Lapáš v šlágri s bodom, Neded prekvapil na Myjave

OFK Lapáš - ŠK Vegum

Dolné Vestenice 1:1 (1:0)

Góly: 37. Zima - 67. Jelšic.

V šlágri jesene, ktorý sa predohrával v stredu, začali domáci aktívne, sprvoti však hrozili iba náznakmi šancí. V 6. min. zahrával Čambal roh, po odrazenej lote sa dostal do brejku hosťujúci Masný, Čekey ho však pred šestnástkou zastavil. Prvá veľká domáca príležitosť sa zrodila v 24. min., keď Pavlovič naservíroval loptu Kušpálovi, ten však v stopercentnej šanci trafil iba brankára Jurenku. Na gól sa tak čakalo až do 37. min., keď sa lopta po osi Ševčík - Rebra dostala k Zimovi, ktorý sa v šestnástke šikovne otočil a strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. Aj po obrátke pokračovali Lapášania v nastúpenom trende, v 49. min. po brejku Kušpála zvonila pravá žrď hosťujúcej brány a v 54. min. sa zaskvel Jurenka po individuálnom prieniku Pavloviča. Nepresnosť v koncovke sa domácim napokon vypomstila, keď v 67. min. rozohrali Dolné Vestenice trestný kop a Jelšic z dobrých 20 m nádhernou strelou vyrovnal na 1:1. „Gumári“ dostali krídla a vzápätí hasil najlepší domáci hráč Čekey ďalšie prečíslenie súpera. V závere už hostia častejšie ležali na ihrisku, ako hrali, no napokon mohli aj zvíťaziť, ale Jelšic v tisícpercentnej šanci v nadstavenom čase pred prázdnou bránou trafil iba žrď. Šláger sa niesol v korektnom duchu, k čomu prispeli aj rozhodcovia.

Rozhodoval Koníček, ŽK: Čambal - Árgyusi, 900 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Čeman - Pavlovič, Hrnčár, Ševčík, Kušpál (74. Štajer), Čambal - Rebra, Zima. ŠTEVO KORMAN

MFK Myjava/Turá Lúka

- FC Neded 1:1 (1:1)

Góly: 35. Hesek - 39. Černáček.

Domáci hráči z posledným mužstvom tabuľky odohrali smoliarsky zápas, keď zahodili až neuveriteľné množstvo gólových šancí. Keďže nedokázali premeniť ani tie najvyloženejšie, tak stratili doma ďalšie body. Domáci od začiatku zatlačili hostí, v 9. min bol v šestnástke zrazený Hesek, ale rozhodca to neposúdil ako faul. Ďalšie šance Heseka a Zríniho zostali nevyužité. V 35. min na prihrávku Dugu nabehol Hesek a skóroval. Už o štyri minúty neskôr nikým neatakovaný Černáček vyskočil v šestnástke domácich a hlavičkou trafil pravý horný roh Sládečkovej brány - 1:1. V druhom polčase domáci po celý čas dobýjali bránu súpera, ale ich koncovka bola žalostná. Hostia sa dostali za polovicu ojedinele, z čoho jedna akcia bola tutovka I. Jedináka. Potom nasledovala séria rohových kopov domácich, čoho vyvrcholením bola 52. minúta a opäť Michalovič, ktorému sa lopta skĺzla. V 67. min spravil domáci Arbecík fatálnu chybu, ale I. Jedinák v čistej šanci neprekonal Sládečka - keď v poslednej chvíli mu Gúčik strelu zblokoval. Ďalšie šance Zvereca, Stančíka a ani strely Černého a Zvereca gólom neskončili a tak si hostia prekvapujúco odviezli bod. K zisku im stačil iba priemerný výkon, dobrá hra obrancov Heribana a Černáčka a nadštandardný výkon brankára Praja.

Pred 200 divákmi rozhodoval Valla, ŽK: Duga - Kopčan, Kráľ.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, Kráľ, Semanko, Ölvecký (62. Bombicz, 86. Vlčan, 90. Mrllák), Pčola.

ZDENO ŠIMO

Spartak Trnava B -

Juhcelpap Štúrovo 0:0

Rezerva Trnavy, v ktorej popri skúsenom Fallovi (nastúpil prvýkrát od zranenia a podal výborný výkon), nastúpilo aj šesť dorastencov, potvrdila aj proti silnému Štúrovu vzostup formy, hoci nevyhrala. V prvom polčase sa hralo zväčša medzi šestnástkami a brankári veľa práce nemali. V obojstranne slabom futbale sa strelci k zakončeniu nedostali, no prestávke sa obraz hry zmenil. Mladí spartakovci dostali chuť do hry, svojho súpera pritlačili a vytvorili si aj šance. Trikrát mohol skórovať Bartoš, ktorý dostával dobré prihrávky za obranu, ale situácie sa snažil riešiť lobom, alebo obstrelením brankára, no ani raz sa mu to nepodarilo. V závere mohol rozhodnúť Vido, ale nepochodil ani on, no najväčšiu šancu mal dve minúty pred koncom Bernát, ale Prohászka jeho dobrú strelu končekmi prstov vyškriabal mimo brány a tak sa posledný jesenný zápas Trnavy na vlastnej pôde skončil bezgólovou remízou.

