Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

„Ekonómovia“ sa trápili v Hriňovej

ŠG Nitra - Senica 0:3 (-16, -21, -10). Domáce dievčatá bojovali síce zo všetkých síl a podali doteraz vari najlepší výkon, lenže ani to na víťazstvo nestačilo. Vstup do prvého setu mali veľmi dobrý, no nezvládli jeho koncovku, a tak sa tešili ich súperky. V druhom prehrávali už 3:10, dokázali však vyrovnať na 14:14, ale ani tentokrát záver setu nezvládli a po vlastných chybách v koncovke ho opäť prehrali. Tretí bol akoby odrazom ich postupnej rezignácie, pretože ich bojovnosť už nebola taká ako v predchádzajúcich dvoch, a tak sa aj tentokrát tešili Bratislavčanky.

ŠG: Bryndzová, Gregušová, Gogolová, D. Durkotová, Cagáňová, Stankovianska (Pribičková, Trníková, Sümeghová).

ŠG Nitra - Forplast Bratislava 0:3 (-18, -18, -15). Zápas sa až priveľmi podobal tomu z predchádzajúceho dňa, keď domáce dievčatá boli opäť v prvých dvoch setoch súperovi vyrovnaným súperom, ba v oboch ich úvodoch nad Bratislavčankami vyhrávali. Žiaľ, nedokázali ani jeden z nich doviesť do víťazného konca, pretože znovu sa dopustili zbytočných vlastných nevynútených chýb. V treťom sete sa stretnutie vlastne už iba dohrávalo.

ŠG: Bryndzová, Sümeghová, Gogolová, J. Durkotová, Gregušová, Stankovianska (Pribičková, Keltošová, Cagáňová, Rybárová, D. Durkotová).

Ostatné výsledky: Žilina - Slávia UK 0:3, Košice - Pezinok 3:2, Komárno - Doprastav 0:3, Žiar n/Hr. - Senica 0:3, Košice - Slávia UK 0:3, Žilina - Pezinok 3:2.

10. Komárno 10 1 9 6:28 11

7. kolo - 22. 11. o 18.00 h Nitra - Žiar, telocvičňa T-18 vo Vrábľoch.

UKF Nitra - MTJ Piešťany 2:3 (23, 23, -18, -20, -13). Domáce, ktoré nastúpili bez niekoľkých dievčat zo základu, začali veľmi dobre a prvé dva sety veľmi dobrým podaním a pestrým útokom na sieti získali pre seba. V treťom sa zrejme zľakli víťazstva, poľavili na podaní a v poli dosť smečov súperiek nezachytili. Zo svojho tieňa nedokázali vystúpiť ani vo štvrtom. V piatom vyhrávali Piešťany už 10:5, domáce síce dokázali znížiť na 12:11, ale na víťazstvo v zápase to nestačilo.

UKF Nitra - MTJ Piešťany 2:3

(-16, -23, 24, 15, -10). Úvodný set druhého stretnutia začali Nitrianky veľmi zle, ale v druhom im v závere na víťazstvo chýbalo trochu šťastia. V treťom vyhrávali hostky 19:11, lenže domáce akoby vstali z mŕtvych a získali ho pre seba. UKF vyhrala aj štvrtý, lenže v tom rozhodujúcom mali opäť navrch hostky, ktoré tak vyhrali aj druhý zápas.

UKF: Poništová, Urcikánová, Pauknerová, Hadžová, L. Hradecká, Hrneková (Mičianová, D. Hradecká).

22. 11. N. Zámky - UKF Nitra.

ZŤS Hriňová - VK SPU Ekonóm Nitra 2:3 (25, 19, -19, -26, -12). Domáci favorizovaných hostí zaskočili veľmi kvalitnou hrou v obrane a výborným podaním. I napriek tomu mali Nitrania prvý set rozohraný na víťazstvo, pretože neustále viedli, ale záver zrejme podcenili, čo domáci využili a po bojovnej hre ho vyhrali. V druhom, zrejme pod psychickým tlakom, Nitrania neplnili taktické pokyny a po vlastných chybách opäť prehrali. V ďalšom sa však karta obrátila, lebo hostia zlepšili príjem, útok i bloky. Favorit uspel aj vo veľmi dôležitom štvrtom, hoci domáci mali dva mečbaly. V záverečnom sete už bolo jasné, že Nitrania si víťazstvo v zápase ujsť nenechajú.

SPU: Mikula, Paška, Toman, Cehula, Šalata, Drlík (libero Kostka, V. Ťapušík).

ZŤS Hriňová - VK SPU Ekonóm Nitra 0:3 (-17, -18, -20). Druhý zápas už mal úplne iný priebeh, pretože mužstvo spod Zobora po zmenách v zostave po celý čas dominovalo. Jeho hráči podali dobrý výkon na príjme i podaní, kým domáci hrali dosť odovzdane.

SPU: Mikula, Paška, Toman, Kostka, Cehula, Šalata (libero Hukel, V. Ťapušík).

6. kolo - 22. 11. o 13.00 a 15.00 h Nitra - Lovinobaňa.

Šaľa - Komjatice 3:0 (21, 15, 13) a 3:0 (21, 20, 15). ŠAĽA: Moravanský, Farkaš, Alföldi, Hamar, Kurňava, Holota (libero Dulay, Fürieš, Moťovský).

Vráble - Zlaté Moravce 3:0 (17, 15, 21) a 3:0 (9, 18, 23). VRÁBLE: Ragas, Rieger, Kéry, Henček, Rad. Požgaj, Bystrický (Žiačik, Kubíček, Urge). ZL. M.: P. Kováč, Dvonč, Pavlenda, Kukučka, Kozolka, Šabík (libero Pavlovič, Rubanický, Čuzi, Rezák).

Tlmače - Komjatice 3:1 a 1:3, N. Mesto B - Trnava 3:0 a 3:0.

1. Šaľa 10 8 2 26:10 18

2. Vráble 9 7 2 22:8 16

3. Nové Mesto B 9 7 2 23:10 16

4. Komjatice 10 6 4 20:16 16

5. Tlmače 10 6 4 19:17 16

6. Komárno 10 4 6 18:21 14

7. Zl. Moravce 10 1 9 9:28 11