Piatok, 5. jún, 2020 | Meniny má LauraKrížovkyKrížovky

Dôležité body s prenasledovateľom z Martina

Súperenia s favoritmi nepriniesli minulý týždeň žiadne body, no v nedeľu zvládli Uličného zverenci dôležitý šesťbodový zápas s Martinom a záchrana Nitry v súťaži začína naberať reálne kontúry.

HKm Nitra - HC Košice 3:5 (2:2, 0:0, 1:3). Dvadsaťdva sekúnd stačilo Nitre vďaka pohotovému Salijimu na získanie vedenia, ktoré o ďalšiu minútu zvyšoval na 2:0 Podstavek. Košice sa ale po oddychovom čase rýchlo otriasli, Kmiť ich vrátil do hry a v 9. min. Caban dokonca vyrovnal na 2:2... Ševelu potom v bránke nahradil Račko a na ďalšie góly sa potom vďaka pozorným gólmanom čakalo až do poslednej tretiny. V 41. min. však Kmiť dostal Košice prvý raz do vedenia, a hoci Kmeč dokázal vyrovnať, v samom závere si Nitrania zabudli na zadné vrátka a napokon prišli o dôležitý bod.

Góly: 1. G. Saliji (Strapko), 2. Podstavek, 51. Kmeč (Strapko) - 2., 41. a 59. Kmiť, 9. Caban, 58. Hvila.

Pred 3 746 divákmi rozhodoval Mihálik, vylúčenia 4:5, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

HKm: Ševela (9. Račko) - Pukalovič, Zajac, Strapko, B. Majeský, Petrina, Valko - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Pupák, Andraščík, Kmeč - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Kuric, Nemec.

Rudolf Uličný, tréner: Takýto vstup do zápasu sme ešte nemali, no potom sa prejavila naša neskúsenosť, hraničiaca s nedisciplinovanosťou a po chybách stále tých istých hráčov sme inkasovali. Škoda, bod by bol pre nás veľmi cenný. (šk)

Dukla Trenčín - HKm Nitra 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Súboj Goliáša s Dávidom mal mať od začiatku jednoznačnú podobu, predzápasové prognózy sa však na ľade vôbec nevyplnili. Nováčik viedol od 9. min. po góle Poljačeka, domáci ale ešte v prvej tretine vyrovnali po akcii Kukumberga s kapitánom Hanzalom a tá istá dvojica dostala v 25. min. domácich aj do vedenia. To už Nitrania pykali za nepresnosť v koncovke, keď aj napriek sympatickému hernému prejavu stroskotávali na pozornom gólmanovi Dukly Přikrylovi a naopak, v ďalšom priebehu potom už len inkasovali.

Góly: 17., 25. a 55. Hanzal, 35. Opatovský, 58. Král - 9. Poljaček (G. Saliji).

Pred 5 375 divákmi rozhodoval Druga, vylúčenia 2:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Strapko, Mrena, Petrina, Valko, Pukalovič, Zajac, B. Majeský - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Kmeč - Pupák, Andraščík, Rusnák - Jašík, Nemec, Kuric.

Karol Kolečáni, asistent trénera: Stanovenú taktiku dokázali naši hráči plniť iba v prvej tretine, kedy sme mali aj niekoľko šancí, no bez efektu. Domáci boli potom sebavedomejší, kým my sme začali robiť chyby, po ktorých súper strieľal góly. (šk)

HKm Nitra - MHC Martin 2:1 (0:0, 0:0, 2:1). Pre oboch šesťbodový zápas sa hral pred vynikajúcou diváckou kulisou a hráči si na ľade nedarovali ani kúsok priestoru. Viac ako dve tretiny sa aj vďaka skvelým brankárom hralo bez gólov, no v 43. min. prestrelil hosťujúceho Petríka bombou Nemec a potom vynechali ďalšie domáce tutovky Kmeč a dvakrát Kuric. V 56. min. však Kolník svojím 253. gólom v najvyššej súťaži zvýšil na 2:0, a hoci o chvíľu Hudec v presilovke piatich proti trom skorigoval, v následnej power-play hostí si už Nitra ustrážila dôležité víťazstvo.

Góly: 43. Nemec (B. Majeský), 56. Kolník (Poljaček) - 58. Hudec.

Pred 3 583 divákmi rozhodoval Lauff, vylúčení 10:5, G. Saliji a Čacho na 10 min. za nešportové správanie, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko, B. Majeský - Pupák, Jašík, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Kuric, Nemec.

Rudolf Uličný, tréner: Posledné výsledky Martina signalizovali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Pokiaľ hostia vládali, boli veľmi nebezpeční, no od polovice zápasu sme sa dostali do tempa a ak by bol len Kuric premenil svoje šance, mohol byť pokoj už skôr.

ŠTEVO KORMAN

OSTATNÉ VÝSLEDKY 40. KO-LA: Žilina - Košice 1:1, Trenčín - L. Mikuláš 1:1, Poprad - Skalica 5:3.

10. Poprad 40 8 1 6 0 25 77:131 32

41. KOLO - 13. 1. L. Mikuláš - Nitra. 42. KOLO - 16. 1. Nitra - Žilina. 43. KOLO - 18. 1. Skalica - Nitra (vždy o 17.00 h).