom zápasu poistil do otvorenej obrany. Domáci sa snažili celý zápas, ale ich úsilie maril vynikajúci Hipp. Pochvalu od oboch aktérov si vyslúžil aj rozhodca. R Kotrec, 150.

MACHULINCE: Červený - Čulík, R. Černák, Zemanovič (75. J. Černák), M. Gálik - J. Horňák, P. Černák, R. Horňák, Ján Gálik - M. Čulík, Z. Ocet. DIAKOVCE: Hipp - Takáč, Mužila, Korim, Kolečkár, Melek, Petro, Kriško, Sýkora (87. Meszároš), Vrba, Zaťko (85. Maršálek).

Žitavany - Rumanová 3:0 (1:0), 33. J. Kramár, 58. J. Gálik, 72. M. Labai. Líder nenechal nič na náhodu a po úvodnom oťukávaní sa ujal vedenia po dorážke Kramára. Ďalšie šance nevyužili Gálik, Pindeš ani Kramár, a tak sa do kabín šlo za stavu 1:0. V druhom polčase Kramár šiel sám na brankára, no nedal. Vedenie domácich poistil Gálik a v závere dielo dokonal Labai, ktorý svoj trestný kop z pravej strany zakrútil do siete Šimákovej bránky. R Kukla, 300.

ŽITAVANY: Jenis - Kráľovič, Pindeš, Labai (82. Žigrai), Maruna - Kabát, Kocián (73. Krpala), Kováč, Baláž - Gálik (78. Herda), Kramár. RUMANOVÁ: Šimák - Šrámek (31. Majzel), Konopásek, Šturma, Varga (68. Kuťka) - Krivačka (77. Ölvecký), Karaba, Pavel, Vlček - Slamka, Štoder.

1. Žitavany 19 11 4 4 40:25 37 (+7)

2. Ivanka 19 10 3 6 48:30 33 (+3)

3. Diakovce 19 10 3 6 38:29 33 (+3)

4. Šaľa B/Selice 19 10 3 6 37:30 33 (+3)

5. Čechynce 19 9 5 5 35:33 32 (+8)

6. N. Hrnčiarovce 19 8 5 6 41:30 29 (-1)

Ivanke odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 18 - M. Pagáč (Ivanka), 16 - J. Kriško (Diakovce), 14 - J. Slamka (Rumanová), 13 - Du. Koprda (Čeľadice), 12 - V. Hrnčiar (Lehota), 11 - O. Barčák (Cabaj-Čápor), F. Kóša (Čechynce), M. Srnka (Čeľadice), M. Zima (Klasov), O. Vadel (N. Hrnčiarovce). jozef baláži

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Plot rozdeľuje Nitranov. Jedni ho chcú, druhí nie. Oficiálne chráni zeleň

Pletivo za tisíce eur má chrániť zeleň. Postavili ho však najmä kvôli parkovacím miestam.

Plot  na okraji mestského trávnika. Vpravo sú nové bytové domy, vľavo "staré".

Privádzač na R1 je stále bez priechodu pre chodcov. Má sa to zmeniť, mesto ustúpilo

Problémom sa opakovane zaoberal Výbor mestskej časti Čermáň. Konštatoval, že ide o legitímnu požiadavku.

Ľudia sa už roky márne dožadujú priechodu pre chodcov.

Pamiatku v nemocnici obrastá mach, Radostné materstvo sa rozpadá

Chorý muž je súčasťou fontány. Autor stvárnil sám seba.

Radostné materstvo.

Blackwater mal vzduch v hrudníku. Rodine o zdravotnom stave radšej nepovedal všetko

Takých fanúšikov ako v Nitre nikde nezažil. Sú veľkou časťou našich úspechov za tie roky, vraví kanadský hokejista.

Judd Blackwater (v čiernom koženom saku) bol jedným z tých, ktorí chýbali Stavjaňovmu tímu vo finálovej sérii. A to z vážnych zdravotných dôvodov.