Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

I. trieda Nr-Ša-ZM

Kanonáda v Rumanovej, líder priviezol bod

Lehota - Klasov 1:2 (1:0), 9. Ľ. Láclavík - 50. A. Molnár, 89. K. Füle. Domáci mali raketový nástup, keď Bíňovský stiahol Kutaka v 16-tke a Láclavík penaltu premenil. V prvom polčase mali naďalej prevahu, ale po prestávke sa prejavila neúčasť piatich stabilných hráčov. Hostia sa snažili o zvrat, čo sa im dokonale podarilo. Lehota hrala kŕčovito a v 89. min rozhodla Füleho prízemná strela z 20 m, ktorá brankárovi prekĺzla pomedzi nohy. ČK: 90+. T. Bíňovský. R Hadnaď, 280.

LEHOTA: Tkáčik - Bede, Mikula, Jedinák, Láclavík - Hrnčiar, Bako, J. Bernát, Kutak - Zaujec, P. Bernát. KLASOV: Kaštiak - Bíňovský (90+. Sulík), Titka, Záhorec, Mačinga, - Vodný, Molnár, Füle, Mihálik - Zima, Sojka (90. T. Balko).

Rumanová - Topoľčianky 6:3 (4:1), 2. a 55. M. Štóder, 8., 26. a 71. J. Slamka, 32. Ľ. Krivačka - 25. M. Chren, 50. M. Šramek (vlastný), 62. J. Gajdošík. Zápas sa niesol v réžii domácich, keď hneď v úvode Štóder hlavičkou po rohovom kope vsietil prvý gól. Slamka pridal druhý, hostia korigovali po chybe obrany. Domáci ihneď odpovedali po rozohraní Slamkom a do polčasu hlavičkoval presne Krivačka. Hoci po obrátke hostia dvakrát skorigovali, Rumanová dvoma gólmi poistila víťazstvo. R Bacsay, 150.

RUMANOVÁ: R. Šimák - Konopásek, Šturma, M. Šramek, Ľ. Varga - Krivačka, Karaba, Pavel (86. Bernáth), Vlček (62. Majzel) - Slamka, Štóder (76. Ölvecký). TOPOĽČIANKY: Martinovič - Šabo (46. Chabreček), Michalík, Gajdošík, Rosina, Zeman, Magušin, Šútor (46. Daniš), M. Chren, Zlatňanský, Belan.

Diakovce - Žitavany 0:0. Domáci sa chceli na lídra vytiahnuť, ale súper podal technickejší a disciplinovanejší výkon. V ťažkom stretnutí sa hralo v dobrom tempe, šance sa prelievali z jednej strany na druhú. Hoci mali domáci v druhom polčase opticky prevahu, hostia boli nebezpečnejší a Kabát či Krpala mohli rozhodnúť v ich prospech. Remízu si však Diakovce za bojovný výkon zaslúžili. R Mareček, 200.

DIAKOVCE: Hipp - Takács, Mužila, Korim, Kolečkár, Šmida (65. Ľ. Sýkora), Petro, Kriško, Maršálek (75. Meleg), Vrba, Zaťko. ŽITAVANY: Jenis - Královič, Pindeš, Labai, Maruna - Kabát, Kováč, Baláž, Krpala - Kusala (56. Kramár), Gálik (85. Herda).

Č. Kľačany - Machulince 1:2 (1:0), 25. A. Švec - 48. Z. Ocet, 80. J. Horniak. Obidve mužstvá produkovali slabý futbal, čo vlastne zodpovedalo ich postaveniu v tabuľke. Prví skórovali domáci, keď z ľavej strany Kecskés zacentroval a A. Švec dorazil. Ján Gálik z penalty ešte nevyrovnal, čo sa však podarilo hrajúcemu trénerovi hostí Ocetovi, ktorý dostal loptu do brejku a obstrelil brankára. O víťazstve hostí rozhodol napokon Horniak. R Valkovič, 150.

Č. KĽAČANY: Števo (60. Horný) - Lukáč, M. Švec, Valkovič, Šabík - Kršiak, P. Švec, A. Švec (46. Haveta), Júl. Švec - Kecskés, Jur. Švec. MACHULINCE: Červený - Valent, Čulík, P. Černák, M. Gálik - Ján Gálik, Horniak, R. Černák, Zemanovič (72. Petrík) - Ocet (82. Valent), J. Černák.

Šaľa B/Selice - Ivanka 3:0 (1:0), 30. a 80. P. Kováč, 70. L. Vencel (11 m). V prvom polčase mali prevahu domáci, ale nebezpeční boli i hostia, ktorí sa spoliehali na brejky. Skóre otvoril Kováč nádherným gólom z 20 m, keď sa lopta odrazila od žrde do siete. Na druhej strane odpovedal Pagáč, jeho strelu však brankár kryl. V druhom dejstve sa hrala vyrovnaná partia, ale góly strieľali len efektívnejší domáci. R Kamenický, 100.

