Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Vo štvrtok vyhlásia najlepších športovcov Nitry za rok 2003

Vyhlásenie 14. ročníka ankety o najúspešnejších ju

jednotlivci – Seniori

Pavol Hlavačka (box, BC Stavbár, 8. 9. 1982) - majster SR seniorov (10. titul), majster SR do 21 rokov, reprezentant SR, najlepší boxer medzišt. zápasu Maď. - SR, 2. miesto na turnaji na Cypre, na hosťovaní v českej lige vyhral všetky zápasy, účastník MS.

Stanislava Hrozenská (tenis, TC SPU AX-Výstavníctvo, 17. 6. 1982) - majsterka SR, reprezentantka SR, akademická reprezentantka SR, hráčka Národného tenisového centra, 2. a 3. miesto na svetovej univerziáde, účastníčka hlavnej súťaže 3 turnajov Grand Slamu, 180. miesto vo svetovom rebríčku, 3. miesto na turnaji WTA v Taliansku.

Marek Kostoláni (futbal, FC Nitra, 6. 2. 1983) - účastník MS „20“.

Peter Poljaček (hokej, HKm Nitra, 16. 7. 1979) - člen tímu, ktorý vybojoval postup do extraligy, v sezóne 2003/04 kapitán a asistent v extralige, reprezentant SR na svet. univerziáde.

Ján Stančík (tenis, TC SPU AX Výstavníctvo, 31. 3. 1983) - akademický reprezentant SR, 3. miesto na svetovej univerziáde, hráč extraligy, účasť na 7 turnajoch ITF, z toho 2x druhé miesto.

Juraj Sviatko (Mestský krasokorčuliarsky klub, 22. 10. 1980) - reprezentant SR, majster SR, víťaz SP v krasokorčuľovaní, účastník MS.

Branislav Tomek (basketbal, ŠK K CERO SPU, 2. 8. 1983) - člen bronzového tímu v 1. lige, reprezentant Slovenska, najlepší strelec tímu.

Matej Tóth (atletika - chôdza, Stavbár ŠG, 10. 2. 1983) - reprezentant SR, 1. na M-SR na 10 km na dráhe, 6. na ME do 23 rokov, 5. na EP v Čeboksary, 10. na svetovej univerziáde.

Magda Verešová (atletika, Stavbár ŠG, 2. 4. 1984) - majsterka SR v hode kladivom dospelých aj junioriek, reprezentantka SR.

Monika Višňovská (karate - kumite, Kachi, 19. 11. 1979) - 3. miesto na Európskej zlatej lige v Mníchove, 1. miesto na EP v Siofóku, 1. miesto v SP, 3. miesto na Austria Open, 3. miesto na Croatia Open, víťazka US Open, reprezentantka SR.

Peter Žňava (atletika, Stavbár ŠG, 6. 10. 1982) - majster SR v behu na 400 m, 3. miesto na M-SR na 800 m, majster SR - člen štafety 4x400 m, reprezentant SR, 1. miesto na medzin. mítingu do 23 rokov na 400 m v Brne, 1. miesto na mítingu na 800 m.

kolektívy – Seniori

Basketbalisti ŠK K CERO SPU Nitra - 3. miesto v 1. lige (neskôr premenovaná na extraligu), účastník medzinárodnej superligy (ČR, Rak., SR), semifinalista SP, dvaja reprezentanti (Tomek, Fapšo), traja do 20 r. (Vojtek, Dura, Páleník), jeden do 18 r. (Marko).

Hokejisti HKm Nitra - 9. miesto v extralige, 1 reprezentant do 20 rokov (Račko)

Tenistky TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra - víťazky extraligy družstiev (Hrozenská, Bašternáková, Hejdová, Chudá, Bátorová, Živčicová, Matuščínová, Šebová, nehr. kap. Matuščín).

Futsalisti 1. SC Incar Nitra - majstri SR vo futsale, 5 reprezentantov.

jednotlivci – Juniori

Tatiana Bakaiová (stolný tenis, ŠK ŠG Nitra, 1. 2. 1987) - juniorská majsterka SR, reprezentantka SR, účastníčka MEJ v Novom Sade, 3. miesto na satelitnom turnaji Top 2003.

Andrea Halmová (karate, KK Atlant, 6. 5. 1984) - juniorská reprezentantka SR, dvojnásobná juniorská majsterka Slovenska, víťazka SP junioriek, 9.-16. miesto na MS, 1. miesto na Memoriálnom pohári v Chorvátsku, 4. miesto na Croatia Open.

Lucia Lacenová (karate - kumite, Centrum bojových umení, 4. 10. 1986) - 2. miesto na neofic. ME Slovakia open, 1. miesto na M-SR, 3x 2. a 2x 3. miesto na celosl. súťažiach, reprezentantka SR.

Nikola Lomnická (atletika, Stavbár ŠG, 16. 9. 1988) - majsterka SR žiačok (kladivo) a dorasteniek, majsterka SR žiačok (disk), 2. miesto na M-SR dorastu (disk), reprezentantka SR, 1. miesto na medzišt. stretnutí SR - ČR žiačok, 3. miesto na medzištátnom trojstretnutí Maď. - ČR - SR, členka družstva majstrov SR družstiev žiačok.

Róbert Löbb (atletika, Stavbár ŠG, 23. 1. 1988) - halový majster SR (guľa), majster SR (disk), reprezentant SR, 1. a 2. miesto na medzišt. stretnutí SR - ČR (disk, guľa), víťaz slovenskej gymnaziády, člen družstva majstrov SR družstiev žiakov aj dorastu

Jana Maniačková (športový aerobik, FIT club F&F, 19. 2. 1987) - majsterka SR, reprezentantka SR, celková víťazka SP.

Michala Mičíková (moderná gymnastika, ŠK pri ŠOG, 18. 5. 1988) - absolútna majsterka SR senioriek, 3x majsterka SR senioriek v náčiniach, reprezentantka SR, na pretekoch EP 2x 1. miesto a 1x 2. miesto, účastníčka ME a MS senioriek.

Simona Ocelková (Mestský krasokorčuliarsky klub, 28. 3. 1987) - juniorská reprezentantka SR, junior. majsterka SR, víťazka SP, účastníčka MSJ.

Barbora Petrovičová (atletika - skok o žrdi, Stavbár ŠG, 13. 11. 1988) - majsterka SR junioriek a žiačok, 3. miesto na M-SR žiačok v hale, reprezentantka SR, 1. miesto na medzištátnom stretnutí žiačok ČR - SR, členka družstva majstrov SR družstiev žiačok.

Michaela Pochabová (tenis, TC SPU AX Výstavníctvo, 17. 10. 1989) - majsterka SR, 2. miesto na M-SR vo štvorhre, reprezentantka Slovenska, 3. miesto na turnaji ITF.

Juraj Velič (box, BC Stavbár, 9. 8. 1986) - majster SR, reprezentant SR, účastník MSJ, víťaz medzin. turnaja v Egeri (Maď.), 2. miesto na medzin. turnaji v Prahe, víťaz medzin. stretnutia SR - ČR, vyhral všetky zápasy v I. SDL, 2. miesto na medzin. turnaji olympijských nádejí v Ústí n.L.

kolektívy – Juniori

Boxeri-juniori BC Stavbár Nitra - 1. miesto v I. SDL - majstri SR (13. titul), 7 reprezentantov, najúspešnejšie družstvo M-SR jednotlivcov (4-6-1).

Karatisti Centra bojových umení Nitra - 1. miesto na neofic. ME Slovakia Open, 1. miesto na M-SR, 3x 1. a 2x 2. miesto na celoslov. súťažiach, 3 reprezentanti.

Atléti-dorastenci Stavbár ŠG Nitra - majstri SR družstiev, 7 reprezentantov.

