Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Hippík v bránke HK 96 vychytal Ružinov

HK 96 Nitra - Ružinov 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), Bartík, Tománek, Kanás, Klenko. Prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva nad kvalitným súperom sa zrodilo vďaka dobrej hre celého kolektívu a najmä vynikajúcim zákrokom skvelého Hippíka.

R Marcinko, vylúčení na 2 min. 3:1, presilovky a oslabenia 0:0, 150 divákov.

HK 96: Hippík - Dujíček, Borovský, Baťalík, Ivanička, Gajdoš, Molnár - Bartík, Beňo, Tománek - Stančík, Kanás, Ocelka - Paulíny, Klenko, Hudák.

HK Levice - Lokomotíva Nové Zámky 3:8 (2:3, 1:2, 0:3), Forgáč 2, Beňuš - Ölvecký 2, Jacko 2, Bachúrik, R. Mráz, Horváth, Pavliga. Vedenia sa síce ujali domáci gólom v 9. min., no hostia stačili do konca tretiny otočiť stav vo svoj prospech. Levičania sa síce snažili so svojím súperom držať krok, no jeho skúsenejší a korčuliarsky i herne lepší hráči nakoniec doviedli zápas celkom v pohode do víťazného konca.

R Prekop, vylúčení na 2 min. 7:4, presilovky 2:3, oslabenia 0:0, 480 divákov.

HK: Mikulaj - Mokráň, Kázmer, Dudáš, Gergely, Horváth, Maxián - Matejov, Forgáč, Beňuš - Kaláber, Gajdoš, Hlinčík - Pastierovič, Šufliarsky, Petráš.

LOKOMOTÍVA: Brňo - Turan, Doby, Béreš, Vyskoč, Ölvecký, Beck, Múčka - Pavliga, Horváth, Jacko - Ozimák, Šurnovský, Bachúrik - Lukáč, Horváth, Jacko - R. Mráz, M. Mráz, Halmeš - Rybár.

HK Trnava - HC Zlaté Moravce 6:4 (4:1, 0:1, 2:2), Jablonský, Pánik, Štefanka, Gálik. Vo vyrovnanom zápase mali prvú tretinu vo svojich rukách domáci, lenže hostia sa potom prebrali a v záverečnej vyrovnali na 4:4. Posledné slovo však po nepresvedčivom výkone rozhodcu, ktorí hostí v záverečnej časti vylučoval ako na bežiacom páse, a ďalších dvoch góloch patrilo v tabuľke prvým Trnavčanom.

R Chromčík, vylúčení na 2 min. 14:12, presilovky 3:2, oslabenia 0:1, 200 divákov.

HC: Smieška (48.-59. Havetta) - Pánik, Murňák, Mikulec, Horváth, Ján Opálený, Páleník - Čábelka, Jablonský, Rakovský - Rajtar, Gálik, Štefanka - Mankovecký, Dubec, Jo. Opálený - Rosina.

HK 91 Senica - MHK Šaľa 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). V obojstranne dosť nečistom zápase bola najhokejovejšia prvá tretina. V ďalších dvoch sa už dosť veľa vylučovalo, ba v tej záverečnej hrali hostia vari štyri minúty oslabení o dvoch hráčov. Aj preto neboli schopní streliť domácim ani jeden gól. R Pagáč.

Ostatný výsledok: Žiar n/Hr. - Partizánske 7:3.

10. Šaľa 5 0 0 5 9:39 0

6. kolo - 22. 11. o 17.30 h Zl. Moravce - Žiar n/Hr., Šaľa - Partizánske, 23. 11. o 14.30 h Ružinov - Levice, o 17.30 h Senica - Nitra, Nové Zámky - Trnava. (juh,ki)