SELICE: Papánek - M. Tóth (76. Farka), Marček, Šuster, Jano - Szitáš (46. Barus), M. Gyulai (63. Benkö), Kováč, Simonides - Vencel, Ľ. Gyulai. IVANKA: Szabo - Obložinský (86. Janíček), P. König, Doboš, Vašek, Tatranský, Kurek, Ma. Labuda, M. Olejka, Pagáč, A. Olejka.

Janíkovce - Sľažany 1:0 (0:0), 90+. A. Čery. V Janíkovciach sa hralo takmer celý zápas na jednu bránku. Už v 10. min. mohol otvoriť skóre domáci Grimbel. Nepochodil ani v 23. min. hlavou a v 54. min. nastrelil brvno. O chvíľu Štefekovu strelu z hranice šestnástky brankár kryl. Podobne dopadol v 65. min. Galo a vzápätí Čery. V strhujúcom závere po Grimbelovom centri mal Čery svoju pravačku na správnom mieste a zabezpečil Janíkovciam tri body. R M. Kopačka, 150.

JANÍKOVCE: Krátky - Modzga, Šindler, Seleš, Tarina - Frťala, Domasta, Grimbel, Štefek (60. Čery) - Galo (78. Muzika), Sucháň (82. Csanda). SĽAŽANY: Beňo - M. Gombár, Deák, Kéry, Novota - Víglaský (29. J. Pacher), Bača, S. Pacher, Rosinský - Meliška (Hlavatý), Kabát.

Čechynce - Čeľadice 4:0 (1:0), 28. a 62. F. Kóša, 72. R. Vatral, 85. Ra. Šuba. Keď v úvode Du. Koprda zahodil dve čisté šance a Srnka hlavičkoval mimo, začali sa presadzovať domáci. Do vedenia ich poslal Kóša po ideálnej rozohrávke priameho kopu. Hostia začali hrať po prestávke vabank, zabudli na zadné dvierka a domáci ich za to kruto trestali. Boli pohybliví, mali dobrý štart na loptu a od debaklu zachránil hostí brankár Čurgali. R D. Kopačka, 200.

ČECHYNCE: Kukla - Mesároš, Zíma, Kluka, Ro. Šuba - Kóša, Marčan, Vatrál (80. Németh), Jaroš - Ra. Šuba. Mikulec (78. Plevka). ČEĽADICE: Čurgali - Oravíček, Štrba, Varga, Seredič (80. R. Srnka) - Blaho (46. Chudý), Mi. Dobiaš, M. Čibík, Ja. Dobiaš - M. Srnka, Du. Koprda.

N. Hrnčiarovce - Cabaj-Čápor 1:1 (0:1), 65. O. Vádel (11 m) - 15. O. Barčák. Domáci začali náporom a hneď v úvode nepremenili tri tutovky. Naopak, udreli hostia a v 15. min. dali z ojedinelého útoku gól. Hrnčiarovce to zneistilo, hra sa vyrovnala. Po prestávke sa domáci zahryzli do súpera, hralo sa prakticky na jednu bránku. Z množstva štandardiek sa domáci dočkali vyrovnania až po penalte za ruku v 16-tke. Hostia si odniesli šťastný bod. R Debnár, 200.

HRNČIAROVCE: Čambal - Benko, Nemeš, Šipoš - Zeleňák, Holko, Tábi, Gráf (65. Moškuriak) - Szombath (80. Ďurek), Vádel, Jakab. CABAJ: Benčík - Škorvaga, Kubica, Žember, Grežo - Černek, Geletič, Vaňo (80. R. Holec), Guttman - Barčák, M. Holec.

1. Žitavany 18 10 4 4 37:25 34 (+7)

2. Šaľa B/Selice 18 10 3 5 36:28 33 (+3)

3. Čechynce 18 9 4 5 33:31 31 (+7)

4. Ivanka 18 9 3 6 46:30 30 (+3)

5. Diakovce 18 9 3 6 36:29 30 ( 0)

6. Janíkovce 18 9 2 7 34:29 29 (+2)

7. Lehota 18 8 4 6 41:32 28 (+1)

8. N. Hrnčiarovce 18 7 5 6 38:28 26 (-1)

Ivanke odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 18 - M. Pagáč (Ivanka), 14 - J. Kriško (Diakovce), J. Slamka (Rumanová), 13 - Du. Koprda (Čeľadice), 12 - V. Hrnčiar (Lehota), 11 - O. Barčák (Cabaj-Čápor), F. Kóša (Čechynce), M. Zima (Klasov), 10 - M. Srnka (Čeľadice). drahoš jančuška

1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  5. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  6. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?