Na Gemeri nešťastná prvá jarná prehra FC

II. LIGA/ Tri body pre Šaľu zachránil Masný, tímy

FC Rimavská Sobota - FC Nitra 2:1 (0:0)

Góly: 69. Pisár, 87. Hadviger - 79. Drobný.

Líder narazil na húževnatého súpera spod Zobora, ktorý predvedenou hrou potvrdil, prečo mu do zápasu na Gemeri patril prívlastok mužstvo jari. Nitrania mali loptu častejšie na svojich kopačkách, do prvej šance sa dostal Nozdrovický a najväčšiu možnosť skórovať mal po Kováčovej prihrávke Rák, ale v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Potom prišla 38. minúta a v nej Pisárov priamy kop, po ktorom hlavička Hadvigera smerovala do siete, ale zástavka asistenta rozhodcu prekazila domácu radosť. Aj po prestávke boli hostia aktívnejší, najskôr Benko ratoval svoju bránku pred Pernišom a vzápätí Kováčom, po hodine hry vyrazil Szorádovu strelu a potom sa vyznamenal aj pred Rákom. Paradoxne, keď nitriansky tlak vrcholil, udrelo na druhej strane - v 69. min. si na Iskrov center nabehol Pisár, ktorý gólovým lobom potrestal zaváhanie Seneckého. O desať minút sa Nitrania predsa dočkali odmeny za svoju aktivitu, keď sa v malom vápne najlepšie zorientoval striedajúci Drobný, ktorý bombou pod brvno vyrovnal. Keď sa už-už zdalo, že súperi si body podelia, vyskočil v 87. min. po ojedinelej akcii Gemerčanov Hadviger a hlavou rozhodol o utrápenom víťazstve domácich.

SkryťVypnúť reklamu

Pred 1205 divákmi rozhodoval Richtárik, ŽK: Kóňa.

FC: Senecký - M. Kostoláni, Szorád (71. Barbosa), Čeman, Ďatko - Nozdrovický (30. Kuzma), Babic, Kóňa, Kováč (67. Drobný) - Rák, Perniš.

Ivan Galád, tréner: Lídrovi sme boli vyrovnaným súperom. Rozhodli chyby nášho brankára a zrejme budeme musieť na tomto poste hľadať náhradu. Okrem nešťastnej prehry ma mrzí aj správanie niektorých domácich funkcionárov.

JOZEF ŠATARA

FK Rapid Ružinov - FC Báč 2:1 (2:1)

Góly: 11. a 19. Stacho - 30. Filo.

Hostia začali slabo a po dvoch chybách v obrane inkasovali. Najskôr Puchner pustil Škrabáka a jeho center Stacho zblízka využil, aby sa o osem minút neskôr po Gonosovej nepozornosti do listiny zapísal opäť. Od 30. min. sa začal prebúdzať aj Báč a nádhernú akciu na jeden dotyk chladnokrvne zakončil Filo. Po zmene strán boli síce hostia aktívnejší, ale tutovku už vymyslieť nedokázali. V 70. min. sa hlásil k slovu ako „režisér“ hlavný rozhodca, keď likvidačný zákrok na Szijjártóa, ktorého pred prázdnou bránou fauloval domáci hráč, nepotrestal, kým v závere Mikulecov čistý obranný zákrok posúdil ako nedovolený. Penaltu Végha však Kostoláni kryl a reflexívne vyrazil aj dorážku.

Rozhodoval Šimon, ŽK: Hodulík - Gonos, T. Albert, Sviečka, 530 divákov.

FC: Kostoláni - Gonos (29. Füzik), Puchner, T. Albert, Mikulec - Maťaš, Sviečka, Pukalovič, Szijjártó (83. Erös) - Filo, Nagy (46. Plichta).

ERNÖ D. TOK

SH Senica - Duslo Šaľa 1:2 (0:0)

Góly: 51. Kušpál - 76. a 79. Masný.

