Nečakané plusové body pre Komárno a ViOn

III. liga

Vegum D. Vestenice - KFC Majorka Komárno 0:1 (0:0)

Gól: 60. Spál.

Domáci mali na začiatku zápasu územnú prevahu. Nevypracovali si však žiadnu gólovú šancu, keďže komárňanská obrana hrala pozorne. V prvom polčase sa hralo prakticky medzi 16-tkami, obaja brankári boli bez práce. Strelecké pokusy Sobotu resp. Spála a Uzolu boli nepresné. Druhý polčas začali lepšie hostia. V 47. min sa v dobrej šanci ocitol Spál, no mieril nad bránu. Prvýkrát išla strela do priestoru brány v 50. min, Jurenka si s pokusom Porubu poradil. Nenechal sa zaskočiť ani o dve minúty neskôr, kedy včasným vybehnutím zlikvidoval črtajúcu sa šancu Dobrého. V 60. min sa hostia ujali vedenia, keď Spálova prudká strela z 20 m skončila v pravom dolnom kúte Jurenkovej brány. Gumári sa potom snažili aspoň vyrovnať, no so strelami B. Krajču a Nému si Jánoš poradil. V nadstavenom čase sa nepresadil ani Kytka, po rohovom kope hlavičkoval mimo brány. Dolnovesteničania výkonom nenadchli. V druhom zápase po sebe nedali gól a prvýkrát v tomto ročníku prehrali v domácom prostredí.

R Petríček, ŽK: Iskra - Kökényesi, Dobrý, Otočka, Jánoš, 400 divákov.

MAJORKA: Jánoš - Bazinský (90. Tot), Kršteňanský, Zlatohlávek, Spál, Kamendy, Poruba, Matúš (65. Otočka), Uzola (46. Dobrý), Konc, Kökényesi. Milan Vážan

Spartak Trnava B -

FC Neded 4:2 (2:0)

Góly: 5. Masaryk, 36. Ježík (z 11 m), 75. Strečanský, 81. Ivanič - 84. P. Jedinák, 86. Varga.

Oba celky sa dobre poznajú, veď v drese Nededu hrá niekoľko Trnavčanov. Spartak však nastúpil v silnej zostave s viacerými ligistami a jeden z nich už v 5. min otvoril skóre. Masaryk po kolmej prihrávke vystrelil bez prípravy spoza šestnástky a prekonal Lenického. Domáci mali zápas vo svojej réžii a ešte do prestávky mal Masaryk dva nájazdy na brankára. Ten prvý mu Lenický chytil a pri tom druhom prihrával Vidovi, ktorý netrafil bránku. V 36. min sa peknou individuálnou akciou prezentoval s chuťou hrajúci Semanko, bol faulovaný v šestnástke a Ježík z pokutového kopu zvýšil. V druhom polčase padali góly až v závere polčasu. Najskôr trafil pekne spoza šestnástky Strečanský a vymietol šibenicu a potom po jeho prihrávke hlavou vsietil gól aj Ivanič, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty. Záver patril hosťom, ktorí prikrášlili skóre. Najskôr Baláž zaváhal pri centri do päťky, ktorý mu hlavou poslal do bránky P. Jedinák a krátko nato trafil z uhla aj Varga.

R Šimurka, ŽK: Varga, 100 divákov.

FC: Lenický - D. Kopčan, Ambruš, Heriban, Ľ. Kopčan (89. Bombicz), P. Jedinák, I. Jedinák, Tóth, Izsák (76. Mada), Kolek, Farmadín (61. Varga).

PATRIK VELŠIC

Slovan Nemšová - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

Góly: 45. Špánik (11 m), 73. Kaňa.

Herný prejav hostí hneď na začiatku nasvedčoval tomu, že do Nemšovej neprišli brániť, ale získať body. V 6. min po rohu hlavička Krchňávka tesne minula bránu hostí. Z rovnakej situácie - v 14. mim pohrozili hostia Piačkovou hlavičkou, ktorú však brankár domácich vyrazil. V 19. min sa hráč hostí Vondra rútil na Bobota, chcel ho obhodiť, ale jeho úmysel mu nevyšiel. Vzápätí perfektne do uličky vysunul Amrich Suchého, ten obstrelil gólmanna, ale gólu zabránil dobre postavený obranca. V 27. min bol v sľubnej streleckej príležitosti Kaňa, jeho strela však minula cieľ. V 45. min Kresánek v šestnástke fauloval Vondru, rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Špánik. Druhý polčas vsadili domáci všetko do útočenia. V 59. min po čiare vysunul Šmátrala Naňáka, ktorý bombou z 30 m otestoval pozorne chytajúceho Brezinu. Ten istý hráč onedlho vnikol do šestnástky a z vyloženej príležitosti neobstrelil brankára hostí. V 64. min z rýchleho brejku pohrozili hostia, ale Vondra prestrelil. V 74. min unikol po čiare Pavlenda, prihrávkou v šestnástke našiel Kaňu a ten umiestnenou strelou dal druhý úspech hostí. V 80. min zo skrumáže v šestnástke sa odrazila lopta, ktorá sa dostala k Amrichovi, ale jeho delovka minula bránu. V 85. min mal sľubnú príležitosť Valachovič, ktorý prešiel cez dvoch hráčov, ale k zakončeniu sa nedostal, lebo loptu mu uchmatol pozorne chytajúci brankár. Hostia hrali veľmi dobre, ich herný prejav bol lepší a zaslúžene vyhrali.