Rozhodoval: Petríček, ŽK: Kolek, Kardoš, 150 divákov

JUHCELPAP: Prohászka - Urbán, Sasko, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik (56. Kostelník), Kamas (63. K. Balázs), Gajan, Mišicák, Bábsky (75. G. Balázs). PATRIK VELŠIC

Spartak Bánovce - KFC

Majorka Komárno 2:2 (2:0)

Góly: 29. Mikuš, 40. Slovák - 76. Krupník, 86. Uzola.

Hostia už pred stretnutím sa netajili nádejami v Bánovciach naplno bodovať. Prvý polčas však tomu z ich strany nenasvedčoval. Domáci v rámci svojich možností i súčasných kvalít mali miernu prevahu. V 14. min unikol komárňanským obrancom Šebo, ale z plného behu trafil iba do nôh vybehuvšieho brankára P. Tótha. O osem minút neskôr poslal Mikuš delovku z priameho kopu pod hornú žrď, ale brankár hostí loptu bravúrne vyrazil. Hostia sa osmelili v 28. min, keď Nagyovu strelu odvrátil Kosiba na rohový kop. Bánovčania sa v 29. min dočkali radosti z kopačky Mikuša, ktorý po priamom kope doťukol loptu do siete - 1:0. Ďalší gól visel vo vzduchu, ale Slovák usmernil Šebovu prihrávku naprieč brány tesne vedľa. Vynahradil si to v 40. min, kedy z dobrých 25 metrov prudkou strelou z priameho kopu zvýšil na 2:0. Aj po prestávke mali Bánovčania miernu prevahu, ale z vypracovaných príležitosti už nedokázali skórovať. Ba práve naopak, hráči Komárna postupne pridávali na obrátkach a po chybe v strede poľa v 76. min Krupník z plného behu polovysokou strelou k ľavej žrdi znížil na 2:1. Štyri minúty pred koncom striedajúci Uzola rozhodol o deľbe bodov. Tie si mohli v závere zabezpečiť hostia, ale domáci sa ubránili.

Pred 120 divákmi rozhodoval Laco. ŽK: Zita, M. Pristach - Poruba.

KFC: P. Tóth - Matuš, Otočka, Tot, Šupka, Zlatohlávek (53. Batla), Spal, Kamendy, Poruba (70. Uzola), Krupník, Nagy (60. Lakatoš). (ľj)

FC ViOn Zl. Moravce - ŠK Blava J. Bohunice 1:0 (0:0)

Góly: 70. Vondra.

Futbalistom FC ViOn sa jesenná rozlúčka s domácim trávnikom vydarila. Veľkou mierou k tomu však prispeli aj hostia, pretože prakticky celý zápas sa odohrával na ich polovici. Po úvodnom oťukávaní dopadla v 11. min. centrovaná lopta Ondrejku na brvno a prakticky vzápätí sa Vondra ocitol krok - dva od brankára, ale z ťažkého uhla ho neprekonal. V 15. min. Dudášov center Piaček usmerňoval k vzdialenejšej žrdi, lopta však tesne minula bránu. O jedinú útočnú akciu hostí sa v 29. min. pričinili Suchoň s Gálikom, zakončili ju však tiež vedľa. Veľa vzruchu priniesla 31. min., keď po strele Tesárskeho pridvihol loptu hlavou Piaček, no tá opäť skončila na brvne. Vzápätí domáci už dvíhali ruky nad hlavu, ale Ondrejka stál v ofsajdovej pozícii. Obraz hry sa po zmene strán nezmenil. Hostia často bránili s väčším počtom hráčov a pokusy Gregušku, Ondrejku, Vondru a Kanása nenašli cestu do siete. Fanúšikovia neustále hnali domácich vpred a čakalo sa na futbalovú spravodlivosť. Tá prišla v 70. min., keď Greguška v pokutovom území priťukol Vondrovi a najlepší strelec domácich sa presadil. Domácich gól očividne upokojil, a keďže snaha hostí o zmenu skóre neprichádzala, stav sa už nezmenil, hoci v 89. min. mohol zaslúžené víťazstvo domácich poistiť Chren.

Rozhodoval Otrubčák, bez kariet, 320 divákov.

