Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Duslo vyhralo u majstra

Hádzanárky Dusla Šaľa vycestovali v uplynulom dvojkole WHIL na palubovky súperov. V stredu si bez väčších problémov poradili s hráčkami Bánoviec, v s plným bodovým ziskom sa vracali aj od majstra z Michaloviec.

Gabor Bánovce - Duslo Šaľa 27:42 (14:23). Po prehre v Banskej Bystrici bolo pre Šalianky dôležité, aby sa opäť naladili na víťaznú nôtu. Po vedúcom góle Dusla síce domáce hráčky otočili na 2:1, ale to bolo poslednýkrát, keď v zápase viedli, pretože líder súťaže zakrátko vyhrával už 6:2 a pevne kráčal za povinnými dvomi bodmi. Už po prvom polčase nebolo o víťazovi zápasu žiadnych pochýb, no hosťujúce družstvo ani po zmene strán nepoľavilo a divákom ukázalo niekoľko veľmi pekných akcií, za čo bolo odmenené potleskom.

Pred 300 divákmi rozhodovali Černý, Dvorský, pok. hody: 7/6 - 1/1, vylúčené: 4 - 8.

DUSLO: Fabiánová, Harišová - Flašková 4, Packová, Caltíková 6, Hrabovská 3/1, Géczová 3, Sedláková 6, Halásová 4, Šalatová 4, Kuťková 2, Stuparičová 6, Dubajová 4.

Štefan Kelemen, tréner: Naše vysoké víťazstvo bolo absolútne zaslúžené a hráčky ukázali divákom, v akom štýle by sme chceli v ďalších zápasoch hrať.

Iuventa Michalovce - Duslo Šaľa 24:27 (10:12). V sobotu Šalianky nezačali dobre a po zahodených troch čistých šanciach prehrávali v 5. min. 3:0 a v šiestej 4:1. Potom sa však zlepšili a po rýchlych kontrách otočili v 10. min. na 4:5. V 19. min. vyhrávalo Duslo 8:5 a svoj mierny náskok si ustrážilo až do prestávky. Po zmene strán sa obaja súperi naťahovali o každý gólik, no Šalianky si svoje tesné vedenie držali až do 56. min., keď domáce po sérii vylúčení hostiek vyrovnali na 23:23. Vicemajsterky to však nezlomilo, o minútu neskôr už vyhrávali 23:25 a zaslúžené víťazstvo udržali až do konca zápasu.

Pred 1200 divákmi rozhodovali Oťapka - Haščík, pok. hody: 3/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 5.

DUSLO: Fabiánová, Harišová - Flašková 1, Sabová, Caltíková 8, Packová, Hrabovská 3, Sedláková, Halásová 1, Šalatová, Kuťková 3, Stuparičová 6, Dubajová 5.

Štefan Kelemen, tréner: S dvomi bodmi som spokojný, ba celkom nám vychádzali aj rýchle protiútoky. Vyhralo družstvo, ktoré spravilo menej chýb, a to sme boli zaslúžene my.

JOZEF UHLÁRIK

OSTATNÉ VÝSLEDKY 13. KOLA: Šurany - Bánovce 33:33, Slavia - Veselí 36:28, Olomouc - B. Bystrica 20:19, Zlín - Cheb 21:21, Partizánske - Kunovice 37:23.

Chebu odrátajú dva body.

14. KOLO - 7. 2. o 18.00 h Šaľa - Olomouc, Veselí n/M. - Šurany.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!

Antonín Stavjaňa.

Čo povedal tréner po prehre 1:3 na východe?

9 h
Po tomto páde ex-Nitrana Balaja (na zemi) pri Regäselovi (vo výskoku) zapískal rozhodca Očenáš penaltu pre FC ViOn, ktorá v kontexte s ďalšími udalosťami nesedela domácemu trénerovi Petrovi Lérantovi (v čiernom).

Tvrdé slová na tlačovke – trénerovi Nitry sa vonkoncom nepáčila penalta, akou FC ViOn potvrdil historický skok do nadstavby o titul.