Chudobný týždeň - HKm len s jedným bodom

Minulý týždeň cestovali Nitrania až dva razy za svojimi súpermi, domov sa vracali vždy naprázdno, a tak jediný bod do tabuľky si hokejisti HKm pripísali za piatkovú remízu 2:2 so Žilinou.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Nitra 5:3 (1:3, 2:0, 2:0). V úvode síce dvakrát zahrmelo pred Račkovou bránkou, no po prečíslení a parádnej bombe Podstaveka šli do vedenia ako prví Nitrania. Hostia hrali v úvodnej tretine jednoducho, no zároveň rýchlo, čo bola voda na mlyn domácej neschopnosti. Liptákom sa síce podarilo vyrovnať, lenže ďalšie dva góly v ich sieti dostali do lepšej pozície hostí. V druhej tretine sa však domáci prebrali a do polovice zápasu vyrovnali. Zlom v zápase nastal v 43. min., keď Lištiak chcel striedať a od modrej napálil puk, ktorý na prekvapenie všetkých skončil v sieti - 4:3! Nitrania potom bezúspešne dobýjali bránku Liptákov, v ktorej sa priam prekonával Lipovský a jeho spoluhráči iba s námahou držali svoje vedenie. Nitre k vyrovnaniu nepomohla ani záverečná dvojminútová power play, pretože práve v nej inkasovali aj piatykrát.

Góly: 12. a 31. Pleva, 23. a 59. Plch, 43. Lištiak - 5. Podstavek (Petrina, Rusnák), 15. Poljaček (Kolník), 19. Zajac (Rusnák).

Pred 1753 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčení na 2 min. 1:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Lukáč, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko - Pupák, Kuric, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák.

Rudolf Uličný, tréner: Zápas sme síce rozohrali nad očakávanie, fatálna chyba brnakára však rozhodla o tom, že body zostali na Liptove. (juh)

HKm Nitra - MsHK Žilina 2:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0). Opäť plný štadión videl vynikajúci zápas. Domáci prezentovali viac snahy, dobre brániaci súper však tiež hrozil z kontier, gólmani Račko aj Šimonovič boli ale pozorní. Až keď sa stretnutie presunulo do druhej polovice, predviedol šikovnú akciu novic Mihálik a Pupák pretlačil odrazený puk do siete - 1:0. Žilina potom pridala, Gron potrestal chaos v zadných radoch Nitry vyrovnaním a v 53. min. nekrytý Gálik dostal hostí aj do vedenia - 1:2. V závere sa domáci odhodlali k power-play a Saliji zariadil zaslúžené vyrovnanie. V predĺžení sa už na výsledku nezmenilo nič, obaja súperi si strážili remízu.

Góly: 32. Pupák (Valko, Mihálik), 60. G. Saliji (Kolník, Poljaček) - 37. S. Gron, 53. Gálik.

Pred 3 471 divákmi rozhodoval Ország, vylúčenia 5:6, Beran a Húževka 10 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0.

HKm: Račko - B. Majeský, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko - Jašík, Kuric, Nemec - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Pupák, Mihálik.

Rudolf Uličný, tréner: Bol to veľmi dramatický zápas, my sme stavili na útok, Žilina potvrdila prepracovanú defenzívu. Vzhľadom k vývoju som s bodom spokojný, veď hra bez brankára je vždy lotéria. ŠTEVO KORMAN

HK 36 Skalica - HKm Nitra 4:2 (2:2, 1:0, 1:0). Prvý pohrozil Nitran Kolník, ktorý už v 2. min. namieril od modrej do žŕdky Kompasovej bránky, na čo domáci vzápätí odpovedali dvoma gólmi v rozpätí štyroch minút, a tak Račka striedla v bránke Hippík. Zlý začiatok však hostí nepoložil a prvý útok zásluhou Salijiho a Kolníka v presilovke vyrovnal ešte pred prvou prestávkou. V ďalšom priebehu Skaličania pridali a Hartmann ich v 34. min. znovu posadil na koňa. V závere druhej tretiny mali domáci pri vylúčení Majeského výhodu päťminútovej presilovky, nevyťažili z nej však nič a tri body pre Skalicu napokon poistil až v poslednej časti krásnym gólom Sýkora.

Góly: 4. Komárek, 6. Jarolín, 34. Hartmann, 48. Sýkora - 8. G. Saliji (Poljaček), 13. Kolník (G. Saliji).

Pred 2 800 divákmi rozhodoval Beniač, vylúčenia 6:7, B. Majeský 5 min. + DKZ, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko (6. Hippík) - Strapko, Mrena, Zajac, B. Majeský, Petrina, Valko, Pukalovič - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Jašík, Kuric, Nemec - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Pupák, Mihálik, Andraščík.

Rudolf Uličný, tréner: Mali sme zlý úvod, keď sme inkasovali dva góly z kategórie lacných. Síce sme vyrovnali, no tretí gól si dal náš hráč korčuľou. Bol to taktický boj a za svoje mužstvo poviem, že zápas nespĺňal extraligové kritériá. (šk)

OSTATNÉ VÝSLEDKY 43. KO-LA: Košice - Trenčín 3:2, Martin - Poprad 3:1, Žilina - Zvolen 1:2, Slovan - L. Mikuláš 5:2.

1. Trenčín 43 30 1 4 0 8 138:70 96

2. Slovan 42 24 1 7 1 9 144:90 81

3. Zvolen 43 22 4 4 1 12 148:103 78

4. Košice 43 22 0 5 3 13 125:92 71

5. Žilina 42 15 0 11 1 15 97:89 56

6. Skalica 43 15 1 6 1 20 107:114 53

7. L. Mikuláš 43 14 1 6 1 21 96:114 50

8. Nitra 43 12 1 5 1 24 90:160 43