Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Bruchtel je vicemajstrom

Veľký Krtíš bol dejiskom halových majstrovstiev SR v tenise mladších dorastencov. Veľmi dobrým výkonom sa prezentoval Radko Bruchtel (TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra), študent Športového gymnázia v Nitre. V dvojhre to dotiahol až do finále. V 32-člennom pavúku postupne zdolal Baču (Kys. N. Mesto) 6:1, 6:0, klubového spoluhráča a spolužiaka Ľuboša Sobotku 6:3, 6:3, potom reprezentantov SR Síkoru (Žilina) 6:1, 6:2 a v semifinále Maroša Horného zo Zlatých Moraviec hrajúceho za TKM Tlmače 7:6, 6:0. Vo finále prehral po boji s Alexandrom Somogyim (ŠTK Šamorín) 6:2, 1:6, 4:6. Dobrým výkonom upútal reprezentačného trénera tejto vekovej kategórie. Okrem striebornej medaily vybojoval aj miesto v reprezentačnom družstve SR na zimné halové majstrovstvá Európy družstiev do 16 rokov (známe ako Winter Cup). Už v závere uplynulého týždňa odcestoval do dejiska jednej z kvalifikačných skupín, talianskeho Livorna, kde sa spoločne so zlatým Somogyim a bronzovým Horným usiluje vybojovať postup na záverečný finálový turnaj, v ktorom sa už bude rozhodovať o medailách. V dvojhre sa z ostatných tenistov z Nitry najďalej, do štvťfinále, prebojoval Ľubomír Michalička víťazstvami nad Labašom (Slovan) 6:4, 6:4 a Kližanom (Agrofert STU) 6:4, 6:3. Postup do súboja o medailu mu zahatal Maroš Horný, s ktorým prehral 3:6, 4:6. Ďalšia strieborná medaila putuje do Nitry zásluhou dvojice Ľuboš Sobotka - Ľubomír Michalička (TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra). Na ceste do finále zvíťazili nad dvojicami Mráz - Horský (Slávia Právnik/Slovan) 6:3, 6:2, Martin - Čepel (Slovan/Mladosť Košice) 6:3, 6:7, 7:6, Horváth - Dorčiak (Veľký Krtíš/Partizánske) 6:3, 7:6. Až vo finále prehrali s dvojicou Vajda - Durdík (Agrofert STU/Piešťany) 6:2, 3:6, 4:6.

Na halových majstrovstvách mladších dorasteniek v Skalke nad Váhom sa v dvojhre do štvrťfinále prebojovala Michaela Pochabová (TC SPU AX-Výstavníctvo Nitra). Zvíťazila nad klubovou spoluhráčkou Ivanou Ďurovkinovou 6:2, 6:4, Virklerovou (Pezinok) 6:2, 4:6, 6:3 a prehrala s Rybárikovou (Piešťany) 4:6, 3:6. Zo šampionátu však bez medaily neodišla. Mala bronzovú podobu a vybojovala ju v štvorhre spoločne s už tradičnou a stabilnou štvorhrovou partnerkou Patríciou Veresovou (Piešťany). Po postupe do semifinále prehrali s dvojicou Rybáriková - Kochanová (Piešťany/Slovan) 2:6, 1:6. PavelMatuščín

Výsledky skríningu.

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.