Hostia boli v zápase favoritom, no v prvom polčase lopty po strelách Holmíka, Vyskoča či Andódiho v sieti neskončili. Domáci si v tejto fáze hry nevytvorili žiadnu príležitosť, po zmene strán však chybu v defenzíve Dusla dokonale potrestali. K tečovanej lopte sa dostal Kušpál a jeho strela z prvej skončila pri žrdi Valenského brány. Šaľanov to však nedeprimovalo, pokračovali v tlaku a napokon sa dočkali zaslúženého ovocia. Klusovi síce najskôr rozhodca, ktovie prečo, neuznal regulárny gól, no potom sa do povedomia parádne zapísal striedajúci Masný. Na ihrisku bol deväť minút a strelou z hranice šestnástky zaslúžene vyrovnal. Neubehli ani tri minúty a z gólu sa tešil opäť. Aj tentokrát mu naň prihrával najlepší hráč na ihrisku, Lörinc. No a keďže šance Holmíka, Sikorjaka ani Lancza gól nepriniesli, skóre sa už nemenilo.

R Chmura, ŽK Adamec - Klusa, Vyskoč, Holmík, 250 divákov.

SH: Tujvel - Jakabovič, Gál, Stanček, Mikulášik (63. Prešinský) - Rábek (75. Levický), Adamec, Hílek, Kročian - Kušpál, Šimunek.

DUSLO: Valenský - Klusa, Sikorjak, Lancz, Mikla (60. Molnár) - Lalák, Holmík, Lörinc, Sokol (46. Čirik) - Vyskoč (65. Masný), Andódi.

Ján Rosinský, tréner: Počas celého zápasu sme mali hru v rukách, no v čase najväčšieho tlaku sme inkasovali. S výkonom mužstva som spokojný, a vyhrať sme si zaslúžili, hoci sme sa na tie tri body dosť nadreli.

JOZEF UHLÁRIK

DAC Dunajská Streda - Steel Trans Ličartovce 1:1 (0:0)

Góly: 47. Javad - 61. J. Majoroš.

V prvom polčase vzrušila divákov iba 32. min., keď Peško iba končekmi prstov vyrazil nevydarený odkop spoluhráča Loja a v 44. min. hlavičkoval v páde Zlacký tesne vedľa brány. Úvod druhého dejstva mal DAC raketový. V 47. min. sa po dlhom aute Zlackého zmocnil lopty Javad, ktorý zblízka prekonal Vojtáška. Po hodine hry vyrazil do brejku z ofsajdom zaváňajúcej pozície J. Majoroš a krížnou strelou prekonal Peška. Nakloniť misky váh na domácu stranu mohol v 88. min. Bognár, lenže jeho hlavičku pod brvno gólman hostí vyškriabal na roh.

R Ďuriš, ŽK: Horochonič - Andraščík, Bicák, Krakovský, 1408 divákov.

DAC: Peško - Konečný, Olejník, Loj, M. Timko - Aschoubi (46. Buka), Horochonič, Mohsen, Šimon, Javad (57. Fabuľa) - Zlacký (76. Bognár).

Robert Pflug, tréner: Škoda, že sme po vedúcom góle otvorili priestor pred našou bránou, čo vyspelý súper potrestal. Vyrovnanie však prišlo z dvojmetrového ofsajdu. Š. ÁGH

ostatné výsledky 19. KOLA

HFC Humenné - 1. FC Košice 2:1 (1:0), 43. R. Tomčák, 90.+ Murinčák - 57. Gajdoš.

Koba Senec - Tatran Prešov 1:0 (1:0), 42. Angelovič.

Bukocel Vranov - ŽP Šport Podbrezová 0:1 (0:1), 42. Voroňák.

HFK Prievidza - Reamos Kysucký Lieskovec 3:1 (1:1), 39. a 90. Boháčik, 48. Černák - 18. Horňák.