Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

MO Topoľčany

Líder sa na body nadrel, štyri víťazstvá hostí

Prašice - Ludanice 3:2 (2:1), 3. J. Šmatlák, 37. a 90. V. Ďurík - 29. T. Morvaj, 50. Pe. Lacena. Na ihrisku sa stretli veľmi vyrovnané mužstvá. Hral sa dramatický zápas s množstvom šancí. Toto pekné stretnutie okorenili gólmi obidve mužstvá, avšak o jednu "trefu" predsa len vyhrali domáci.

Kamanová - Čermany 1:2 (0:0), 75. R. Kamencai - 54. a 90. J. Prostredný. Oba tímy predviedli priemerný zápas. Najlepším hráčom na ihrisku bol hosťujúci Prostredný. Svoj výborný výkon okorenil dvoma presnými zásahmi, a tak pomohol svojim k zisku troch bodov. Domáci momentálne prežívajú čiernu jar.

Krnča - Mýtna Nová Ves 1:0 (1:0), 83. M. Meluš. Začiatok zápasu poznamenalo vzájomné oťukávanie. Dobre hrajúci domáci si vytvorili tri vyložené šance, lenže využili len jednu, ale tá bola za "všetky drobné" - ku koncu zápasu zahrával domáci strelec priamy kop z takmer 20 m a brankár hostí dostal "pozdravenku" rovno do "vinkla".

Preseľany - Hrušovany 0:1 (0:1), 25. R. Candrák. Líder hral ako zvyčajne v super forme. Hostia podali bojovný výkon a v prvom polčase zaslúžene skórovali. Hrušovany zatlačili domácich aj v druhom polčase, avšak ich úsilie zvýšiť bolo márne. Kuriozitou zápasu bola 90. min., v ktorej sa svojimi dvoma hlavičkami do brvna predstavil Krajčovič.

Solčany - Chrabrany 5:0 (3:0), 27. M. Michalík, 41. R. Ondruš, 39., 48. a 89. L. Michalík. Solčany pokračovali v rozdávaní gólových nádielok aj v tomto stretnutí. Už do prestávky rozhodli o tom, kto vyjde z tohto zápasu ako víťaz. Zápas bol síce na pätnásť minút prerušený pre silný dážď, ale ani to nezabránilo L. Michalíkovi k hetriku.

Nitrianska Blatnica - Topoľčany B/Nitrianska Streda 3:2 (2:1), 15. R. Korchan (11 m), 40. I. Lacuška, 65. J. Kucharovič - 45. M. Ambróz (11 m), 75. D. Fruňo. Domáci si v prvom polčase vypracovali 8 čistých šancí, z ktorých premenili len dve. „Topoľčanci“ ukázali lepšiu efektivitu, no na bod to nakoniec nestačilo.

Urmince - Jacovce 0:1 (0:1), 5. M. Mičina. Domáci si za celý zápas vypracovali tak málo šancí, až ich museli "zastúpiť" hostia z Jacoviec. Hosťujúca obrana bola výborne dirigovaná Machom, takže domáca ofenzíva sa nepresadila. Hostia vyhrali zaslúžene, a tak si pripísali dôležité tri body.

Horné Obdokovce - Nemčice 0:3 (0:1), 23. P. Gajdoš, 72. M. Višňovský, 81. P. Desat. Nemčice chceli odčiniť vysokú prehru z dohrávky, ktorá sa hrala vo štvrtok. Od úvodu zatlačili domácich a do prestávky strelili veľmi dôležitý gól. Po obrátke pokračovali v útočnom snažení, z ktorého rezultovali ďalšie góly v sieti zaskočených domácich.

12. Preseľany 20 7 2 11 25:34 23 (-7)

13. To. B/N. Streda 20 4 6 10 39:51 18 (-12)

14. Kamanová 20 5 3 12 31:49 18 (-15)

15. N. Blatnica 20 4 4 12 23:46 16 (-14)

16. Krnča 20 4 2 14 25:58 14 (-16)

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 - L. Michalík (Solčany), 13 - E. Ďurík (Prašice), M. Michalík (Solčany), 12 - Pe. Lacena (Ludanice), J. Gerši (Mýtna N. Ves), M. Višňovský, P. Desat (Nemčice), 11 - J. Prostredný (Čermany), M. Kočan (Hrušovany), M. Meluš (Krnča), V. Ďurík (Prašice), 10 - I. Floro (Chrabrany), J. Naštický (Jacovce), P. Labuda (Ludanice), J. Šmatlák (Prašice). PAVOL PRIBELA

Pozn. Spravodajstvo zo štvrtku nájdete v dnešnom čísle na 6. strane.

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Fotogaléria: Zbehy - H. Kráľová 2:2

V piatoligovom súboji si Zbehy podelili body so súperom, ktorý dvakrát dokázal zmazať manko.