Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

K CERO prišlo o domácu neporaziteľnosť

V rýchlom extraligovom rytme si Nitrania tentoraz „vybrali voľno“ a pripísali dve prehry, obe o 7 bodov. Šokom víkendu bolo víťazstvo Levíc na pôde majstra vo Svite.

4. kolo: ŠK K CERO SPU Nitra - BK Chemosvit Svit 73:80 (18:19, 20:13, 13:22, 22:26). Šláger kola o druhé miesto sa hral vo vynikajúcej atmosfére a mal svoju kvalitu. Od 15. min. sa výraznejšie začalo presadzovať domáce družstvo a v týchto chvíľach na palubovke dominovalo. Po prestávke žezlo na palubovke prebral majster zo Svitu a tretiu štvrtinu vyhral o 9 bodov. V poslednej časti hry prišlo rozhodnutie. V 36. min. si Nitrania po trojke Ivanoviča vypracovali sľubný 6-bodový náskok, ale ten nedokázali udržať. Záver totiž patril hosťom. Trojkou Zabavníka Podtatranci otočili stav a už ani taktické fauly K Cera nepriniesol zvrat.

K CERO: Tomek 24, Ivanovič 16 (4), Ivan 16 (3), Seman 10 (2), Fapšo 3 (1) (Vojtek 2, Páleník 2, Kačáni, Cehula).

Rozhodovali Brziak a Lukáč, TH: 14/7 - 20/19, trojky: 10 - 7, fauly: 25 - 16, 5 OCH: 25. Seman, 39. Páleník, 40. Ivan - 37. Znanec, TCH: 20. Stojanovič, 28. Znanec, 900 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Hralo sa vo veľkom dusne, čo hráčov vyčerpávalo. Mohli sme i vyhrať, ale nezvládli sme kritické momenty zápasu. Premrhali sme si v závere dobrý náskok a prišiel zákonitý trest v podobe prvej prehry doma. MATÚŠ MAŽEC

Levice - Handlová 77:86 (34:46), Orešanský 19, Lovík 18, Kucsa 9. V 15. min. Levice viedli 28:27, no potom prevzali taktovku hostia (dali 12 trojok). Domáci sa po prestávke viackrát dotiahli na 4 body, ale umná hra Handlovej slávila úspech.

Lučenec - Komárno 106:79 (50:37), Ridzoň 22, Kablár 18, Riecky 14. Domáci začali výborne a pred prestávkou viedli už 50:30. Vo vyrovnanej tretej časti si hostia udržiavali nádej, ale posledný úsek po 5. faule Čuroviča sa zmenil na exhibíciu lídra.

5. kolo: MBK Rieker Komárno - ŠK K CERO SPU Nitra 69:62 (15:9, 18:15, 17:14, 19:24). Keď hostia viedli 7:8, málokto tušil, že to bolo poslednýkrát v zápase... Komárno vzápätí predviedlo šnúru 11:1, ktorá dokumentuje streleckú nemohúcnosť hostí. Skóre narastalo len pomaly, pretože oba celky sa herne trápili. V druhej štvrtine Páleník s Ivanovičom znížili na 25:22, no Komárno opäť zabralo a pomaličky zvyšovalo náskok až na 55:40. Nitrania sa prebudili až vo štvrtej časti, ale to už bolo neskoro. Dvakrát znížili na rozdiel troch bodov, no posledné dve minúty zvládol lepšie Rieker.

Rozhodovali Jančovič a Černušák, TH: 28/21 - 14/11, trojky: 2 - 3, fauly: 21 - 29, 5 OCH: 32. Riecky, 38. Kablár - 31. Tomek, 35. Páleník, 600 divákov.

MBK: Szupper 2, Ridzoň 17 (1), Jurík 8, Kablar 9, Riecky 3 (1) (Kollár 16, Čurovič 14, Iľko).

K CERO: Ivanovič 15 (1), Tomek 10, Ivan 9, Seman 6 (1), Fapšo 2 (Páleník 8, Vojtek 6, Kačáni 3, Cehula 3 (1), Rizman).

Jozef Paulík, tréner Komárna: Hralo sa s veľkým nasadením i s chybami, bol to skôr bojovný ako kvalitný zápas. Prakticky stále sme viedli, takže naše víťazstvo je asi zaslúžené.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: Kvôli nahustenému programu zápasu chýbalo vyššie tempo a iskra. Rozhodovali chyby, ktorých sme my urobili viac. Nemohli sme sa oprieť o kvalitné individuálne výkony, a tak je prehra o 7 bodov vlastne prijateľná.

MARTIN KILIAN, Komárno

Svit - Levice 79:81 (34:40), R. Klein 20, Lovík 19, Michálik 18. Levice šokujúco uspeli na pôde majstra, a to prišli len s ôsmimi hráčmi! Domáci súpera podcenili a prvú štvrtinu prehrali 13:30! V dramatickej koncovke síce Sviťania párkrát viedli, ale o ich nečakanej prehre rozhodli dva neúspešné trestné hody Stojanoviča.

6. Levice 23 9 14 1716:1838 32

6. kolo - 28. 2. o 17.00 h Handlová - Nitra, 18.30 h Levice - Lučenec, 29. 2. o 15.00 h Komárno - Svit.

O 7.-10. MIESTO

Žilina - Inter 72:78, Košice - Prievidza 78:67.

7. Inter 21 11 10 1596:1572 32

8. Košice 21 10 11 1619:1603 31

9. Žilina 21 5 16 1532:1797 26

10. Prievidza 21 4 17 1493:1770 25

I. liga mužov - o 1.-8. miesto

IMC Slovakia Považská Bystrica - ŠK K CERO SPU Nitra B 102:70 (43:35). Hostia predviedli solídny prvý polčas, ale potom súper zapol na plné obrátky a zaslúžene zvyšoval skóre. Pomohli k tomu aj mnohé školácke chyby Nitranov.

K CERO: Harceg 17, Došek 15, Zima 13, Marko 12, Brliť 8 (Bronek 5, Vašš, Gajdošík, Sabo).

Ostatné výsledky: Michalovce - V. Krtíš 100:41, L. Svit - Sp. N. Ves 67:79, ŠKP - Petržalka 60:80.

Veľký Krtíš má dve kontumačné prehry.

9. kolo - 28. 2. o 11.00 h Nitra B - ŠKP Bratislava. 10. kolo - 29. 2. o 10.30 h Nitra B -Petržalka.

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Hrozivý faul Réwaya na Kollára. Otras mozgu i ospravedlnenie

Nitra nevyužila osem presiloviek, predsa bodovala ôsmykrát v rade.

Škaredý pohľad na ležiaceho Kollára po faule Réwaya v 45. minúte. Košičan spravodlivo schytal trest do konca zápasu.

V druhom kole v Nitre otestovali takmer 41-tisíc ľudí

Väčšina ľudí využila novú aplikáciu, aj vďaka nej sa netvorili rady.

Administratívu urýchlila nová aplikácia. Mal ju inštalovanú aj Igor z Nitry.

Pozostalí čakajú na urnu tri týždne. Zosnulých po obrade dávajú do prívesu

Počet kremácií stúpol v Nitre približne o 70 percent. V posledných týždňoch spopolňujú 24 hodín nepretržite.

Vedúceho krematória Radovana Brštiaka sme zastihli v nočnej službe. Stojí pred chladiarenským prívesom.
Odberné miesto na Hlavnej ulici, v budove bývalej banky. Ako dobrovoľníčka tu pomáhala poslankyňa Dagmar Tóthová Skačanová.