Volejbalistky ŠK ŠG Nitra - účastníčky extraligy žien, 3 reprezentantky, 1. miesto na M-SR kadetiek do 17 rokov, 1. miesto na M-SR stredných škôl, 1. miesto v kvalifikácii o postup na MS stredných škôl, 1. miesto Mies Cup v Belgicku, 1. miesto na Turnaji olympijských nádejí.

telesne postihnutí

Miroslav Kačina (lukostreľba - sediaci, ŠK TP a vozíčkárov, 1974) - majster SR v hale v lukostreľbe jednotlivcov TP, 2. miesto na M-SR TP v terčovej lukostreľbe, člen družstva majstrov SR medzi zdravými lukostrelcami, účastník MS v Madride - člen družstva na 6. mieste, reprezentant SR.

František Velčic (lukostreľba - sediaci, ŠK TP a vozíčkárov, 1948) - 2. miesto na M-SR TP v hale, majster SR TPŠ v terčovej lukostreľbe.

mentálne postihnutí

Gizela Billíková (moderná gymnastika, Arabeska, 12. 9. 1982) - 3 zlaté medaily, 1 strieborná a bronz vo viacboji na letnej svetovej špeciálnej olympiáde v Dubline, 3. miesto na medzin. súťaži v Belfaste.

Lukáš Vančík (športová gymnastika, Arabeska, 10. 4. 1987) - zlatá medaila na letnej svetovej špeciálnej olympiáde v Dubline v preskoku.

talent roka

Róbert Šatka (karate - kata, Centrum bojových umení, 20. 11. 1992) - 1. a 2. miesto na neofic. ME Slovakia open, 1. miesto na medzin. turnaji v Lučenci, 1. a 3. miesto na M-SR, 6x 1. a 2x 2. miesto na celoslov. súťažiach.

Pripravili mm, juh, ki, foto archív

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  6. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  7. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  8. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  9. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať
  10. Najužitočnejšia appka
  1. Billa otvorila svoju 150. predajňu na Slovensku
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  8. Ušetrite na vykurovaní s novým Teplom so zárukou od ZSE
  9. Vo VSD prepli na vyššiu rýchlosť, šetria nám čas a peniaze
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať
  1. Najužitočnejšia appka 17 003
  2. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať 16 159
  3. V O2 to s dátami poriadne prehnali 10 981
  4. Zistili sme, ako sa vyrába najčistejší slnečnicový olej 9 596
  5. Arabská exotika: Top hotely v Ománe 6 721
  6. Do boja s plastovým odpadom na Slovensku vstúpil prvý reťazec 6 364
  7. IKEA je postavená na tých správnych hodnotách 6 356
  8. Účet za liečbu chlapca? Šesť miliónov eur 5 595
  9. Nasledujúci týždeň budeme cestovať za polovicu 3 719
  10. Alena Bašistová: Nikomu nejdem brať hlasy a ani s nimi kšeftovať 2 895

Hlavné správy z MY Nitra

Auto prebúralo výklad záložne v Nitre, vodič je v nemocnici

Na budove a tovare vznikla predbežne škoda za päťtisíc eur.

O lanovke na Zobore by podľa poslancov mali rozhodnúť obyvatelia

Organizátori petície považujú ľudové hlasovanie za predčasné.

Fitneska z Nitry so zlatom z Číny

Olívia Čambalová sa pripravuje na októbrové majstrovstvá sveta v Poľsku.

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Z misie UNFICYP sa vrátil ďalší kontingent slovenských vojakov

Z mierovej operácie na Cypre sa v piatok vrátil 67-členný kontingent slovenských vojakov.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Pezinské vinobranie sa zobudilo do hrôzostrašného rána + FOTO

Popadané stromy, zdemolované stánky či prevrátené smetiaky.

Pripravte sa na zdržanie, v sobotu začnú opravovať diaľnicu D2

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) bude v nasledujúcich dňoch opravovať viaceré úseky diaľnice D2.

Vybrali SME

Už ste čítali?