ViON: Ondruška - Farkaš, Dekýš, Štucika - Pavlenda, Dudáš, Greguška, Tesársky (71. Krajčík), Ondrejka (79. Chren) - Piaček (61. Kanás), Vondra. PETER KOVÁČ

LR Crystal L. Rovne - MFK Topvar Topoľčany 3:0 (0:0)

Góly: 48. Bagin, 60. Holeščák, 90. Turza.

Zápas sa začal na oboch stranách dosť opatrne, ale postupne domáci prevzali iniciatívu do svojich rúk. V 10. min Baginovu bombu vyrazil Baláž, na druhej strane Tótha "vychytal" Minárech. Hostia sa dobre pohybovali, sklári sa veľmi snažili, ale v koncovke neboli presní, čo dokumentovali tri priame kopy, ktoré zostali gólovo nevyužité. Na konci prvého polčasu založili peknú akciu Tomana s Melišom a Grendelovu strelu vykopli obrancovia z bránkovej čiary. Vzápätí hlavička Turzu smerovala tesne vedľa žrde. Druhý polčas začali lepšie sklári a v 48. min po rohu Bagin prestrelil všetko, čo mu stalo v ceste a otvoril skóre tohto zaujímavého zápasu. V 51. min vystrelil Tomana, ale lopta minula cieľ. V 60. min Grendel doslova ponúkol gól Holeščákovi, ktorý nezaváhal a zvýšil na 2:0. Potom sa domáci hráči upokojili, ale ďalšie šance nevyužili Šatka, Bagin a Nosický. Hernú prevahu futbalistov Led. Rovní korunoval až v 90. min Turza po prihrávke J. Martinku a uzavrel gólový účet tohto merania síl. Sklári vyhrali zaslúžene nad kvalitným súperom a diváci boli svedkami hodnotného futbalového zážitku.

Pred 600 divákmi rozhodoval Kéry, ŽK: Tomana, Šatka - Géci, Teplanský.

MFK: J. Baláž - P. Baláž, Mucha, Teplanský, Poláček - Bačík, Géci (25. Rusnák, 73. Nemčický), Tóth, Candrák - Sepéši (73. Greguš), Šmitala.

STANISLAV DETKO

Slovan Levice -

FKM Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: 90. Jenes.

V zápase priemernej úrovne zostali nakoniec všetky body v Leviciach. Domáci sa síce snažili, no na zlom ihriska im viazla spolupráca. V 6. min. strieľaný center Tužinského brankár Madarász chytil a v 14. min. po akcii Havran, Vidra, Chmelo posledne menovaný zvnútra šestnástky prestrelil bránu hostí. O ďalšie štyri minúty center Ťuťurisa hlavičkoval Vidra tesne vedľa. Na druhej strane po centri Andrašíka sa dostal k lopte Trnka, no "zprvej" netrafil bránu domáceho Straku. V 30. min. Kubala postupoval pomedzi súperov s loptou, no brankár hostí si s jeho strelou poradil. V 36. min. po rohu Pavlíka pekne hlavičkoval Megyesi, no chýbali centimetre. Hneď o minútu bol v šestnástke hostí zrazený Havran, no hlavný rozhodca sa "domnieval", že sa nič nestalo. V samom závere prvého polčasu Vystrelil Kubala po zemi spoza šestnástky, no brankár Madarász si s jeho pokusom hravo poradil. V druhom polčase sa dlho nič vážnejšieho nestalo, až v 56. min. po centri Pavlíka hlavičkoval Chmelo v páde vedľa brány. V 72. min. Havran v dobrej pozícii nedočiahol na center z pravej strany, hneď na to Megyesiho hlavičku po Chmelovom rohu Madarász chytil. Gól nepriniesla ani pekná strela Tužinského v 74. min., keď brankár hostí s pomocou brvna loptu vyrazil na roh. Následný roh Pavlíka preletel päťkou hostí a o chvíľu Tužinského pohotovú strelu z 20-tich metrov gólman N. Zámkov zázračne chytil. Neskôr nasledovali dva priame kopy domácich spoza šestnástky, no ani Jenes, ani Pavlík ich nekopli dokonale. Keď sa schyľovalo k nastaveniu času, po dlhom aute Pavlíka Vidra posunul hlavou loptu na Jenesa, ktorý z blízka hlavou prekonal gólmana Madarásza. Víťazstvo domácich bolo doslova vydreté v hodine dvanástej.

Pred 400 divákmi rozhodoval Kravárik, ŽK: Trnka, Sebestyéni.

SLOVAN: Straka - Megyesi, Jenes, Ťuťuris - T. Kuťka (61. Kanda), M. Pavlík, A. Kubala, Chmelo, Tužinský - Havran (81. Švec), Vidra. FKM: Madarász - Holka, Döme, Hamar - Andrašík, Horňáček, Sepeši, Mach, Sebestyéni - Mlynár (70. Hlavačka), Trnka (90. Mančík).