Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Pohár do vitríny Dusla

V Šali vyvrcholil pred vianočnými sviatkami finálovým turnajom Slovenský pohár hádzanárok.

Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 34:22 (16:14). V semifinále na seba narazili vlaňajší finalisti našej najvyššej súťaže. Kým vtedy boli po vzájomných zápasoch úspešnejšie východniarky, teraz sa z postupu do finále zaslúžene tešili hráčky Šale. Do 14. min. vyhrávala Šaľa iba o gól, ba hostky aj dvakrát vyrovnali, do šatní však šli spokojnejšie domáce. Tie po zmene strán podržala Fabianová, a tak v 33. min. vyhrávalo Duslo 19:14. Zlom prišiel od 38.-47. min., keď sa skóre z 22:17 zmenilo na 29:17 a o finalistovi už nebolo žiadnych pochýb.

Pred 700 divákmi rozhodovali Haščík - Oťapka, pok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčené: 3 - 5.

DUSLO: Fabiánová, Harišová - Sedláková 1, Kuťková 3, Hrabovská 6/1, Šalatová 10/3, Stuparičová 2, Géczová 4, Halásová 3, Packová, Sabová, Flašková 5, Kollárová.

Druhé semifinále: Banská Bystrica - Partizánske 25:19 (14:6).

Finále: Duslo Šaľa - ŠKP Banská Bystrica 22:15 (10:7). V prvom polčase akoby sa domáce dievčatá zamerali na triafanie žrdí - Kuťková hneď trikrát, Šalatová s Hrabovskou raz. Aj preto skóre v prospech Šale narastalo iba veľmi pomaly. V 17. min. vyhrávalo Duslo 6:3 a v 25. min. iba 9:5. ŠKP dvoma gólmi v poslednej minúte zápas predsa len trochu zdramatizovalo. Po prestávke však domáce hráčky opäť predviedli svoju obvyklú hru a v 37. min. viedli 14:7. Ich gólostroj pokračoval aj ďalej, takže v 45. min. svietilo na ukazovateli 19:9. Od tohto momentu bolo jasné, kto bude víťazom Slovenského pohára. Po zásluhe sa ním stalo domáce Duslo, ktoré však svoj posledný gól strelilo v 57. min. (22:13), pretože potom už skórovali iba Banskobystričanky.

Pred 500 divákmi rozhodovali Rudinský - Podlucký, pok. hody: 3/1 - 5/3, vylúčené: 3 - 0.

DUSLO: Fabiánová, Harišová - Sedláková 5, Kuťková 2, Hrabovská 2, Šalatová 7/1, Stuparičová, Géczová 2, Halásová 3, Kollárová, Packová, Flašková 1, Sabová.

JOZEF UHLÁRIK

WHIL - 9. kolo - 7. 1. o 18.00 h Cheb - Šaľa, 10. 1. o 18.00 h Šurany - Olomouc.

POHÁR EHF - 3. kolo, prvý zápas - 10. 1. o 16.30 h Šaľa - Viborg.

1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
  8. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
  9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  10. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  1. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  2. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
  3. SEAT predstavil e-Scooter
  4. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
  5. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
  6. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.

Starý strom vypílili, sadia nové

Deti vymysleli projekt, ktorý im bude pripomínať chvíle strávené na škole.

Cieľom projektu je, že predškoláci, ktorí odídu do ZŠ, zasadia spoločne na dvor niekoľko tují ako spomienku na krásne chvíle prežité v MŠ.

Hláste sa na PP Invest Cup

Dorastenci a starší žiaci z nitrianskej oblasti, pozor! Už vieme, kedy sa uskutočnia tradičné halové futbalové turnaje.

Dorastenci budú hrať o trofeje na PP Invest Cupe.