R Kravárik, ŽK: Koníček, Amrich, Valachovič - Kaňa, 300 divákov.

VION: Brezina - Dudáš, Greguška, Štucika (15. Lukáč), Pavlenda, Piaček, Vondra, Ondrejka, Špánik (89. Simka), Chren (75. Mankovecký), Kaňa.

Róbert Pšenčík

JCP Štúrovo -

FKM Nové Zámky 2:1 (0:0)

Góly: 48. Saláta, 81. Bábsky - 66. Michalička.

Za chladného počasia okresné derby prebehlo v športovom duchu bez žltých kariet. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a pokúšali sa len občas o rýchle protiútoky, ktoré ťahal väčšinou po ľavej strane čiperný Andrášik. Domáci si vytvorili miernu prevahu v poli, ale pretože hrali nervózne a nepresne, do šancí sa prakticky nedostali. Až po polhodine ich prevaha bola zjavná a prišli aj prvé šance. Najväčšiu zahodil Slezák. Úvod druhého polčasu vyšiel Štúrovu, keď trestný kop Tárnyika predĺžil hlavou Saláta a lopta skončila v sieti brankára Nových Zámkov. Zámčania po góle otvorili hru, zrýchlili prechod do útoku a zapájali sa doňho už viacerými hráčmi. Hostiteľská obrana ich však do šancí nepúšťala. V 66. min. zahrávali hostia rohový kop, domáci obrancovia čakali jeden na druhého a Michalička hlavou vyrovnal. Gól JCP zaskočil, začali sa trápiť, ale v závere sa predsa len zmohli na záverečný nápor, ktorý korunovali v 81. min., keď opäť po štandartnej situácii, ktorú rozohral Sováb, Bábsky hlavou usmernil loptu do bránky. V závere sa N. Zámky snažili vyrovnať, ale Štúrovčania bez väčších problémov uhájili svoje víťazstvo.

R Peťovský, bez kariet, 400 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Maršal, Smatana (77. Moravčík), Saláta, Gavroň, Tárnyik, Kamas, Sováb, Slezák (46. Bábsky), Vrtel (59. K. Balázs). FKM: Rybanský - Andrášik, Michalička, Pavlatovský, Kosiba, Mach (58. Dang Van), Trnka, Horňáček, Zsák, Döme, Bílik (58. Sebestényi).

JÁN ORAVEC

Slovan Levice - MFK

Myjava/Turá Lúka 1:3 (1:0)

Góly: 10. Fulmek - 71. Kosík, 77. a 82. Bogora.

V prvom polčase bola hra vyznačovala nepresnosťou a rozháranosťou. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo súvislejší tlak a hra sa odohrávala väčšinou medzi šestnástkami. V 10. min. sa domáci Pavlík výborne uvoľnil, potiahol loptu po pravej strane, priťukol ju Vígovi, tomu však hostia loptu vypichli priamo pred Fulmeka, ktorý krížnou strelou otvoril skóre stretnutia. O štyri minúty neskôr najskôr Hesek zoči voči Éhnovi neuspel a Petrášova pekná strela z 20 m skončila na brvne domácej brány. V 19. min. mohli hostia opäť vyrovnať, ale Zríni z dobrej pozície hlavičkoval vedľa. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia však spresnili kombináciu a vydaril sa im ťah so striedajúcim Bogorom, ktorý oživil ich hru v útočnej fáze. V 55. min. domáci predviedli jeden z málo vydarených útokov, ale Švec z dobrej pozície trafil len Solničku. Potom na malú chvíľu prevzali iniciatívu hostia, ale bez efektu. V 67. min. mohol rozhodnúť Víg, ale z 10 m neprekonal Solničku. Od 71. min. v rozpätí 11 minút Myjava napokon rozhodla o svojom víťazstve. Najskôr Kosík vyrovnal. O šesť minút neskôr Bogora po ideálnom centri Petráša poslal hostí do vedenia a ten istý hráč v 82. min. zrazil Levice úplne na kolená, keď využil priťuknutie Kosíka a perfektne preloboval domáceho Éhna. Pred slabučkou diváckou kulisou by bola remíza vzhľadom na priebeh stretnutia oveľa spravodlivejšia.

