Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Úspešný vstup basketbalistov do roku 2004

V prvom novoročnom kole prekvapili Levice výhrou v Košiciach. Nitrania zavítali do hlavného mesta, kde chceli pokračovať vo svojej štvorzápasovej ligovej sérii bez prehry.

BK Inter Slovnaft Bratislava - ŠK K CERO SPU Nitra 69:91 (21:20, 16:22, 12:23, 20:26). Na zápas nastúpili oba celky nekoncentrovane, čo sa ukázalo aj na ich streleckej muške. Ako prví sa rozohrali domáci, ktorí v 5. minúte viedli už 11:2. Následne Nitran Fapšo zavelil trojkou do útoku, z ktorého sa už interisti nevymanili. Do prestávky K CERO zlepšilo obranu a skórovalo z rýchlych protiútokov. Po zmene strán bol zápas už v jasnej réžii „kožiarov“, ktorých náskok neustále narastal, a tak si mohli v pohode vychutnať druhé víťazstvo na palubovke súpera v tejto sezóne. Z domáceho celku sa výraznejšie presadil len navrátilec Toya, no na rozbehnutú Nitru to nestačilo. Hosťom dobre vyšiel aj taktický ťah s dvoma strednými rozohrávačmi Čurovičom a Ivanovičom, ktorí odtiahli spolu na palubovke takmer celý duel.

K CERO: Tomek 26, Fapšo 16 (2), Čurovič 16 (1), Vojtek 11, Ivanovič 10 (2) (Kačáni 8, Rizman 4).

Rozhodovali Sudek, Jančovič, TH: 24/17 - 28/16, trojky 4 - 5, fauly 25 - 20, 5 OCH: 34. Kačáni, 500 divákov.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: Hoci sme sa rozbiehali pomalšie, no jednoduchou tímovou hrou a kvalitnou obranou sme sa dokázali presadiť. Teraz sa však musíme naplno pripraviť na zápas so Svitom.

ĽUBOŠ GREGOR, Bratislava

Komárno - Žilina 115:85 (48:44), Jurík 23, Ridzoň 22, Riecky 19. Hostia pricestovali do Komárna aj s dvojicou srbských posíl a v prvom polčase hrali vyrovnanú partiu. Po zmene strán však Žilinčania „odišli“ fyzicky a zápas sa zmenil na exhibíciu domácich, ktorí nastrieľali 14 trojok.

Košice - Levice 71:81 (38:50), Lutovský 20, Sýkora 18, Lovík 13. Hostia si prekvapujúco udržiavali miernu prevahu počas celého zápasu. Najvyšším rozdielom viedli v 18. min. - 30:46. Domáci potom začali náskok Levičanov doťahovať, ale ani mohutný finiš im nestačil na dokonalý zvrat.

Ostatné výsledky: Svit - Handlová 85:74, Prievidza - Lučenec 56:90.

10. Žilina 13 4 9 974:1136 17

14. KOLO - 14. 1. o 18.00 h Nitra - Svit, Lučenec - Komárno, o 18.30 h Levice - Prievidza. 15. KOLO - 17. 1. o 17.00 h Handlová - Levice, 18.00 h Košice - Nitra, Komárno - Prievidza.

ŠK K CERO SPU Nitra B - IMC Slovakia Považská Bystrica 75:71 (45:45). V úvodnom kole nadstavby rezerva Nitry prekvapila a pripísala si skalp rutinovanejšieho súpera. Vo vyrovnanom zápase domáci dobre bránili a vďaka bojovnosti i s troškou šťastia strhli víťazstvo na svoju stranu.

K CERO: Dura 23, Marko 21, Brliť 8, Čerešňák 7, Došek 5 (Hrnčiarik 9, Bronek).

OSTATNÉ VÝSLEDKY: Petržalka - ŠKP 60:59, Sp. N. Ves - Legato Svit 102:60, V. Krtíš - Michalovce 78:101.

2. kolo - 17. 1. o 11.00 h Petržalka - Nitra B. 3. kolo - 18. 1. o 13.00 h ŠKP Bratislava - Nitra B. (ki)

Istrobanka Bratislava B - KŠK Inpek UKF Nitra/Preseľany 63:68 (34:34). Diváci videli veľmi dobrý a zároveň vyrovnaný zápas. Nitrianky držali v prvom polčase v hre najmä strelecky disponované Šprtelová a Šimnončičová, po zmene strán zahrala zase výborne v útoku Kasanová. Ešte päť minút pred koncom stretnutia bol stav vyrovnaný 56:56, ale po v krátkom čase opakovanom „tajme“ Nitrianky šnúrou 8:0 rozhodli zápas vo svoj prospech.

KŠK: Kasanová 20, Šprtelová 17, Šimončičová 12, Remencová 6, Romanovská 5 (Trepáčová 4, Benkovičová 2, Hančinová 2). (juh)

Ďalšie kolo - 17. 1. Sabinov - Nitra, 18. 1. ŠŠK MS Prešov - Nitra.

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  2. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?