Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Opäť sťažnosti na hádzanárskych arbitrov

HK Nitra - ŠK Trnava-Modranka 32:15 (14:7). Nitrianky potvrdili dobrý výkon z Trenčína, aj keď v do 15. min. bol zápas pomerne vyrovnaný domáce vyhrávali iba 6:5. Potom však zlepšili rozohrávku, obranu aj útok, v bránke sa chytila Krseková a skóre v ich prospech utešene narastalo. Zápas mal podobný priebeh aj po prestávke, kde síce ako prvé strelili gól hostky, čím znížili na 14:8, no v 52. min. už viedli hráčky Nitry 23:10. Na palubovku sa potom postupne dostali všetky hráčky, ktoré vysoké víťazstvo udržali.

Pred 100 divákmi rozhodovali Jánošík - Fábry, pok. hody: 5/4 - 2/2, vylúčené: 0 - 6, ČK: Palandová.

HK: Klenková, Krseková - Lieskovská 4, Korecová 5/2, Hanakovičová 8/2, Kvasňovská 5, Majerčíková, Gabulová 3, Uharčeková 4, Kuklová, Gundová 2, Fazekasová 1.

HK Prešov - Junior Močenok 16:16 (8:7). Domáce hádzali v úvodných 5. min. dve sedmičky, nedali však ani jednu, a tak gól Sabovej v 8. min. znamenal vedenie Junioru 1:0. Súperi sa potom niekoľkokrát vystriedali vo vedení, do šatne však šli spokojnejšie Prešovčanky. Aj po zmene strán bola hrala vyrovnaná, keď v 35. min. viedli domáce 10:8 a v 52. Močenok 11:13. V 58. min. upravila Sabová na 15:16, lenže potom zobrali zápas do svojich rúk rozhodcovia, ktorí hostkám vylúčili dve hráčky a navyše proti nim odpískali dve sedmičky. Prešovčanky však premenili iba jedinú, a tak sa napokon zrodila remíza.

Rozhodovali Rapač - Štefan, pok. hody: 10/5 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, 90 divákov.

JUNIOR: Miháliková, Barčáková - Verešová 2, Packová 3, Krommelová 1, Lenická, Gutrayová, Gierová, Perinová, Gregušová 3, Sabová 7/2.

ŠKP Topoľčany - Štart Trenčín 26:28 (18:15). Domáce dievčatá akoby zaspali úvod a v 3. min. prehrávali 0:3. Našťastie, včas sa spamätali a v 7. min. bolo vyrovnané 4:4. Favorit však opäť zapol na vyššie obrátky a v 11. min. vyhrával 7:5. Zlepšená hra Topoľčian znamenala postupné prevzatie taktovky zápasu do vlastných rúk a v 20. min. po presnom zásahu Červinkovej aj prvýkrát vedenie 11:10, ba do prestávky náskok o tri góly. Druhý polčas začal lepšie líder súťaže, ktorý v 42. min. otočil na 19:23. Mladý kolektív domácich to ale nezlomilo a v 52. min. viedol 25:24. Ešte v 57. min. bol stav 26:25, no potom, podľa slov domácich najmä za pomoci rozhodcov, strieľali góly už iba hráčky Trenčína.

Pred 400 divákmi rozhodovali Strecký - Trepka, pok. hody: 5/5 - 11/10, vylúčené: 5 - 4.

ŠKP: Satinová - Vaňová 1, Bezáková, Krahulíková 3, Ivanová 8/2, Terlandová, Michalidesová 1, Hrmová 10/3, Maková, Schwarzová 1, Červinková 1, Kováčiková 1.

ŠKP Štart Bratislava - SC-SL Lodiar Zlatná na Ostrove 24:19 (8:10). Hráčky Zlatnej odohrali stretnutie, v ktorom herne mali na svojho súpera a nemuseli z Bratislavy odchádzať s prázdnymi rukami. Najväčšou príčinou prehry bola nedôrazná hra spojok, ktoré sa cez vysoké hráčky Štartu nedokázali presadiť. Rozhodujúci náskok si domáce vypracovali v polovici druhého polčasu na čo už súper nedokázal odpovedať.

Priebeh: 1:0, 3:2, 6:6, 6:9, 11:11, 14:13, 17:15, 21:18.

LODIAR: Vargová, Horváthová - J. Szabóová 3, Rajkovičová 4/1, Méryová 1, E. Pažúrová 2, R. Pažúrová, Olajosová 2, Feketeová 1, Takácsová 6/4, Šebenová, Somogyiová, Szoboszlayová, Benkóczka.

HKŽ Nové Zámky - Matador Púchov 22:16 (13:5). Zápas mal vyrovnaný priebeh iba v prvej štvrťhodine, v rozpätí od 16. do 22. minúty však domáce štvorgólovou šnúrou získali rozhodujúci náskok. Hosťujúcim hráčkam nepomohla ani prestávka a skóre naďalej narastalo v ich neprospech. Zmierniť prehru sa im podarilo až závere, ale to už príležitosť dostal aj domáca lavička.

Priebeh: 0:1, 3:1, 4:4, 7:4, 11:5, 13:6, 17:7, 18:10, 21:13, 22:15.

HKž: Šestáková, Magyerková - Dekanová, Tallósiová 2, Bihariová, Fujasová 13/7, Masaryková 2, Procházková, Horváthová, Konárková 2, Chaternuchová 3.

10. Modranka 14 1 0 13 247:377 2

15. KOLO - 14. 2. o 11.30 h Topoľčany - Nitra, o 18.00 h Zlatná n/O. - Nové Zámky, 15. 2. o 10.30 h Močenok - Modranka (hala na SOUCh). JOZEF UHLÁRIK,

MARIÁNDRAGÚŇ

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  10. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Zlatý mok čapujú najlepšie v Prešove. Šarišským Majstrom výčapu
  2. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  3. Equal treatment is a must for successful companies of the future
  4. Aj v Poluse chránime vaše srdcia
  5. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  6. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  7. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!

Šalianska radnica ponúka osamelým seniorom priame napojenie na mestskú políciu

Ak s tým bude užívateľ súhlasiť, mestská polícia bude mať k dispozícii aj údaje o jeho zdravotnom stave.

Šťastný Šimončič, sklamaný Galád

Dve správy z výhry Nitry nad Michalovcami 2:1: kapitán Šimončič vyletel z nuly na sto a kouč Galád kritizoval vlastné rady.

Kontrolórov daňového úradu obvinili z prijímania úplatku

Hrozí im sedem až 12 rokov za mrežami.

Detská Tour Petra Sagana mala finále v Topoľčiankach

Dostihová dráha v Topoľčiankach bola v sobotu dejiskom finálového kola 5. ročníka Detskej Tour Petra Sagana. Účastníkov neodradilo ani sychravé počasie.