Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti okúsili na dva dni deviatu priečku

Nitra sa minulý týždeň prvý raz na krátko vyhupla ma vytúženú deviatu priečku. Výkon s Martinom však hráči znegovali pobabranými vystúpeniami v Trenčíne a na Liptove, kde prehrali zhodne na nulu.

Dukla Trenčín - HKm Nitra 8:0 (2:0, 2:0, 4:0). Stretnutie prvého s posledným „načal“ gólom Nitran v službách Dukly Kováčik, ktorý sa pred ním vracal na ľad z trestnej lavice. Vyrovnať mohol Jašík, ale jeho nájazd, rovnako ako nepríjemné strely Nemca a Pukaloviča, domáci gólman kryl. Nitrania za to ešte v prvej tretine pykali ďalším gólom. Račko v bránke hostí sa mal aj v ďalšom priebehu zápasu čo obracať, ale ďalším štyrom gólom vo svojej sieti i napriek tomu nezabránil. „Naprázdno“ neobišiel ani jeho náhradník Gabaš, a tak Pribinovci odchádzali domov s riadnym prídelom.

Góly: 4. Kováčik, 17. Melichárek, 27. a 57. Kóňa, 36. a 41. Fabuš, 43. Sivák, 48. Kukumberg.

Pred 3710 divákmi rozhodoval Ország, vylúčení na 2 min. 7:6, presilovky a oslabenia 0:0.

HKm: Račko (43. Gabaš) - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko, Majeský, Grman - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Kuric, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Pavel, Riečičiar.

Karol Kolečáni, asistent trénera: Stretnutie sa mi ťažko hodnotí, pretože sme hrali až priveľmi ustráchane, a miestami doslova slabo. Trenčania si vysoké víťazstvo zaslúžili. (juh)

HKm Nitra - MHC Martin 5:4 p (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0). Súboj o deviate miesto bol náročný hlavne psychicky. Hostia v presilovej hre piatich proti trom získali vedenie, rovnako v presilovke ale Kolník vyrovnal, do kabín však išli spokojnejší aj tak Martinčania, keď šťastne trafil Kotlárik. V druhej tretine už Nitra produkovala útočný hokej, výsledkom boli góly Podstavka a Jašíka, presadili sa však aj hostia, keď vo vlastnom oslabení ušiel Petričko. V poslednej časti zarmútil hľadisko po strele Vozdeckého lacný gól v sieti Račka, v samom závere však Kolník po biliardovej akcii predsa vyrovnal a v následnom predĺžení rozhodol o cennom víťazstve bombou od modrej Zajac.

Góly: 18. Kolník (Strapko, Mrena), 27. Podstavek (Rusnák), 30. Jašík (Pukalovič, Riečičiar), 59. Kolník (Kuric), 64. Zajac (Pukalovič, Kolník) - 7. a 55. Vozdecký, 20. Kotlárik, 28. Petričko.

Pred 2 790 divákmi rozhodoval Lauff, vylúčenia 5:6 na 2 min., Zajac, T. Chrenko a Česnek po 10 minút, presilovky 1:2, oslabenia 0:1.

HKm: Račko - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko, Lukáč - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Kuric, G. Saliji - Rusnák, M. Chrenko, Podstavek - Jašík, Pavel, Riečičiar.

Rudolf Uličný, tréner: Dôležitý zápas poznačila nervozita a aj zbytočná nedisciplinovanosť. I napriek nepriaznivému stavu však hráči preukázali morálku a v predĺžení sa k nám priklonilo aj šťastie.

ŠTEVO KORMAN

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Nitra 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Nitrania na Liptove nepodali proti rozbehnutému súperovi očakávaný výkon. Pri prvých dvoch presných zásahoch ostali domáci strelci Pleva a Huna pred Račkom osamotení, kým na druhej strane neuspeli pred domácim gólmanom Lipovským Kmeč ani T. Chrenko. Nitrania potom prešustrovali aj štvorminútovú presilovku, a tak domáci v pohode kráčali k dôležitému víťazstvu. Po piatom góle vystriedal Račka v bránke Nitry Gabaš.

Góly: 8. a 46. Pleva, 11. Huna, 32. Trochta, 34. Polášek.

Pred 2 300 divákmi rozhodoval Marušin, vylúčenia 4:5, navyše T.

Chrenko 10 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.

HKm: Račko (46. Gabaš) - Pukalovič, Zajac, Strapko, Mrena, Petrina, Valko, B. Majeský, Lukáč - Nemec, T. Chrenko, Kmeč - Kolník, Kuric, G. Saliji - Podstavek, M. Chrenko, Rusnák - Jašík, Pavel, Riečičiar.

Rudolf Uličný, tréner: Žiadny šport sa nedá robiť so strachom a hokej už vôbec nie. Nastúpili sme ustráchane a rozdiel bol aj v prístupe. Súperovi sme ponúkli kopu šancí, kým my sme boli v útoku úplne bezzubí, preto sme prehrali zaslúžene. (šk)

Ostatné výsledky 23. ko-la: Martin - Žilina 6:2, Slovan - Poprad 6:1, Skalica - Trenčín 4:2, Košice - Zvolen 4:5 p.

10. Nitra 23 5 1 2 0 15 41:89 19

24. kolo - 18. 11. o 17.00 h Nitra - Žilina. 25. kolo - 21. 11. o 17.00 h Skalica - Nitra. 26. kolo - 23. 11. o 17.00 h Nitra -Zvolen.