Rozbehnutí hokejisti Nitry vo víťaznom laufe

Deväťbodový týždeň si hokejisti ani fanúšikovia Nitry určite nepamätajú. Zverenci Rudolfa Uličného zdolali doma Liptovský Mikuláš aj Skalicu a všetky body doviezli aj zo Žiliny. A pozor, už útočíme na siedme miesto!

HKm Nitra - HK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (3:0, 0:2, 2:1). Výborne zvládnutá prvá tretina priniesla Nitre trojgólové vedenie, keď sa o góly postarali Rusnák, Pupák a G. Saliji. V druhom dejstve však domáci poľavili a Liptáci vycítili šancu na zvrat. V 42. min. hosťujúci Misál dokonca vyrovnal stav na 3:3, Jašík ale vzápätí z brejku naklonil misky váh opäť na stranu Nitry. Výsledok 5:3 pečatil v samom závere kuriózne po nahodenom puku Kmeč.

Góly: 7. Rusnák (Jašík, Strapko), 12. Pupák (Zajac, T. Chrenko), 16. G. Saliji (Poljaček), 45. Jašík, 58. Kmeč (T. Chrenko) - 26. Trochta, 28. a 42. Misál.

Pred 2 484 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčenia 1:2, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - B. Majeský, Zajac, Mrena, Strapko, Valko, Petrina - Pupák, Kmeč, T. Chrenko - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Kuric, Nemec.

Rudolf Uličný, tréner: Hral sa hokej plný zvratov a nedisciplinovanej hry, na čo sme v druhej tretine doplatili. Aj preto som spokojný iba s prvou a treťou časťou, a tiež ma teší posun na ôsme miesto v tabuľke.

MsHK Žilina - HKm Nitra 1:2 (1:0, 0:0, 0:2). Domáci naplnili v prvej tretine úlohu favorita do bodky, keď na Račkovu bránku vyslali 18 striel, no gólovo sa presadil iba Török. V druhej časti sa hra vyrovnala, brankári však boli pozorní a k ich prekonaniu nepomohli súperom ani štvorminútové presilovky. Zápas sa tak lámal až v poslednej tretine, kedy sa hosťom podaril dokonalý obrat. V 44. min. najskôr osamotený Nemec po Jašíkovej prihrávke vyrovnal a o tri minúty Nitra v presilovke strelila aj víťazný gól, keď nahodený puk Kmeča tečoval za Šimonovičov chrbát T. Chrenko. V nervóznom závere sa Nitrania ubránili aj presilovke Žiliny piatich proti trom.

Góly: 14. Török - 44. Nemec (Jašík, Kuric), 47. T. Chrenko (Kmeč).

Pred 939 divákmi rozhodoval Lokšík, vylúčenia 7:7, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - B. Majeský, Zajac, Mrena, Strapko, Valko, Petrina, Pukalovič, Lukáč - Pupák, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Kuric, Nemec.

Rudolf Uličný, tréner: Po sérii dobrých zápasoch sme cestovali v lepšej nálade, v prvej časti sme ale zbytočne otvárali priestor pred našou bránou. Postupne sme však vyrovnali hru a v poslednej tretine sa nám podarilo otočiť výsledok.

HKm Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 2:2, 1:0). Pred plným domom hrala Nitra od začiatku na víťazstvu. Štyritisíc divákov potešil úvodným zásahom už v 4. min. mladučký junior Pupák a vrece s gólmi sa potom roztrhlo v druhej tretine. Dobre hrajúci domáci si stále udržiavali najtesnejšie vedenie, o výsledku sa však aj tak rozhodovalo až v poslednej časti hry. Pozorný Račko strážil v bránke Nitry dobrý výsledok, a keď sa v samom závere chystali Skaličania k power-play, vybojoval M. Chrenko puk pri mantineli a Podstavek pečatil druhým gólom v zápase konečný výsledok 4:2.

Góly: 4. Pupák (Pukalovič), 26. Podstavek (M. Chrenko, Rusnák), 27. T. Chrenko (Pupák), 59. Podstavek (M. Chrenko) - 27. Kollár, 34. Kocák.

Pred 3 852 divákmi rozhodoval Lauff, vylúčenia 1:1, presilovky a oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Zajac, Pukalovič, Lukáč, Strapko, Petrina, Valko - Kmeč, T. Chrenko, Pupák - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Nemec, Kuric.

Rudolf Uličný, tréner: Mali sme plné hľadisko, a to sa hrá hneď inak. Skalica je pre každého veľmi nepríjemným súperom, čo potvrdila aj u nás. S víťazstvom som spokojný.

ŠTEVO KORMAN

Ostatné výsledky 34. ko-la: L. Mikuláš - Slovan 1:3, Trenčín - Košice 4:2, Poprad - Martin 2:2, Zvolen - Žilina 1:0.

10. Martin 35 7 0 8 1 19 75:123 29

35. kolo - 28. 12. o 17.00 h Zvolen - Nitra. 36. kolo - 30. 12. o 17.00 h Nitra - Slovan. 37. kolo - 4. 1. o 17.00 h Poprad - Nitra.