Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

V. Ludince šokovali lídra,

do čela historicky Pata

Želiezovce - Baloň 2:0 (0:0), 50. P. Kokoška, 65. T. Rotík (11 m). V zápase sa stretli mužstvá z dna tabuľky a domáci, ktorí nastúpili iba jedenásti, už v 1. min. pohrozili šancou hrajúceho brankára N. Barecza, ktorý obohral aj brankára hostí, ale netrafil jeho prázdnu svätyňu. Tutovku mal na kopačke aj hosťujúci Johancsik, ale trafil iba brvno. V 9. min. Kokoška hlavou zo 6 metrov namieril tesne vedľa. V prvom polčase však aj ďalšie veľké šance na oboch stranách zostali nevyužité. Góly začali padať až po prestávke, ale všetky do siete Baloňa. R Škadra, 150.

ŽELIEZOVCE: Hubert - Baláž, Karkó, Babec, Rotík, Gáloš, Tóth, Ľ. Barecz, Šál, Kokoška, N. Barecz. BALOŇ: R. Vöros - J. Szabo (52. Krnáč), L. Szabo, Vida, Blaško, K. Vass, L. Vass, Rácz (46. Diószeghi), Špendla, Johancsik, Miklós.

Baka - Bánov 3:0 (1:0), 8. L. Horváth, 64. F. Zima, 89. I. Ledeczký. Hodový zápas mal jednoznačný priebeh, o čom svedčí aj ten fakt, že domáci ani raz nevykopávali loptu od svojej brány. Hostia boli pod neustálym tlakom a diváci čakali iba na to, koľko gólov Bánovčania dostanú. Hráči Baky mali veľa dobrých gólových šancí, lenže veľa ich aj pozahadzovali, a tak je trojgólová prehra hostí viac ako lichotivá. R Jediný, 450.

BAKA: Mautner - Cs. Kovács (61. Fazekas), Te. Soós, Andrejkovics, Zsemlye - Berényi, Ta. Soós (73. Oravec), Horváth, Kozmér (66. Molnár) - Zima, Ledeczký. BÁNOV: Mráz - Petráš, Valachovič, Šimunek, Keméň, Tchor, I. Palacka, Miček (67. Radecký), Moravčík, P. Palacka (72. Zaťko), Raček (46. Guláš).

Vráble - Veľké Ludince 0:2 (0:1), 24. L. Lauko, 85. P. Franta. Úvod zápasu patril domácim, no neskôr sa k slovu dostali hostia a v 24. min. preloboval brankára z 20 m Lauko. Domáci Joniak triafal hlavou iba nohy brankára. Vráble podali na jeseň najslabší výkon, keď Joniak v 80. min. zahodil i penaltu. Hoci v závere hrali presilovku, prekvapenie kola dokonali v predposlednej minúte hostia po vyšachovaní vrábeľskej obrany. ČK: 80. Kačmárik. R Janus, 450.

VRÁBLE: Vojtek - Palenčík, Husár, Obložinský, Uhrin (27. Prešinský), Balko, Joniak, Toman, Slovák, Štefanka, Bujalko. V. LUDINCE: Varga - Slovák, Lebocz, Balog, Špaňo (90. Škorec), Ciling, R. Ambrus, Kasana, Kačmárik, Lauko (85. Zelník), Franta (89. Kaminský).

ViOn B/Volkovce - Kolárovo 2:0 (0:0), 65. a 78. D. Mankovecký. Domáci sa v úvode pustili do súpera, ale výraznejšie sa presadiť nedokázali. Po polhodine hry hostia vyrovnali hru, po prestávke spálil Bakai ich najväčšiu šancu, keď namiesto postupu na bránu volil nepresný lob. Prevahu však mali domáci, ktorí vďaka svojmu kapitánovi Mankoveckému spravodlivo získali tri body. R Kováč, 200.

VOLKOVCE: R. Jakubička - R. Lukáč, B. Segíň, Ľ. Orolín, R. Chren, M. Nozdrovický, J. Pánik, J. Hözl (87. Kováč), T. Obrcian (46. Šimala), D. Mankovecký, V. Beláň (80. Mózeš). KOLÁROVO: Kantár - P. Máté, O. Németh (Molnár), Záhoran, Kis, G. Nagy, J. Bakai, Zs. Máté, P. Hrdlica, R. Paulovič (Csillag), L. Ferencz (Vajda).

