Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

K CERO zrazilo hrebienok lídrovi z Lučenca

Do Nitry pricestoval čerstvý držiteľ Slovenského pohára a vedúci tím priebežnej extraligovej tabuľky, avšak bez Ščekiča pod košom, kde dominoval skvelý Tomek.

ŠK K CERO SPU Nitra - BK ESO Lučenec 92:86 (29:19, 24:25, 20:14, 19:28). V úvode Američan Wayne Clark dvoma trojkami navnadil domácich divákov, ktorí celý zápas búrlivo povzbudzovali a pomohli Nitre k dôležitému víťazstvu. Pod košom sa vynikajúco presadzoval Braňo Tomek, ktorého nikto zo súperov nedokázal ubrániť a nasúkal Lučencu úctyhodných 37 bodov. Na druhej strane mu sekundoval tiež výbornou hrou rozohrávač Kovačevič (31 bodov, z toho v prvom dejstve 24), ktorý držal Novohrad nad vodou. Nitrania si víťazstvo zabezpečili už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali o 10 bodov a tento náskok si udržiavali v celom zápase. Záver kvalitného duelu sa hostia ešte snažili zdramatizovať, ale na zvrat im už neostal čas.

Rozhodovali L. Janáč a J. Janáč, TH: 28/21 - 28/26, trojky: 9 - 5, fauly: 24 - 25, 5 OCH: 35. Kudriavcev - 38. Madaj, TCH: 6. Bičvič, 1100 divákov.

K CERO: Tomek 37 (1), Clark 22 (4), Ivan 10 (2), Seman 8, Kudriavcev 4 (Ivanovič 8 (1), Fapšo 3 (1)).

Ľubomír Urban, tréner: Dokonale sme zúžitkovali neprítomnosť Ščekiča, takže sme mohli ťažiť z hry Tomeka. Navyše náš Američan zahral veľmi kvalitný zápas. Ďalší hráči podali tiež snaživý výkon najmä v obrane a dokázali vydržať striedanie iba malého počtu hráčov. Profitovali sme aj z toho, že Lučenec mal za sebou ťažký pohárový zápas vo Svite a zrejme aj oslavy. MATÚŠ MAŽEC

Komárno - Levice 97:95 po predĺžení (48:48, 89:89), Ridzoň a Jurík po 20, Szupper 18 - Krkoš 19, Orešanský 18, Lutovský 14. O výsledku zaujímavého a vyrovnaného stretnutia sa muselo rozhodnúť až v predĺžení. V ňom mali viac šťastia aj síl domáci, ktorí napokon v dramatickom súboji uspeli v pomere 97:95.

6. Levice 25 9 16 1874:2012 34

8. kolo - 10. 3. o 18.00 h Handlová - Komárno, o 18.30 h Levice - Nitra. 9. kolo - 13. 3. o 17.00 h Handlová - Levice, o 17.30 h Svit - Nitra, 18.00 h Komárno - Lučenec.

O 7.-10. MIESTO

Prievidza - Inter 45:80, Žilina - Košice 73:71.

7. Inter 22 12 10 1676:1617 34

8. Košice 22 10 12 1690:1676 32

9. Žilina 22 6 16 1605:1868 28

10. Prievidza 22 4 18 1538:1850 26

I. LIGA - 11. kolo - 13. 3. Michalovce - Nitra B. 12. kolo - 14. 3. Veľký Krtíš - Nitra B.