Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Bez Čuroviča dve drámy, Levice vyhrali derby

Nahustený program pokračoval v stredu prvým zápasom semifinále Slovenského pohára proti Lučencu.

ŠK K CERO SPU Nitra - BK ESO Lučenec 73:75 (19:25, 21:18, 20:10, 13:22). Na rozohrávke bez Čuroviča nastúpili Nitrania do zápasu akosi zakríknuto, čo vedúci tím extraligovej tabuľky využil, keď ho v celom zápase ťahali najmä legionári, kým za domácich nastúpil rýdzo slovenský tím. Po zmene strán sa chytilo aj K Cero, postupne sa doťahovalo a po sérii trojok otočilo skóre a neskôr viedlo už i o 12 bodov. V závere sa prejavila sila novohradských legionárov, ktorí strhli zápas na svoju stranu. Nitra hrala prakticky celý druhý polčas bez zraneného Tomeka.

K CERO: Fapšo 15 (3), Seman 13 (1), Ivan 13 (1), Tomek 11, Ivanovič 10 (3) (Páleník 6, Cehula 3 (1), Kačáni 2, Vojtek 0).

R Pavelka a Kuzmiak, TH: 13/8 - 18/12, trojky: 9 - 6, fauly: 19 - 19, 5 OCH: 36. Kovačevič, 800 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Prehrali sme v závere, keď neuznali Ivanovi kôš, ktorý by mal platiť. Ale vcelku môžem byť spokojný. Po tom, ako sme urobili určité opatrenia v klube tak, aby sme sa vrátili k pôvodným zámerom, sme hrali vyrovnaný zápas aj bez Čuroviča, dokonca sme i viedli. Škoda, že sme si to vlastnými chybami pokazili. MATÚŠ MAŽEC

Odveta - 28. 1. o 18.00 h Lučenec - Nitra.

V lige privítali Nitrania na svojej palubovke nebezpečnú Handlovú. Celý duel to vyzeralo na víťazstvo hostí, napokon však domáca bojovnosť v hektickom závere slávila úspech.

ŠK K CERO SPU Nitra - BK Baník Handlová 77:76 (13:26, 20:15, 21:20, 23:15). Úvod vyzeral tak, ako si to všetci predstavovali. Domáci viedli 6:0 a neskôr 10:3. To ešte nikto nečakal, že Handlová sériou trinástich bodov duel otočí. V celom zápase mali mierne navrch „baníci“. Ak im už začínalo tiecť do topánok, z rukáva vytiahli trojky Miloševič (4 trojky, 30 bodov) či Štefánik (5, 19). Až v závere zápasu sa K CERO riskantnými trojkami Ivana a Semana dotiahlo a hrdinom sa stal Braňo Tomek, ktorý dve sekundy pred koncom strhol víťazstvo na domácu stranu, a to nastúpil i napriek zákazu lekárov so zraneným prstom.

K CERO: Seman 23 (1), Ivan 17 (2), Fapšo 6 (2), Ivanovič 4, Vojtek 3 (Tomek 12, Cehula 6, Páleník 5, Kačáni 1, Marko).

Rozhodovali Gabara a Bohucký, TH: 21/14 - 21/18, trojky: 5 - 10, fauly: 24 - 20, 5 OCH: 36. Štefánik, 600 divákov.

Ľubomír Urban, tréner: Videli sme dramatický zápas s kvalitným súperom, kde vynikali individuality Miloševič, Smačko či Golian. Handlová sa ukázala v lepšom svetle ako my. Hráme upracovaný basketbal a zbrklo riešime ťažké situácie, ale so šťastím sme nakoniec zvíťazili.

Levice - Komárno 86:76 (46:49), Krkoš 22, Lutovský 20, Lovík a Orešenský 11 - Jurík 25, Riecky 21, Ridzoň a Kablár 12. Domáci v 5. min. viedli 14:12, ale záver prvej štvrtiny vyšiel ale lepšie hosťom, ktorí dali 7 trojok. V druhej štvrtine domáci znižovali náskok Komárna a v druhom polčase sa už mužstvá striedali vo vedení. Rozhodnutie padlo až v záverečnej štvrtine, ktorú Levice vyhrali 18:5 (!) najmä dobrou obrannou hrou.

Ostatné výsledky: Žilina - Košice 65:75, Lučenec - Svit 73:67, Prievidza - Inter 65:92. (sita, mm)

10. Žilina 16 4 12 1182:1391 20

17. KOLO - 31. 1. o 18.00 h Nitra - Levice, Inter - Komárno.

I. LIGA - 4. kolo - 31. 1. o 11.00 h Nitra B - V. Krtíš. 5. kolo - 1. 2. o 9.30 h Nitra B - Michalovce.

Vo štvrtok náhle zomrel vo veku 61 rokov Ing. Jozef Horský, dlhoročný tréner a funkcionár basketbalového klubu ŠKP Topoľčany. Pohreb bude mať v pondelok v Topoľčanoch.