Dráma so šťastným koncom pre K CERO

BASKETBAL/ V Komárne sa nečakane tešila Handlová,

Extraliga - play off

štvrťfinále - 1. zápasy

V sobotu odštartovali vyraďovacie boje svojimi prvými zápasmi. Nitrania sa najtesnejším víťazstvom ujali vedenia a už v stredu v Leviciach môžu rozhodnúť. Domácou prehrou prekvapilo Komárno.

ŠK K CERO SPU Nitra - BK Levice 70:68 (20:21, 20:15, 18:19, 12:13). Levičania od úvodu začali svižnejšie, lepšie v obrane a presnou streľbou, v ktorej vynikal najmä skvelý Klein (3 trojky, 26 bodov). V 3. min. viedli už 2:8, ale Nitrania prvou zo sérií stiahli. V úvode druhej štvrtiny sa K Cero ujalo po trojke Tomeka prvýkrát vedenia. Hostia vzápätí odpovedali šnúrou 12 bodov, keď sa dvoma trojkami prezentoval Michálik. Recept našli aj Nitrania a sériou 13:2 po trojkách Ivanoviča a Semana otočili stav. O výsledku rozhodol v posledných sekundách Ivanovič, keď získal loptu a po faule premenil trestné hody.

K CERO: Seman 15 (1), Tomek 13 (1), Kudriavcev 12, Ivan 11 (1), Ivanovič 7 (1) (Kačáni 5, Fapšo 4, Páleník 3).

BK: Klein 26 (3), Michálik 17 (2), Orešanský 7, Lovík 5 (1), Sýkora (Červenka 7, Krkoš 6, Demečko, Lutovský).

R L. Janáč a Ženiš. TH: 29/22 - 31/16, trojky: 4 - 6, fauly: 26 - 22, 5 OCH: 38. Klein, 40. Michálik, 900 divákov.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: V takýchto zápasoch je rozhodujúca psychika. Zodpovednosť nám dnes zväzovala nielen myšlienku, ale hlavne nohy. Boli sme ustráchaní, kým súper hral svižnejšie. Chýbal nám hráč, ktorý by zobral zodpovednosť na seba. Nakoniec sme sa dotiahli a rozhodli trestnými hodmi.

Pavol Sooš, tréner Levíc: Myslím si, že sme opäť mohli vidieť vynikajúci zápas, hlavne dramatický a so šťastnejším koncom pre domácich. My sme si zápas neprehrali v závere, ale v trestných hodoch a obranných doskokoch, v čom nás Nitra jednoznačne predčila. MATÚŠ MAŽEC

MBK Rieker Komárno - Baník Handlová 68:75 (35:35), Ridzoň 18, Kablár 14 - Miloševič 30, Smačko 16. V Komárne sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom sa v úvode oba tímy striedali vo vedení. V tretej štvrtine si domáci vypracovali 11-bodový náskok, ale nedokázali ho udržať. Záverečná štvrtina patrila baníkom z Handlovej, ktorí otočili skóre a napokon najmä zásluhou 30 bodov legionára Miloševiča triumfovali. (sita)

Ďalšie dvojice: Svit - Inter 83:75, Lučenec - Košice 98:88.

Štvrťfinále play off - 2. zápasy - 31. 3. o 18.00 h Handlová - Komárno, o 18.30 h Levice - Nitra, prípadné 3. zápasy - 3. 4. o 18.00 h Nitra - Levice, Komárno - Handlová.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu