Streda, 20. jún, 2018 | Meniny má Valéria

Na záver dve radosti ŠG, Ekonóm doma nezaváhal

Komárno - ŠG Nitra 2:3 (20, 21, -24, -22, -10). Súboj dvoch našich krajských zástupcov nemal už príchuť boja o záchranu, pretože Nitrianky mali pred Komárnom dostatočný náskok, no prvé dva sety patrili domácim dievčatám. Zaujímavý a vyrovnaný priebeh mali aj ďalšie dva, v ktorých však zvíťazili hráčky spod Zobora. V rozhodujúcom piatom ukázali väčšie herné kvality Nitrianky, ktoré tak vyhrali aj celý zápas.

ŠG: Gregušová, Keltošová, Cagáňová, Stankovianska, Gogolová, Bryndzová (libero Brejčáková, Pribičková, J. Durkotová, D. Durkotová, Rybárová).

ŠG Nitra - Košice 3:0 (23, 20, 22). Nitrianky nezaváhali ani vo svojom poslednom ligovom zápase, keď sa dokázali presadiť aj proti kvalitnému súperovi. Domáce dievčatá boli lepšie na každom poste a vychádzali im aj všetky herné činnosti. Vlažne začali iba v treťom sete, keď dovolili Košičankám viesť 15:8, no po vyrovnaní na 15:15 už mali ďalší priebeh pod svojou kontrolou. Hráčky ŠG tak budú hrať 10. 4. prvý barážový zápas s porazeným finalistom prvoligovej kvalifikácie.

ŠG: Gregušová, Keltošová, Cagáňová, Stankovianska, Gogolová, Bryndzová (libero Valachová, D. Durkotová).

Ostatné výsledky: Košice - Forplast 3:1, Forplast - Komárno 3:1.

7. Forplast 30 16 14 61:49 45

8. Košice 30 14 16 47:56 44

9. ŠG Nitra 30 8 22 31:73 38

10. Komárno 30 3 27 19:84 33

Forplast má 1 kontumačnú prehru.

Matador Púchov - UKF Nitra 3:1 (21, -22, 15, 17). Mladé Nitrianky proti favoritovi nezahrali v prvých dvoch setoch zle, no hneď ten úvodný sa im do úspešného konca dotiahnuť nepodarilo. V druhom to už bolo z ich strany oveľa lepšie a napokon sa v ňom tešili ony. Tretí a štvrtý ale vôbec nezvládli, hrali akoby bez záujmu a navyše im vôbec nevychádzalo podanie, Púchovčanky to využili a bez problémov ich vyhrali.

Matador Púchov - UKF Nitra 3:0 (19, 21, 20). Ani druhý zápas dievčatá spod Zobora nezvládli. Opäť nedokázali väčším úsilím donútiť súperky k tomu, aby spravili viac chýb, a hoci boli všetky sety pomerne vyrovnané, všetky ich vyhrali, rovnako ako celé stretnutie, domáce hráčky.

UKF: L. Hradecká, Firická, Švikruhová, Poništová, Mrkvicová, Hadžová (libero Urcikánová, Pauknerová, Mičianiková, D. Hradecká).

17. kolo - 14. 3. o 11.00 h UKF Nitra - Studienka.

Slávia SPU Ekonóm Nitra - ZŤS Hriňová 3:2 (18, -21, 11, -23, 10). Nitrania po jednom zaváhaní v minulom kole síce v prvom sete bez väčších problémov zvíťazili, no v druhom sa hra vyrovnala aj zásluhou lepšieho podania i hry v poli Hriňovčanov Navyše, mužstvo SPU spravilo niekoľko nevynútených chýb v útoku, čo hostia využili. Po jednoznačnom treťom sete sa vo štvrtom navlas zopakoval scenár z druhého. V rozhodujúcom piatom si domáci spravili hneď od začiatku výrazný náskok, ktorý im zabezpečil napokon celkové víťazstvo v zápase.

Slávia SPU Ekonóm Nitra - ZŤS Hriňová 3:0 (16, 21, 23). Druhé stretnutie začali Nitrania v pohode, dobrým podaním zatlačili súpera do defenzívy a jeho protiútoky dokázali zachytávať. Domáci si aj v druhom sete vytvorili dostatočný náskok, ktorý však Hriňovčania svojou bojovnosťou v závere zmenšili. Tretí bol najvyrovnanejší, aj keď si hráči Slávie udržiavali od súpera stále upokojujúci odstup. Aj tento zápas doviedli domáci napokon do víťazného konca.

SPU: Mikula, Zentko, Paška, Toman, Križan, Šalata (libero Kostka, Cehula, Drlík, V. Ťapušík, Hukel).

9. Malacky 24 2 22 20:68 26

15. kolo - 13. 3. Lovinobaňa - SPU Nitra.

Vráble - Tlmače 3:2 (21, -31, -21, 22, 10) a 3:0 (18, 11, 19). Vráble - N. Mesto B 1:3 (21, -19, -18, -21) a 3:0 (21, 18, 18). VRÁBLE: Bystrický, Zima, Kubíček, Rad. Požgaj, Henček, Ras. Požgaj, Bystrický, Kamas, ürge, Kéry, Ragas, Furka. (juh)

8.Trnava 24 0 24 6:72 24

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?