Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Pred prestávkou vrásky na Uličného tvári

Nelichotivá séria prehier sa po nedeli natiahla na päť a Nitranov najviac mrzí piatkové domáce zaváhanie s Popradom, vďaka čomu je v tabuľke rozdiel medzi ôsmym a deviatym miestom už iba jeden bod.

Slovan Bratislava - HKm Nitra 3:2 (1:1, 1:1, 1:0). Po šiestich kolách nastúpil v bránke Nitry opäť Ševela, no puk zo svojej siete lovil už v 4. minúte. V prvej tretine diváci veľa dobrého hokeja nevideli, z driemot ich prebral až vyrovnávajúci gól hostí. Hráči spod Zobora mohli strhnúť vedenie na svoju stranu, Jašíkove sólo však zastavil v poslednej chvíli obetavým zákrokom Vlk. Slovanisti šli v druhej časti do vedenia využitou presilovkou, Nitrania však zakrátko opäť vyrovnali. O víťazovi zápasu musela napokon rozhodnúť veľká chyba Majeského na vlastnej modrej čiare, ktorú chladnokrvne využil Hujsa. Hostia sa síce maximálne snažili o predĺženie, lenže vyrovnávajúci gól sa im už streliť nepodarilo.

Góly: 4. Halaj, 30. Cíger, 49. Hujsa - 15. Rusnák (Pukalovič), 34. Podstavek (Rusnák, M. Chrenko).

Pred 3402 divákmi rozhodoval Ľ. Jakubec, vylúčení na 2 min. 2:7, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

HKm: Ševela - Majeský, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Pukalovič, Lukáč, Valko - Jašík, Kuric, Nemec - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Mihálik, Marcinek.

Rudolf Uličný, tréner: Odohrali sme celkom slušný zápas, no veľa síl nás stáli oslabenia. O našej prehre napokon rozhodla hrubá chyba obrancu.

HKm Nitra - HK ŠKP Poprad 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Vo veľmi dôležitom zápase začali Nitrania dobre a úvodných desať minút boli lepším mužstvom. Pri vylúčení Kurica však inkasovali a ich trápenie sa začalo. Keď v 18. min. nevyužili ani 55-sekundovú presilovku 5 na 3, diváci šípili, že je zle. Poljaček potom nastrelil brvno, no Pukalovičova bomba od modrej znamenala nielen využitie presilovky, ale aj vyrovnanie. Už po pár sekundách druhej tretiny si dali hostia takmer vlastný gól, avšak v polovici zápasu využili vylúčenie Poljačeka a opäť šli do vedenia. Poljaček potom vo výbornej pozícii mieril iba do brankára, Pukalovič vo výhodnej príležitosti netrafil puk a Strapko v super šanci bránku. V záverečnej časti hry sa na hlavy domácich zniesol poriadny piskot, no za výkon, aký predviedli, ani iné čakať nemohli. Tretí gól po sóle Filipa od polovice ihriska bol dokonalou bodkou na nitrianske trápenie.

Góly: 20. Pukalovič (Kuric) - 11. R. Tomas, 29. Škovira, 48. Filip.

Pred 3600 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčení na 2 min. 5:10, presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Valko, Majeský - Jašík, Kuric, Nemec - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Pupák, Mihálik, Marcinek.

Rudolf Uličný, tréner: Podali sme výkon, aký neznesie žiadne kritériá. Prehrou sme sa riadne namočili do bojov o záchranu. JOZEF UHLÁRIK

HC Košice - HKm Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1). Zápas sa hral v Humennom a zaplnený štadión sa po prvýkrát tešil v 15. min., keď Šimurda puk pohotovo tečoval do siete. Druhý gól mohol pridať v 18. min. Kmiť, ale trafil len nitrianskeho brankára. Hippík si vychutnal Kmiťa aj v 21. min. pri jeho sólovom nájazde. Potom hrali presilovku aj Nitrania a Kolník v 24. min. strelou do vinkla vyrovnal. O pár sekúnd na to však Hvila zblízka dostal Košice opäť do vedenia. Sabol v 34. min. zblízka zvýšil na 3:1, lenže v 39. min. pri presilovke netrafil Mrena už prázdnu domácu bránku! V 46. min počas presilovky vypálil od modrej Kledrowetz, puk sa od žrde odrazil k Šimurdovi, ten našiel Bulika a Košice viedli rozdielom troch gólov. Deväť sekúnd pred koncom uzavrel skóre Jašík, keď zblízka prestrelil Petríka.

Góly: 15. Šimurda, 24. Hvila, 34. Sabol, 46. Bulik - 24. Kolník (Mihálik), 60. Jašík (Pukalovič).

Pred 3149 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčení na 2 min. 4:5, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

HKm: Hippík - Zajac, Pukalovič, Strapko, Mrena, Valko, Majeský - Nemec, Kuric, Jašík - Marcinek, Pupák, Poljaček - Podstavek, M. Chrenko, G. Saliji - Kolník, Mihálik, Rusnák.

Rudolf Uličný, tréner: Myslím si, že diváci videli celkom vyrovnaný zápas, v ktorom sme boli menej efektívni ako domáci. Dosť dôležitý gól z pohľadu ďalšieho vývoja bol ten, ktorým sa súper dostal do vedenia 2:1.

(sita, juh)

OSTATNÉ VÝSLEDKY 47. KO-LA: L. Mikuláš - Zvolen 3:3, Skalica - Žilina 1:2, Trenčín - Poprad 3:1, Slovan - Martin 3:2 p.

10. Martin 47 9 1 7 3 27 99:166 36

V súťaži je týždňová prestávka. Najbližšie 48. kolo - 10. 2. o 17.00 h Nitra - Trenčín.

9. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  10. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  1. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  5. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 995

Anna Houžvičková Málišová už šiesty rok pod menom „Anamal“ tvorí a navrhuje jedinečné kúsky, ktoré zaujmú už na prvý pohľad.

Úspech slovenskej šperkárky neunikol podvodníkom. Hackli jej účet a nakupovali za milióny.

2 h
Truhly odobrali a nezaplatili ešte v časoch, kedy mestský podnik viedol Marián Tomajko (na snímke).

Spor o truhly, ktorý viedlo mesto Zlaté Moravce so spoločnosťou Imexfin od roku 2015, je definitívne ukončený.

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

7 h
Funkcionári FC Nitra na zápase proti Seredi v Zlatých Moravciach. Zľava Zdenka Bubáková (pracovníčka sekretariátu a ekonomického oddelenia), Martin Peško (predseda predstavenstva) a Igor Demo (člen predstavenstva).

Ligová licencia pre budúcu sezónu? Vraj určite áno!