Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Gymnazistky definitívne do baráže

VOLEJBAL/ SPU zakoplo v Malackách, ďalšie víťazstv

extraliga žien

ŠG Nitra - Forplast Bratislava 3:1 (17, 19, -20, 16). V prvom sete začali lepšie hráčky Forplastu, ktoré vyhrávali 4:8 a 7:12, no potom sa začali presadzovať domáce baby, ktoré boli lepšie vo všetkých herných činnostiach a dominovali najmä na blokoch. Tretí síce patril Bratislavčankám, ktoré ho lepšie zvládli v koncovke, lenže vo štvrtom boli opäť suverénne lepšie Nitrianky a súperovmu trénerovi nepomohlo na zvrat v zápase ani mohutné striedanie. Hráčky ŠG tak budú hrať o udržanie v extralige s porazeným z finálovej prvoligovej baráže.

ŠG: Gregušová, Bryndzová, Keltošová, Cagáňová, Stankovianska, Gogolová (libero Valachová, Trníková).

Ostatný výsledok: Komárno - Košice 0:3.

1. Forplast 28 15 13 57:45 42

2. Košice 28 13 15 44:52 41

4. ŠG Nitra 28 6 22 25:71 34

7. Komárno 28 3 25 16:78 31

Forplast má 1 kontumačnú prehru.

11. kolo - 5. 3. o 18.00 h Komárno - ŠG Nitra. 12. kolo - 6. 3. o 18.00 h ŠG Nitra - Košice (vo Vrábľoch).

ŠK UKF Nitra - ŠKV Nové Zámky 3:0 (20, 13, 19). V napínavom úvodnom sete sa bojovalo o každú loptu. Nitrianky ho však dokázali priviesť do víťazného konca aj vďaka silným podaniam L. Hradeckej v koncovke setu, ako aj kvalitnými smečmi a blokmi Firickej, Hrnekovej i Švikruhovej, ktorými zlomili akýkoľvek odpor súperiek.

ŠK UKF Nitra - ŠKV Nové Zámky 3:1 (-17, 13, 17, 21). Do druhého zápasu nastúpili Novozámčanky podstatne útočnejšie, začali sa presadzovať na sieti i podaní. Nitriankam ušla koncovka, no dokonale zvrátili ďalšie tri sety, v ktorých podali veľmi dobré výkony Pauknerová, D. Hradecká i Hadžová. Záverečný set bol vyrovnaný, pretože Novozámčanky vycítili príležitosť, ale domáce zapracovali v poli a najmä zásluhou libera Urcikánovej zaslúžene zvíťazili.

UKF: Poništová, Firická, Švikruhová, Hrneková, L. Hradecká, Hadžová, (libero Urcikánová, D. Hradecká, Pauknerová, Mičianiková).

16. kolo - 6. 3. Púchov - Nitra.

Strojár Malacky - Slávia SPU Ekonóm Nitra 3:2 (19, 20, -17, -18, 14). Domáci zaskočili lídra tabuľky veľmi dobrým smečovaným podaním, keď dosť riskovali, ale vychádzalo im to, pretože uhrali až 15 (!) es. V treťom sa však priebeh zápasu zmenil, lebo Malackám odišlo ich výborné podanie. Nitrania sa dostali na koňa a zvíťazili nielen v ňom, ale aj v tom nasledujúcom. V piatom nevyužili hostia vedenie 8:5, pri podaní jedného zo súperových hráčov dostali štyri body a začala sa dráma, avšak šťastnejším koncom pre Záhorákov, ktorí tak získali prekvapivé víťazstvo.

SPU: Kanás, Križan, Šalata, Kostka, Drlík, Cehula (libero Hukel, Mikula, Toman, Paška).

Strojár Malacky - Slávia SPU Ekonóm Nitra 0:3 (-21, -23, -16). V druhom stretnutí Nitrania prestriedali, postavili základnú zostavu a na libero šiel Kostka, čo malo za dôsledok, že vo všetkých setoch boli lepší ako domáci. Aj keď prvé dva boli vyrovnané, domácim už tak nevychádzalo podanie, z čoho hostia ťažili. Tretí bol jasne pre hráčov spod Zobora, ktorý tak vyhrali celý zápas.

SPU: Mikula, Drlík, Šalata, Toman, Paška, Križan (libero Kostka, Cehula).

9. Malacky 22 2 20 17:62 24

14. kolo - 6. 3. o 13.00 a 15.00 h SPU Nitra - Hriňová.

Nové Mesto B - Vráble 3:0 (18, 17, 17). VRÁBLE: Kubíček, Bystrický, Rad. Požgaj, Zima, Ragas, ürge (libero Furka).

2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?