Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Štyri kolá pred koncom dráma kulminuje

Sedem zápasov trvajúcu sériu bez zisku bodu ukončila Nitra až v nedeľu doma s Liptovským Mikulášom. Bodovali však aj súperi HKm v boji o záchranu, a tak hra s Čiernym Petrom pokračuje.

HKm Nitra - Dukla Trenčín 2:4 (0:3, 0:1, 2:0). Nitrania mali už od 1. min. výhodu početnej prevahy, no nevyužili ju, kým ich súper v 6. min. áno. Zanedlho sa ocitol Kukumberg sám pred Hippíkom, ale prestrelil. Vyrovnať mohol v 13. min. G. Saliji, no puk po jeho teči v sieti neskončil. V 16. min. vymietol Fabuš ľavý vinkel domácej bránky a v 18. min. Heš pri vlastnom oslabení uzavrel účet prvej tretiny. Iba 41 sekúnd stačilo Trenčanom, aby prekonali Račka, ktorý od druhej tretiny vystriedal Hippíka, ba na ľade sa objavil aj rekonvalescent T. Chrenko. Postupne sa preberali aj hráči Nitry, ktorí boli v záverečnej tretine oveľa aktívnejší, lenže z viacerých veľmi dobrých šancí sa im podarili streliť iba dva góly, čo bolo aspoň na predĺženie málo.

Góly: 48. Pupák (Strapko, Nemec), 55. M. Chrenko (Podstavek, Majeský) - 6. Opatovský, 15. Fabuš, 18. Heš, 21. Hanzal.

Pred 2969 divákmi rozhodoval Lauff ml., vylúčení na 2 min. 3:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:1.

HKm: Hippík (21. Raček) - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Valko, Majeský, Lukáč - Jašík, Kuric, Nemec - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Pupák, Mihálik, Marcinek - T. Chrenko.

Rudolf Uličný, tréner: V prvej tretine sme prepadli po taktickej stránke, no chlapcom sa chcem poďakovať, že nezložili zbrane a bojovali až do konca. JOZEF UHLÁRIK

MHC Martin - HKm Nitra 7:1 (3:1, 2:0, 2:0). Pre oboch existenčný zápas vyznel jasne pre Martin. Na rýchly gól Čacha ešte odpovedal Rusnák, ktorý pred domácim gólmanom Kleniarom šikovne tečoval strelu Pukaloviča, no potom strieľali góly iba Martinčania. V 14. min. sa presadil Mahdalík a o ďalších 55 sekúnd zvyšoval na 3:1 strelou do šibenice Kotlárik. Nitrania sa však nevzdávali, v druhej tretine zapli na plné obrátky, no keď nepremenili ani také šance ako mali Rusnák s Pupákom, boli odsúdení na prehru... Dokonalé k.o. im uštedril Sýkora, ktorý dvoma gólmi v rozpätí minúty (33.-34.) rozhodol. V záverečnej tretine za ovácií tribún Martin dokonal svoje dielo.

Góly: 3. Čacho, 14. Mahdalík, 15. Kotlárik, 33. a 34. Sýkora, 48. Lipták, 56. Vozdecký - 6. Rusnák (Pukalovič).

Pred 3 600 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 6:10, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0.

HKm: Račko - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Majeský, Valko, Lukáč - Jašík, Kuric, Nemec - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Pupák, T. Chrenko, Mihálik - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák.

Karol Kolečáni, asistent trénera: Chceli sme prerušiť sériu našich prehier, no nezachytili sme úvod a po hrubých chybách sme inkasovali lacné góly. Štvrtý gól Martina nás definitívne zlomil.

ŠTEVO KORMAN, Martin

HKm Nitra - MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Úvodné oťukávanie ukončil Podstavek, ktorý našiel M. Chrenka a ten pod Lacom otvoril skóre (1:0). O chvíľu vybojoval puk Poljaček a Zajac toľko miešal puk pre bránou hostí, až ho dostal do siete Liptákov. Potom sa Nitrania upokojili, niekoľkými zákrokmi ich podržal aj istý gólman Hippík a v druhej tretine pridali ďalšie góly. Na 3:0 zvyšoval strelou do šibenice Rusnák a po ňom sa rutinérsky presadil aj mladý Pupák. Liptáci sa dostali k slovu až za stavu 4:0, keď Kriška premenil nájazd na Hippíka, ale posledné slovo mal po prihávke kapitána Pukaloviča opäť M. Chrenko.

Góly: 8. M. Chrenko (Podstavek), 13. Zajac (Poljaček), 25. Rusnák (M. Chrenko, Pukalovič), 36. Pupák (G. Saliji, Strapko), 48. M. Chrenko (Pukalovič) - 43. Kriška.

Pred 2 721 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 4:4, presilovky a oslabenia 0:0.

HKm: Hippík - Majeský, Zajac, Petrina, Valko, Pukalovič, Strapko - Kolník, T. Chrenko, Poljaček - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Pupák, Mihálik, G. Saliji - Nemec, Jašík, Kuric.

Rudolf Uličný, tréner: Z pohľadu psychiky to bol pre nás ťažký zápas, lebo sme hrali o holý život. Chlapci sa uvoľnili až za stavu 2:0 a napokon odohrali veľmi dobrý zápas. Ďakujeme divákom za povzbudzovanie a opäť aj za slušnú návštevu.

ŠTEVO KORMAN

Ostatné výsledky 50. ko-la: Trenčín - Skalica 2:3 p, Poprad - Slovan 2:1, Zvolen - Košice 1:1, Žilina - Martin 2:2 p.

10. Martin 50 11 1 8 3 27 112:169 43

51. kolo - 17. 2. o 17.00 h Žilina - Nitra. 52. kolo - 20. 2. o 17.00 h Nitra - Skalica. 53. kolo - 22. 2. o 17.00 h Zvolen - Nitra. 54. kolo - 24. 2. o 17.00 h Nitra -Slovan.

Vodič narazil do áut a ušiel. Na mieste nechal značku

Nehoda sa stala v pondelok o piatej ráno.

Koncert na ležanie lieči netradičnými zvukmi

Relaxačný workshop v Trafačke bude v sobotu 22. septembra.

Horiaci vlak pred Šaľou zanechal škodu na dvoch kilometroch trate

Slovenské železnice ešte neodhadli výšku škôd, ani kedy trakčné vedenie opravia.