Štvrtok, 6. máj, 2021 | Meniny má HermínaKrížovkyKrížovky

Gymnazistky sa vzdialili Komárnu

VOLEJBAL/ Muži SPU Ekonóm proti Trenčínu „bez stra

ŠG Nitra - Komárno 3:0 (5, 15, 19). Pre oba celky to bol veľmi dôležitý zápas, ktorý sa však hral v Leviciach. Nitrianky sa naň pripravili oveľa lepšie ako ich súperky, pretože ich prevyšovali vo všetkých herných činnostiach. O prevahe „domácich“ svedčí aj prvý set, v ktorom Komárňanky uhrali iba päť bodov. V treťom sete vyhrávali hráčky ŠG už 12:2, potom ale trošku poľavili a dovolili súperkám aspoň trošku sa k nim priblížiť. Na dôležitom víťazstve Nitry to ale nič nezmenilo, čím domáce urobili dôležitý krok k záchrane.

ŠG: Bryndzová, Gregušová, Stankovianska, Keltošová, Cagáňová, Gogolová (libero Brejčáková D. Durkotová).

Košice - ŠG Nitra 3:0 (23, 19, 16). Po náročnom programe a namáhavej ceste hrali Nitrianky s domácim v prvom sete vyrovnanú partiu, o víťazstve Košičaniek rozhodla v samom závere ukrajinská legionárka. Hráčkam ŠG postupne dochádzali sily, porobili viac chýb ako ich súperky, v zápase neuhrali ani jediný set a napokon jasne prehrali.

ŠG: Gregušová, Keltošová, Cagáňová, Stankovianska, Gogolová, Bryndzová (libero Valachová, D. Durkotová, J. Durkotová, Pribičková, Trníková, Povrazníková).

Ostatné výsledky víkendového dvojkola: Forplast - Košice 3:1, Komárno - Forplast 0:3.

7. Forplast 27 15 12 56:42 41

8. Košice 27 12 15 41:52 39

9. ŠG Nitra 27 5 22 22:70 32

10. Komárno 27 3 24 16:75 30

Forplast má 1 kontumačnú prehru.

10. kolo - 28. 2. o 16.30 h ŠG Nitra - Forplast Bratislava (hala T-18 vo Vrábľoch).

Piešťany - UKF Nitra 3:1 (-23, 21, 20, 20). V nitrianskom družstve šarapatila maródka a aj D. Hradecká nastúpila s teplotou. I napriek tomu vyhrali úvodný set zásluhou dobrých blokov a hry v poli. Potom však zahrali slabšie, ba nezvládli koncovky ďalších troch setov, a tak sa napokon z celkového víťazstva tešili ich súperky.

UKF: L. Hradecká, Firická, Švikruhová, Poništová, Hrneková, Urcikánová (D. Hradecká).

Piešťany - UKF Nitra 3:2 (26, -20, -18, 24, 11). Druhé stretnutie bolo oveľa viac vyrovnané, pretože hosťujúcemu družstvu sa opäť darilo na blokoch i v poli. V drese UKF sa najviac darilo na libere Urcikánovej, ale tiež Firickej a Švikruhovej. Začiatok piateho setu ale Nitrianky nezvládli, pretože súperky im ušli až na 8:3. Hostky sa síce snažili, ale zápas dotiahnuť do víťazného konca sa im nepodarilo.

UKF: L. Hradecká, Firická, Švikruhová, Poništová, Hrneková, D. Hradecká (libero Urcikánová).

15. kolo - 29. 2. o 11.00 h UKF Nitra - Nové Zámky.

VK SPU Ekonóm Nitra - ŠŠ Trenčín 3:0 (19, 22, 29). Prvý set začali domáci náporom a postupne si vytvorili dostatočný náskok aj preto, že hosťom nešlo podanie. V druhom však už Trenčania servis zlepšili a domáci ho vyhrali až v koncovke, hoci viedli už 23:18. Tretí set bol dramatický a vyrovnaný až do samého konca. Hostia do stavu 11:9 stále viedli, potom však SPU vyhrala niekoľko dôležitých lôpt a skóre otočila. V závere to bol boj o každú loptu, lepšie ho však zvládli domáci.

SPU: Mikula, Toman, Cehula, Šalata, Zentko, Paška (lib. Hukel, Kostka).

VK SPU Ekonóm Nitra - ŠŠ Trenčín 3:0 (11, 18, 21). Nitrania začali druhý zápas vynikajúco na podaní a úvodnú set bol jednoznačne v ich réžii. Druhý v jeho úvode zvládli lepšie Trenčania, ktorí viedli už 8:5, lepším podaním ho však napokon vyhrali domáci. V treťom hral Ekonóm v pohode, vytvoril si dostatočný náskok, ktorý ustrážili až do konca.

SPU: Mikula, Kostka, Križan, Šalata, Zentko, Paška (libero Hukel, Cehula, Toman).

13. kolo - 28. 2. Malacky - Nitra.

Zlaté Moravce - Vráble 3:2 (-21, -24, 15, 18, 9) a 3:1 (-19, 21, 17, 16). ZL. M.: P. Kováč, Repka, Pavlenda, Kukučka, Šabík, Kozolka (libero Dvonč, Sýkora, Jonek). VRÁBLE: Kubíček, Bystrický, Kamaz, Kéry, Henček, Rad. Požgaj (Urge, Žiačik, Ragas). Komjatice - Šaľa 1:3 (23, -23, -24, -17) a 3:0 (18, 17, 20). ŠAĽA: Moravanský, Kurňava, Moťovský, Farkaš, Holota, Alföldi (libero Dulay). Trnava - N. Mesto B 1:3 a 1:3. Komárno - Tlmače nehlásili. (juh)

8. Trnava 24 0 24 6:72 24

1. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  2. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  3. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  4. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  6. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  9. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička
  10. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je
  1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  3. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  5. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  6. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  7. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
  8. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
  9. Prieskum odhalil slabiny slovenských firiem. Na čo si dať pozor?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
  1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 57 879
  2. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 21 203
  3. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 17 957
  4. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 13 982
  5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 9 521