Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

K CERO prišlo o domácu neporaziteľnosť

V rýchlom extraligovom rytme si Nitrania tentoraz „vybrali voľno“ a pripísali dve prehry, obe o 7 bodov. Šokom víkendu bolo víťazstvo Levíc na pôde majstra vo Svite.

4. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - BK Chemosvit Svit 73:80 (18:19, 20:13, 13:22, 22:26). Šláger kola o druhé miesto sa hral vo vynikajúcej atmosfére a mal svoju kvalitu. Od 15. min. sa výraznejšie začalo presadzovať domáce družstvo a v týchto chvíľach na palubovke dominovalo. Po prestávke žezlo na palubovke prebral majster zo Svitu a tretiu štvrtinu vyhral o 9 bodov. V poslednej časti hry prišlo rozhodnutie. V 36. min. si Nitrania po trojke Ivanoviča vypracovali sľubný 6-bodový náskok, ale ten nedokázali udržať. Záver totiž patril hosťom. Trojkou Zabavníka Podtatranci otočili stav a už ani taktické fauly K Cera nepriniesol zvrat.

K CERO: Tomek 24, Ivanovič 16 (4), Ivan 16 (3), Seman 10 (2), Fapšo 3 (1) (Vojtek 2, Páleník 2, Kačáni, Cehula).

Rozhodovali Brziak a Lukáč, TH: 14/7 - 20/19, trojky: 10 - 7, fauly: 25 - 16, 5 OCH: 25. Seman, 39. Páleník, 40. Ivan - 37. Znanec, TCH: 20. Stojanovič, 28. Znanec, 900 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Hralo sa vo veľkom dusne, čo hráčov vyčerpávalo. Mohli sme i vyhrať, ale nezvládli sme kritické momenty zápasu. Premrhali sme si v závere dobrý náskok a prišiel zákonitý trest v podobe prvej prehry doma. MATÚŠ MAŽEC

Levice - Handlová 77:86 (34:46), Orešanský 19, Lovík 18, Kucsa 9. V 15. min. Levice viedli 28:27, no potom prevzali taktovku hostia (dali 12 trojok). Domáci sa po prestávke viackrát dotiahli na 4 body, ale umná hra Handlovej slávila úspech.

Lučenec - Komárno 106:79 (50:37), Ridzoň 22, Kablár 18, Riecky 14. Domáci začali výborne a pred prestávkou viedli už 50:30. Vo vyrovnanej tretej časti si hostia udržiavali nádej, ale posledný úsek po 5. faule Čuroviča sa zmenil na exhibíciu lídra.

5. kolo: MBK Rieker Komárno - ŠK K CERO SPU Nitra 69:62 (15:9, 18:15, 17:14, 19:24). Keď hostia viedli 7:8, málokto tušil, že to bolo poslednýkrát v zápase... Komárno vzápätí predviedlo šnúru 11:1, ktorá dokumentuje streleckú nemohúcnosť hostí. Skóre narastalo len pomaly, pretože oba celky sa herne trápili. V druhej štvrtine Páleník s Ivanovičom znížili na 25:22, no Komárno opäť zabralo a pomaličky zvyšovalo náskok až na 55:40. Nitrania sa prebudili až vo štvrtej časti, ale to už bolo neskoro. Dvakrát znížili na rozdiel troch bodov, no posledné dve minúty zvládol lepšie Rieker.

Rozhodovali Jančovič a Černušák, TH: 28/21 - 14/11, trojky: 2 - 3, fauly: 21 - 29, 5 OCH: 32. Riecky, 38. Kablár - 31. Tomek, 35. Páleník, 600 divákov.

MBK: Szupper 2, Ridzoň 17 (1), Jurík 8, Kablar 9, Riecky 3 (1) (Kollár 16, Čurovič 14, Iľko).

K CERO: Ivanovič 15 (1), Tomek 10, Ivan 9, Seman 6 (1), Fapšo 2 (Páleník 8, Vojtek 6, Kačáni 3, Cehula 3 (1), Rizman).

Jozef Paulík, tréner Komárna: Hralo sa s veľkým nasadením i s chybami, bol to skôr bojovný ako kvalitný zápas. Prakticky stále sme viedli, takže naše víťazstvo je asi zaslúžené.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: Kvôli nahustenému programu zápasu chýbalo vyššie tempo a iskra. Rozhodovali chyby, ktorých sme my urobili viac. Nemohli sme sa oprieť o kvalitné individuálne výkony, a tak je prehra o 7 bodov vlastne prijateľná.

MARTIN KILIAN, Komárno

Svit - Levice 79:81 (34:40), R. Klein 20, Lovík 19, Michálik 18. Levice šokujúco uspeli na pôde majstra, a to prišli len s ôsmimi hráčmi! Domáci súpera podcenili a prvú štvrtinu prehrali 13:30! V dramatickej koncovke síce Sviťania párkrát viedli, ale o ich nečakanej prehre rozhodli dva neúspešné trestné hody Stojanoviča.

6. Levice 23 9 14 1716:1838 32

6. kolo - 28. 2. o 17.00 h Handlová - Nitra, 18.30 h Levice - Lučenec, 29. 2. o 15.00 h Komárno - Svit.

O 7.-10. MIESTO

Žilina - Inter 72:78, Košice - Prievidza 78:67.

7. Inter 21 11 10 1596:1572 32

8. Košice 21 10 11 1619:1603 31

9. Žilina 21 5 16 1532:1797 26

10. Prievidza 21 4 17 1493:1770 25

I. liga mužov - o 1.-8. miesto

IMC Slovakia Považská Bystrica - ŠK K CERO SPU Nitra B 102:70 (43:35). Hostia predviedli solídny prvý polčas, ale potom súper zapol na plné obrátky a zaslúžene zvyšoval skóre. Pomohli k tomu aj mnohé školácke chyby Nitranov.

K CERO: Harceg 17, Došek 15, Zima 13, Marko 12, Brliť 8 (Bronek 5, Vašš, Gajdošík, Sabo).

Ostatné výsledky: Michalovce - V. Krtíš 100:41, L. Svit - Sp. N. Ves 67:79, ŠKP - Petržalka 60:80.

Veľký Krtíš má dve kontumačné prehry.

9. kolo - 28. 2. o 11.00 h Nitra B - ŠKP Bratislava. 10. kolo - 29. 2. o 10.30 h Nitra B -Petržalka.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu