Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

extraliga žien

ŠG Nitra - Žiar n/Hr. 1:3 (-15, -16, 22, -22). Prvé dva sety boli jasne v réžii hráčok Žiaru, pretože v domácich radoch bol najväčším problémom dobrý príjem. V ďalších dvoch sa domáce na príjme predsa len očividne zlepšili a začali sa presadzovať aj v hre na sieti. V treťom dievčatá spod Zobora pridali aj veľké nasadenie a bojovnosť, čím ho získali pre seba. Vo štvrtom bol výkon veľmi podobný tomu v predchádzajúcom, lenže Nitrianky nezvládli koncovku, spravili v nej niekoľko chýb, a celý zápas tak nakoniec vyhrali ich súperky.

ŠG: Bryndzová, Gregušová, Gogolová, J. Durkotová, Cagáňová, Stankovianska (Pribičková, D. Durkotová, Keltošová, Trníková).

Ostatné výsledky: Pezinok - Komárno 3:2, Slávia UK - Doprastav 3:0, Senica - Žilina 2:3, Forplast - Košice 3:1, Pezinok - Doprastav 3:1, Slávia UK - Komárno 3:0, Forplast - Žilina 1:3, Senica - Košice 3:0.

10. ŠG Nitra 12 1 11 5:34 13

8. kolo - 29. 11. Žilina - ŠG Nitra, 30. 11. Košice - ŠG Nitra.

MVC Nové Zámky - ŠK UKF Nitra 0:3 (-20, -16, -12). Hosťujúce družstvo v súťaži ešte neokúsilo chuť víťazstva a do zápasu nastúpilo v oklieštenej zostave (zranené a choré Hadžová, Firická, Mrkvicová). Od začiatku sa síce vyvíjal lepšie pre domáce, ale od stavu 17:13 Nitrianky zápas otočili a prvý set získali pre seba. V ďalších dvoch dievčatá spod Zobora zlepšili hru v poli i na bloku, začali robiť málo chýb a veľmi dobre podávali a nakoniec oba zaslúžene získali pre seba.

MVC Nové Zámky - ŠK UKF Nitra 0:3 (-23, -17, -20). Úvodný set druhého zápasu sa od začiatku vyvíjal v réžii UKF, ktorej hráčky mali veľmi dobré bloky. Bol síce vyrovnaný a družstvá sa ťahali o každý bod až do konca, napokon ho ale získali pre seba Nitrianky. V ďalších dvoch setoch sa domáce nedokázali cez blok súperiek, „odišli“ psychicky, a tak si hosťujúci tím pripísal ďalšie zápasové víťazstvo.

UKF: Poništová, Urcikánová, L. Hradecká, Švikruhová, Hrneková, Mičianová (D. Hradecká, Pauknerová).

7. kolo - 30. 11. o 11.00 a 13.00 h UKF Nitra - Púchov.

VK SPU Ekonóm Nitra - VK Lovinobaňa 3:0 (13, 17, 13). Mužstvo z konca tabuľky nerobilo domácim, ktorí sú na druhom mieste, od začiatku prakticky žiadne problémy. Hostia v prvom i treťom sete úvodného zápasu kládli iba minimálny odpor, takže pre Nitranov bol zápas prakticky len slabším tréningom.

SPU: Mikula, Kostka, Paška, Toman, Cehula, Šalata (libero Šimo).

VK SPU Ekonóm Nitra - VK Lovinobaňa 3:0 (23, 19, 19). Ani v druhom zápase nebolo o jeho víťazovi žiadnych pochýb, hoci v jeho úvodnom sete dostali možnosť zahrať si aj hráči z lavičky. Tí zrejme hostí trochu podcenili, pretože medzi nimi viazla súhra, a aj preto bol až do záveru vyrovnaný. V ďalších dvoch sa už Nitrania dostali do potrebného tempa a súperovi nedali ani najmenšiu šancu na úspech.

SPU: Mikula, Paška, Toman, Kostka, Cehula, V. Ťapušík (libero Šimo, Križan, Halás).

7. kolo - 29. 11. Martin - Nitra.

Komárno - Vráble 3:1 (-22, 21, 23, 16) a 3:2 (-23, 16, 18, -14, 11). VRÁBLE: Ras. Požgaj, Rieger, Ragas, Kubíček, Rad. Požgaj, Bystrický (Kéry, Žiačik, Urge, Kuťka).

Nové Mesto B - Šaľa 3:2 (19, -21, 20, -21, 8) a 3:1 (-23, 23, 13, 21). ŠAĽA: Moravanský, Farkaš, Alföldi, Moravanský, Kurňava, Moťovský (Dulay).

Trnava - Zlaté Moravce 1:3 (-17, 20, -15, -18) a 0:3 (-15, -16, -20). ZL. M.: P. Kováč, Repka, Kukučka, Čúzi, Šabík, Kozolka (libero Pavlovič, Dvonč, Rubanický, Rezák).

Komjatice - Tlmače 1:3 a 3:1.

1. Nové Mesto B 11 9 2 29:13 20

2. Šaľa 12 8 4 29:16 20

3. Komjatice 12 7 5 24:20 19

4. Tlmače 12 7 5 23:21 19

5. Vráble 11 7 4 25:14 18

6. Komárno 12 6 6 24:24 18

7. Zl. Moravce 12 3 9 15:29 15