R Mikulaj, ŽK: Golian - Zverec, Kvasnica, 250 divákov.

SLOVAN: Éhn - Ťuťuris, Golian, Hlaváčik, Sasko (50. Berkeš) - Pavlík, Ármai, Fulmek, Gonda - Švec (83. Meňhart), Víg (83. Soboňa).

ROMAN UHNÁK

OFK Lapáš - MFK Topvar Topoľčany 4:2 (2:2)

Góly: 12. Čambal, 32. a 47. Hejčík, 73. Hrnčár - 17. a 43. Candrák.

Studené počasie neprialo futbalu, hráči však zahriali divákov šiestimi gólmi, a to sa ešte trikrát triasli žrde Topoľčian. Pokusy Hejčíka, resp. Baláža zostali pokusmi, no v 12. min. rozbehli šikovnú akciu Hesek s Hejčíkom a Čambal z uhla mieril presne - 1:0. Vzápätí pálil Hejčík, ktorému kontroval v 16. min. po nedorozumení domácich stopérov Candrák, Ondrejička však tutovku vyrazil na roh. Už o minútu ale Tóth centroval na osamoteného Candráka, ktorý prudkou hlavičkou vyrovnal. Po polhodine hry zaváhala obrana hostí opäť, Šmitalovu malú domov vystihol Hejčík, ktorý ponad vybiehajúceho Martiniaka poslal Lapáš opäť do vedenia, pričom Topoľčancom sa v tomto súboji zranil brankár. Na jeho miesto sa postavil Neuschl z ligového dorastu, ktorý akoby si potykal so žrďami - v 39. a 40. min. zvonila po dvoch strelách Hejčíka a jednej Štajera tri razy konštrukcia topoľčianskej brány... Trest za domácu nedôslednosť v koncovke prišiel okamžite, keď vyrovnal pohotový Candrák, a hoci prvý asistent Tóth signalizoval ofsajd, hlavný rozhodca gól správne uznal. V druhom dejstve sa čakal tuhý boj o výsledok, no domácich posadil po pár sekundách na koňa Hejčík, ktorý skóroval s obrovským prehľadom. Zápas sa definitívne zlomil v 70. min., keď vybiehajúci Neuschl fauloval pred 16-tkou Dobiáša, za čo videl červenú a z následného priameho kopu trafil exportne na 4:2 E. Hrnčár.

R Farkaš, ŽK: Černý, E. Hrnčár - Rusnák, Buday, ČK: 70. Neuschl, 400 divákov.

OFK: Ondrejička - E. Hrnčár, Čekey, Ševčík, Pčola (46. Černý) - Zima, Dobiáš, Štajer, Čambal - Hesek, Hejčík (88. Mráz). TOPVAR: Martiniak (33. Neuschl) - Šmitala, Kubesa, Poláček, Buday - Tóth (84. Renner), M. Sepeši, Teplanský, P. Baláž - Rusnák, Candrák. ŠTEVO KORMAN

Spartak Bánovce - Crystal Lednické Rovne 1:3 (1:1), 24. Masarovič - 7. Václavík, 70. Turza, 88. Basila.

Matador Púchov B - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:0.

9. Topoľčany 17 6 4 7 25:24 22 (-2)

10. Myjava/T. Lúka 17 6 3 8 23:22 21 (-3)

2. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  3. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  6. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  7. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  8. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Do Nitry prídu hokejbalisti z celého sveta. Pozrite si rozpis zápasov

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale sa budú hrať v piatich vekových kategóriách. V akcii budú aj mnohí Nitrania.

Škola si zriadila učebňu v prírode. Investor tam chce postaviť byty

Členovia rodičovského združenia rozbehli petičnú akciu za záchranu zelene.

Sereď zdolala FC ViOn 4:0, Jarábek sa rozlúčil s deviatimi hráčmi

Nováčik prvej ligy v prvom prípravnom zápase skúšal 10 nových hráčov a na trávniku dominoval.

Tipovacia súťaž - konečné poradie po 15. kole

Víťazom 15. kola je Viliam Haršányi z Pustých Úľan, ktorý trafil všetkých 10 zápasov! Šampiónom tipovačky by mal byť Vlado Lyžičiar z Podhorian.