MO Topoľčany

Vedúce kvarteto naplno

Kamanová - Ludanice 0:1 (0:0), 90. D. Goga. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, no v druhej časti mali častejšie loptu na kopačkách hostia. Tesne pred koncom zápasu výborne hrajúci obranca Goga vystrelil a brankár loptu vyrazil do svojho spoluhráča, od ktorého lopta zamierila rovno do jeho brány.

Krnča - Prašice 1:2 (1:1), 32. M. Meluš - 36. a 51. V. Ďurík. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný, čo dokumentuje aj jeho výsledok. Prvý gól padol po peknom priamom kope Meluša. Skóre vyrovnal rovnako z priameho kopu Ďurík. Po zmätku v obrane upravil na záverečných 1:2 dvojgólový Ďurík.

Preseľany - Čermany 0:1 (0:0), 86. P. Rolfes. Zápas sa hral na výbornom trávniku. Obe mužstvá predviedli divákom veľmi dobrý futbal. Šance boli na oboch stranách, lenže našiel sa len jeden strelec, a to na strane hostí. Tesne pred záverom stretnutia rozhodol Rolfes o tom, že všetky body zoberú domov Čermany.

Solčany - Mýtna N. Ves 4:1 (3:0), 21. a 32. M. Michalík, 29. L. Michalík, 57. P. Dálik - 65. J. Gerši. Prvý polčas jasne dominovali domáci, ktorí v ňom aj rozhodli. V druhom dejstve sa hra vyrovnala aj vďaka tomu, že Solčany si boli vedomí svojho víťazstva O čestný úspech hostí sa postaral Gerši.

Nitrianska Blatnica - Hrušovany 0:1 (0:0), 60. J. Dekýš (11m). Diváci videli výborný zápas s miernou prevahou Hrušovian. Ak by hostia premenili niekoľko šancí, ktoré zostali nevyužité, mohlo by byť veľmi skoro po zápase, lenže domáci nemienili predať svoju kožu lacno a na konci svojho súpera pritlačili. Umnou hrou hostí však tlak na gól pretaviť nedokázali.

Urmince - Chrabrany 0:0. Hral sa priemerný futbal. Prvý polčas bol vyrovnaný, čo sa nedá povedať o druhom, v ktorom mali domáci tlak. Boli viditeľne lepší, lenže v tomto zápase im nebolo súdené, aby vsietili gól. Hostia odišli zo zápasu s uhraným bodom, ku ktorému prispeli aj bojovným výkonom.

Horné Obdokovce - Topoľčany B/ Nitrianska Streda 2:1 (0:0), 61. R. Chobot, 72. V. Chobot - 90+ M. Hrudka. Diváci videli najmä v prvom polčase slabý zápas s minimom šancí. Druhá časť bola o niečo živšia. Domáci si vytvorili tlak a dvomi gólmi v rozpätí 11-tich minút rozhodli o svojom víťazstve, pretože hostia kontrovali až v samom závere.

Nemčice - Jacovce 0:0. Obidve družstvá predviedli priemernú hru, ktorá miestami až uspávala. Mužstvo Jacoviec si vypracovali dve "tutovky", lenže ani jednu nepremenilo. Domácich nahneval neuznaný gól. Hralo sa bez zákerných faulov, ktoré k futbalu zaisto nepatria. Svoj deň mal brankár domácich Martiška.

13. Kamanová 17 5 3 9 29:36 18 (-9)

14. To. B/N. Streda 17 4 5 8 34:42 17 (-10)

15. N. Blatnica 17 3 4 10 17:38 13 (-14)

16. Krnča 17 2 2 13 21:54 8 (-16)

Najlepší strelci: 12 - J. Gerši (Mýtna N. Ves), 11 - M. Višňovský (Nemčice), 10 - M. Kočan (Hrušovany), I. Floro (Chrabrany), P. Labuda (Ludanice), P. Desat (Nemčice), E. Ďurík (Prašice). PAVOL PRIBELA