Tlmače - Gabčíkovo 0:0. Hostia prišli do Tlmáč s úmyslom vyhrať, ale domáci ich v prvom polčase značne zaskočili. Už v 10. min. Graus nepremenil svoju šancu, Mužík z priameho kopu netrafil a úspešný nebol ani Daniš. Až v druhom dejstve sa k slovu dostali favorizovaní hostia. Na domácu bránku vyvinuli enormný tlak, kde si však svoju rolu výborne splnil šesťnásťročný Kováč, ktorý vychytal domácim bod. R Gašparovič, 50.

TLMAČE: Kováč - Ehn, Chano, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Daniš (75. Kotora), Kisimonyi, Mužík, Považan, Graus, Titurus. GABČÍKOVO: Isman - Matúš, Nagy, Liszkay, Novák, Horváth, Kvačkay, Rafay (70. Antal), Németh (62. Gubov), Bogyai, Vereš (80. Czajlik).

Pata - Sládkovičovo 3:2 (1:1), 43. Hindák, 61. Dvorský, 90+. R. Gál - 42. Lucza, 53. Bednárik. Okresné derby malo náboj i iskru. Hostia sa vypli k výbornému výkonu a ich prvá strela v 42. min. znamenala vedenie. Do šatní odchádzali súperi zmierlivo, aby v druhom polčase predviedli výborné divadlo. Výsledok bol na vážkach, hostia opäť viedli, aby však domáci, dokázali výsledok otočiť. Stalo sa tak v nadstavenom čase, kedy Gál (bývalý hráč Sládkovičova) po centri hlavičkou rozhodol o troch bodoch pre Patu. ČK: 72. L. Kondákor. R Múčka, 550.

PATA: Pinter - Watter, Dvorský, Új (65. Lacko), Lehocký, Očenáš, Čmarada (57. Rajčányi), Lúčan, Gál, Hindák, Vaško. SLÁDKOVIČOVO: Rybár - Kondákor, Piši, Hlavatý, Baláž, Varga, Holečko, Bednárik, Lucza, Pintea (68. Nagy), Krull (90. Ondrejkovič).

Šamorín - ČFK Nitra 1:0 (0:0), 56. Z. Csápai. Domáci si už v prvom polčase vytvorili šance a jeho útočníci Csápai i Matejov sa predbiehali v ich zahadzovaní. Nápor domácich napokon predsa priniesol úspech, keď po prihrávke Molnára Csápai z 15 m otvoril skóre. Hostia otvorili hru, vytvorili si šance, ale v prečíslení mohli poistiť víťazstvo i domáci. R Kvaššay, 150.

ŠAMORÍN: M. Dugovič - P. Pagáč, F. Vodička, Z. Méry (87. Kulich), Š. Čierňava, Z. Čiernik, A. Molnár, L. Lacko, V. Matejov (76. Gondor), Z. Csápay, M. Šmelko. ČFK NITRA: Kolmokov - Škreňo, V. Horňák, M. Svíba, M. Bystriansky, Slavkovský, Ďuriš, Mrázik, Gargiáň (77. Laktiš), Uhlárik, Bernáth.

Zbrojníky - Močenok 2:0 (1:0), 20. M. Drienovský, 90. Ľ. Čvirik. ČK: 40. M. Gallo. Na rozmočenom teréne začali lepšie domáci. V 20. min. Petráš zacentroval a nabiehajúci Drienovský otvoril hlavou skóre. O päť minút Drienovský minul prázdnu bránu, hostia kontrovali Simonidesovou hlavičkou. Po prestávke mali hostia miernu prevahu, ale rozhodnutie prišlo v 90. min, keď Čvirik pečatil zaslúžené víťazstvo domácich. R Haršány, 110.

ZBROJNÍKY: Halmo - Gábriš, Balko (60. Czíria), Králik, Kollár, Révay, Maďar, Polák, Gubov (70. Čvirik), Drienovský (85. Trgiňa), Petráš. MOČENOK: Kováčik - Penzeš (85. Tvrdoň), Špánik, Andrášik, Endrödy, Ivan (80. Kóňa), M. Gallo, R. Gallo, Lenčéš, Simonides, Benca.

8. Baka 14 7 1 6 31:23 22 (-2)

9. ViOn B/Volkovce 14 6 3 5 32:18 21 ( 0)

Želiezovciam odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 18 - M. Drienovský (Zbrojníky), 15 - Ľ. Bernáth (ČFK Nitra), 13 - M. Hindák (Pata), 9 - D. Mankovecký (ViOn B/Volkovce), 8 - I. Ledeczký (Baka), Z. Csápai (Šamorín). DRAHOŠJANČUŠKA