Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

Favoriti v druhej lige bez zaváhania

10. KOLO: Šaľa - Nové Zámky 0:5 (0:0, 0:1, 0:4), Jacko 2, Bachúrik, Ozimák, Horváth. Po vzájomnej dohode sa hralo v Nových Zámkoch. „Domácich“ dlho držal nad vodou výborný gólman Kurák, no napokon sa Lokomotíva rozbehla. R Chromčík, vylúčení 8:4, presilovky 0:3, oslabenia 0:0, 800 divákov.

Zlaté Moravce - Ružinov 0:9 (0:1, 0:5, 0:3). Prvá tretina bola pomerne vyrovnaná, zlom nastal hneď v 21. min., keď domáci pri presilovke dvakrát inkasovali. V tretej časti sa už zápas iba dohrával. R Prekop, vylúčení 5:1, presilovky 0:0, oslabenia 0:2, 80 divákov.

Žiar n/Hr. - HK 96 Nitra 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), Klenko, Tománek. Vo veľmi dobrom stretnutí zvíťazili hostia zaslúžene, o čo sa postaral kvalitným výkonom celý kolektív. Nitranov niekoľkokrát podržal brankár Hippík. Víťazný gól strelil Tománek v 58. min. R Krásnik a Masný, vylúčení 7:5, presilovky a oslabenia 0:0, 850 divákov.

Trnava - Levice 6:3 (1:1, 1:1, 4:1), Beňuš 2, Hlinčík. Prvé dve tretiny priniesli vyrovnaný hokej, no záverečnému tlaku už hostia neodolali. Po hre vysokou hokejkou má Forgáč na čele 12 štichov. R Bucala, vylúčení 4:3, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 100 divákov.

Partizánske - Senica 4:1.

11. KOLO: Partizánske - HK 96 Nitra 4:6 (1:2, 1:3, 2:1), Baťalík 2, Bóna, Beňo, Tománek, Gráf. Vo veľmi tvrdom stretnutí boli jednoznačne lepší hostia, ktorí viedli už 2:6. Na otvorenom štadióne pri teplote -7 stupňov sa zápas hral rovné tri hodiny kvôli častým diskusiám domácich hráčov s rozhodcami.

R Fridrich a Krásnik, vylúčení 12:11, vyššie tresty 7:0, presilovky 1:2, oslabenia 1:0, 600 divákov.

HK: Burda - Dujíček, Borovský, Baťalík, Bóna, Gajdoš, Molnár - Bartík, Beňo, Tománek - Hudák, Klenko, Gráf - Lacika, Ocelka.

Žiar n/Hr. - Levice 7:2 (1:1, 3:0, 3:1), Petráš, Matejov. Proti favoritovi sa hostia prvú tretinu dobre držali. V druhej však inkasovali tri góly v oslabení (raz dokonca pri dvojnásobnom) a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Hoci Levičania bojovali, na súpera to nestačilo.

R Druga, vylúčení 6:8, navyše Kaláber 10+DKZ, presilovky 3:0, oslabenia 1:0, 400 divákov.

HK: Mikulaj - Horváth, Gergely, Maxián, Dudáš, Mokráň - Matejov, Beňuš, Kaláber - Pastierovič, Hlinčík, Gajdoš - Ščevko, Papp, Patrik.

Šaľa - Trnava 3:8 (0:4, 2:2, 1:2), Cichra, Malík, Veselovský. V prvej tretine sa domáci nevyhli chybám a dôraznejší hostia šli do jasného vedenia. V ďalšom priebehu dokázal posledný tím tabuľky hrať s lídrom vyrovnanú partiu, ale na zvrat to nestačilo.

R Ondek, vylúčení 7:8, vyššie tr. 1:1, presilovky 1:0, oslabenia 0:1, 80 divákov.

MHK: Brngál - Tóth, Skovajsa, Horváth, Kurina, Jahodník, Bartoš - Sakala, M. Tokár, P. Tokár - Malík, Veselovský, Ham - Kršiak, Cichra, Jurenka.

Zlaté Moravce - Senica 6:4 (3:1, 1:3, 2:0), Hegyi 3, Koštial, Čábelka, Jablonský. Vo vyrovnanom súboji v tretej tretine rozhodla väčšia túžba domácich po víťazstve. Aj nové posily Zlatomoravčanov prispeli k tomu, že domáci si zaknihovali tretiu výhru v súťaži.

R Marcinko, vylúčení 6:6, navyše Mikulec (ZM) 10 min, presilovky 3:1, oslabenia 1:0, 160 divákov.

HC: Smieška - Greguš, Pánik, Szabó, Mikulec, Páleník, Klikáč - Hegyi, Koštial, Jablonský - Čábelka, Rajtar, Dubec - Rosina, Ján Opálený, Mankovecký.

Ružinov - Nové Zámky 3:5 (1:0, 0:1, 2:4), Bachúrik 2, Ozimák 2, Horváth. Hostia sa po Vianociach akosi nevedeli herne prebudiť. Do vedenia sa dostali až v tretej tretine a vydýchli si až po piatom góle do prázdnej brány.

R Bucala, vylúč. 6:3, Mega 10 min, presilov. 2:1, oslab. 0:0, 100 divákov.

LOKOMOTÍVA: Brňo - Ďurina, Halmeš, Béreš, Vyskoč, Turan, Múčka - Viskup, Horváth, Lukáč - Rýzek, Ozimák, Jacko - Pavliga, Šurnovský, Bachúrik - Rybár, Hudák.

10. Šaľa 11 0 1 10 23:82 1

12. kolo - 10. 1. o 17.30 h Zl. Moravce - Nitra, Šaľa - Ružinov, Partizánske - Levice, Žiar n/Hr. - Trnava, 11. 1. o 17.30 h Nové Zámky - Senica.

1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  4. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  5. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  7. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 5 665

Nitrianska galéria vo svojej výstavnej činnosti naďalej pokračuje, samozrejme, pri dodržaní všetkých platných nariadení.

Nasledujúce niekoľkodňové podujatie prinesie tvorivé dielne, workshopy i koncerty.

Imrich Szabó.

Piaristický Kostol sv. Ladislava svojou hrou rozozvučí už túto nedeľu.

Potravinári označujú zákon o neprimeraných podmienkach v obchode s potravinami za jeden z kľúčových legislatívnych predpisov.

8 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.