Po víťazstve s Trenčínom bod z Martina

Ťažký týždeň odštartovala Nitra prehrou v Košiciach, no v piatok prekvapila Slovensko vynikajúcim výkonom proti suverénom z Trenčína a rastúcu formu potvrdili Uličný a spol. aj v nedeľu v Martine.

HC Košice - HKm Nitra 3:1 (0:0, 3:0, 0:1). Domáci mali dve veľké príležitosti už v 1. min., ale Sabol s Kmiťom gól nedali, rovnako ako neskôr hosťujúci G. Saliji a Poljaček. Umením ako nedať gól sa blysol aj Drotár, no Košičania v druhej tretine predsa len udreli. Gól domáceho hráča však nahneval brankára Račka, ktorý až priveľmi vehementne protestoval, že padol do posunutej bránky, za čo si vyslúžil dvoj- a desaťminútový trest. A práve počas neho, presnejšie už po 13 sekundách, inkasovali Nitrania opäť. Hostia boli potom na dlhé minúty takmer neškodní a ďalší gól v ich sieti Košičanov upokojil celkom. V záverečnej časti hry využili presilovku aj hráči HKm, lenže aj napriek veľkému úsiliu už domáceho brankára neprekonali.

Góly: 21. Kövér, 21. Sabol, 37. Drotár - 50. Strapko (Mrena, Kolník).

Pred 1500 divákmi rozhodoval Bodák, vylúčení 5:5, Račko na 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Majeský, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko, Lukáč, Pupák - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Riečičiar, Kuric, Jašík.

Rudolf Uličný, tréner: Niektorí naši obrancovia podali doslova katastrofálny výkon. Pod tlak sme sa dostávali sami veľkým počtom vylúčených. O všetkom rozhodli prakticky dva zlepené góly. (juh)

HKm Nitra - Dukla Trenčín 4:3 (1:1, 2:1, 1:1). V zápase posledného s prvým udávala tón Nitra! Prvú šancu síce spálil hneď v úvode Kukumberg, no o päť minút už domáci jasali, keď sa v presilovke najlepšie zorientoval Strapko. Nitrania mohli aj zvýšiť, Poljaček a dvakrát Kolník ale neuspeli. Trest prišiel pred prestávkou, keď nastrelený puk Kóňu zrazil Petrina korčuľou nešťastne do vlastnej bránky. V druhom dejstve vyšiel Nitre rozhodujúci nástup. Mrena upravil z presilovky na 2:1 a v polovici zápasu zvyšoval Kolník. Krátko pred odchodom do kabín síce Fabuš znížil, no keď Salijiho tretia gólová prihrávka v zápase našla hokejku Poljačeka, bolo rozhodnuté.

Góly: 7. Strapko (Saliji), 23. Mrena (Strapko), 32. Kolník (Saliji, Lukáč), 50. Poljaček (Saliji) - 18. Kóňa, 38. Fabuš, 51. Janík.

Pred 2 725 divákmi rozhodoval Beniač, vylúčení 7:8 na 2 min., Petrina na 5 min. + DKZ - Opatovský a Bombic na 10 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0.

HKm: Račko - Majeský, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko - Pupák, T. Chrenko, Kmeč - Saliji, Poljaček, Kolník - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Nemec, Kuric, Jašík.

Rudolf Uličný, tréner: Teší ma, že sme sa pridali k málu premožiteľov Dukly. Chlapci zvládli kondične veľmi náročný zápas a podali jeden z najlepších výkonov sezóny.

MATEJ IVAN

MHC Martin - HKm Nitra 2:2 po predĺžení (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0). Zápas o deviate miesto začali lepšie domáci, keď najskôr Vozdecký prekvapil Račka gólom spoza bránky a na 2:0 zvyšoval Kováčik. Do druhej tretiny už nastúpil v drese Nitry aj obranca Pukalovič, hostia pridali na bojovnosti, no meniť nepriaznivý stav začali až v poslednej časti hry. Hneď v jej úvode tečoval strelu Majeského do siete Martina T. Chrenko a v 44. min. Kolník dokonca unikol v oslabení a jeho šibenica znamenala vyrovnanie stavu na 2:2. V zostávajúcom priebehu sa už na výsledku nezmenilo nič a remíza zostala svietiť na ukazovateli skóre aj po predĺžení.

Góly: 8. Vozdecký, 13. Kováčik - 41. T. Chrenko (B. Majeský), 44. Kolník (Poljaček).

Pred 1 800 divákmi rozhodoval Ország, vylúčení 4:5, R. Sýkora (Martin) 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:1.

HKm: Račko - B. Majeský, Zajac, Strapko, Mrena, Lukáč, Valko, Pukalovič - Pupák, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Poljaček, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Kuric, Nemec.

Karol Kolečáni, asistent trénera: „V šesťbodovom stretnutí sme chceli zvíťaziť, ale podľa priebehu hry sme spokojní aj s remízou. Do tretej časti sme vstúpili s úmyslom zdramatizovať duel, čo nám aj vyšlo.“ (šk)

Ostatné výsledky 31. ko-la: L. Mikuláš - Trenčín 4:2, Skalica - Poprad 3:2, Košice - Žilina 3:3, Slovan - Zvolen 4:4.

10. Nitra 31 7 1 4 1 18 59:112 27

32. kolo - 9. 12. o 17.00 h Nitra - L. Mikuláš. 33. kolo - 12. 12. o 17.00 h Žilina - Nitra. 34. kolo - 14. 12. o 17.00 h Nitra - Skalica.