Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Pata nešetrila Baloň, prekvapili Želiezovce

Sládkovičovo - Tlmače 5:0 (2:0), 34. V. Pintea, 43. G. Hlavatý (11 m), 59. Ľ. Holečko, 65. A. Krull, 90+. Z. Lucza. Hra mačky s myšou. Hostia boli od začiatku pod veľkým tlakom a domáci si vypracovávali jednu šancu za druhou, no v prvom polčase sa do siete súpera dokázali trafiť iba dvakrát. Po zmene strán sa obraz hry vôbec nezmenil, Tlmače inkasovali ešte trikrát, ba aktívny Lucza trafil dvakrát do brvna a Krull s Ondrejkovičom nevyužili ani samostatné nájazdy. Hostia za celý zápas Rybára neohrozili. R Žaluď, 100.

SLÁDKOVIČOVO: Rybár - Kondákor, Piši, Hlavatý, Baláž, Varga (88. Ondrejkovič), Holečko, Bednárik, Lucza, Pintea (62. Pethö), Nagy (46. Krull). TLMAČE: Benjak (72. Kováč) - Éhn, Kotrus, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Slažan, Kissimonyi, Mužík, Čižmár (67. Illenčík), Graus, Titurus (60. Daniš).

Zbrojníky - FC ViOn B/Volkovce 4:2 (1:2), 20. M. Gábriš, 60. M. Polák, 65. a 80. M. Drienovský - 12. B. Segíň, 44. T. Obrcian. Do vedenia išli hostia, keď po štandartke vsietil Segíň. O chvíľu po Králikovom centri Gábriš hlavou vyrovnal, no v závere polčasu po trme-vrme pretlačil loptu do siete Obrcian. V druhej polovici domáci otočili, keď Polák vyrovnával a dvakrát sa presadil Drienovský, najprv pohotovou strelou k žrdi a potom obstrelil Jakubičku. R Janas, 80.

ZBROJNÍKY: Halmo - Gábriš, Krammer, Cziria (60. Balko), Kollár, Révay, Maďar, Polák, Gubov (75. Ribarič), Drienovský, Králik (46. Petráš). VION B: Jakubička - Nozdrovický, Segíň (69. Beláň), Orolín, R. Chren, Mózeš (61. Frajka), Hözl, Šimala, Pánik, Mankovecký, Obrcian.

Močenok - Šamorín 1:0 (0:0), 65. R. Galo. Močenčania hrali nátlakovo, no čisté gólové príležitosti nedokázali využiť a Endrödy prekopol aj z kroku. V 62. min. zahral v 16-ke rukou Almási, za čo bol vylúčený. Nariadenú jedenástku však D. Lenčéš nepremenil a za následné zahrešenie rozhodcovi dostal Fojta červenú kartu. Jediný gól padol o tri minúty, kedy po centri D. Lenčéša nádherne zakončil volejom Galo. R Fabian, 320. ČK: 62. O. Fojta a P. Almási (Šamorín).

MOČENOK: Kováčik - Penzeš, Špánik, Andrášik, Endrödy, Ivan, Koňan (67. Tvrdoň), Galo, D. Lenčéš (75. Jánoška), Simonides, Benca. ŠAMORÍN: A. Pörsök - Kulich, Vodička, Fojta, Lacko, Soós, Molnár, Almási, Matejov, Csápai, Göndör (78. Rigó).

V. Ludince - Želiezovce 1:1 (0:1), 88. I. Kasana (11 m) - 16. Z. Lehocký. Po štvrťhodine viedli hostia, keď Šál poslal dlhú loptu na Lehockého, ktorý využil zaváhanie Vargu. Potom mali domáci tri vyložené šance, no tie nevyužili a na druhej strane zahodil Kokoška. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale k slovu sa dostali aj hostia a Kokoška dvakrát zahodil. Pred koncom Rotík fauloval Zelníka a z penalty vyrovnal Kasana. R Ševčík, 150. ČK: 70. Z. Lehocký.

V. LUDINCE: Varga - Zs. Mácsadi, R. Ambrus (68. Zelník), P. Lebocz, Ciling, Kasana, Franta, Slovák, Balog, Špaňo (79. Barna), Lauko (66. Klačan). ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Baláž, Rotík, Karkó, Čudai (35. Kotrus) - Tóth (85. Babecz), Ľ. Barecz, Šál, Gáloš - Lehocký, Kokoška.

Baloň - Pata 1:3 (0:1), 60. K. Vass (11 m) - 34. T. Dvorský, 59. a 68. V. Új. Prvý gól padol podľa domácich z ofsajdu. Potom išiel Johancsik sám na brankára, bol zrazený v 16-ke, no rozhodca nepískal a po tejto akcii si asistent zavolal hlavného rozhodcu, ktorý následne vylúčil T. Szabóa za faul na polovici ihriska. V ďalšom priebehu boli hostia lepší a Új dvakrát mieril presne. Na 1:2 znižoval z penalty K. Vass po Pagáčovej ruke v 16-ke. R Čacho, 250. ČK: 40. T. Szabó (Baloň).

BALOŇ: R. Vörös - J. Szabó, Matus (46. K. Vörös), Diószeghy, Blaško, K. Vass, L. Szabó, Miklós, T. Szabó, Johancsik, Špendla. PATA: Pintér - Watter, Pagáč, Új, Lehocký, Dvorský (70. Rajčáni), Čmarada, Lučan, Gál, Hindák, Vaško (46. Očenáš).

Gabčíkovo - Baka 3:1 (2:1), 9. Ľ. Kvačkaj, 45. T. Czajlik, 50. K. Bogyai - 28. F. Berényi. Na veľmi mokrom ihrisku sa hral slušný zápas. Prvý gól padol už v 9. min., keď odrazenú loptu dostal do siete Kvačkaj. Hostia vyrovnali v 28. min., keď po centri Zimu hlavičkoval Berényi. V závere polčasu po voľnom kope skóroval Czajlik. V druhom dejstve domáci zvýšili tempo a po centri Vörösa zblízka zvýšil Bogyai. V 67. min. hlavičkoval do brvna Andrejkovics, no to bolo zo strany hostí všetko. R Tomčík, 750.

GABČÍKOVO: Izsmán - Matus, Nagy, Novák, Czajlik, Kvčkaj (87. Varga), Horváth, Raffai, A. Németh, Bogyai, Vörös. BAKA: Mautner - Tóth, Te. Soós, Andrejkovics, Zsemlye - Berényi, Ta. Soós, Horváth, Oravec (67. Fazekas) - Zima, Ledeczký.

Bánov - Kolárovo 1:1 (0:0), 50. P. Šimunek - 76. J. Bakai. V prvom polčase sa viac bojovalo ako hralo. V 50. min. po ideálnej krížnej prihrávke P. Palacku zasunul Šimunek popod brankára. O štyri minúty Guláš sám pred bránkou strieľal tesne vedľa. V 65. min. centrovanú loptu brankár hostí podľa domácich vyťahoval spoza bránkovej čiary, na čo však rozhodcovia nereagovali. Súperovi vyšiel rýchly protiútok a nádhernou strelou do šibenice sa prezentoval Bakai - 1:1. R Barcík, 150.

BÁNOV: T. Mráz - Petráš, Valachovič, Šimunek, Keméň, Barta (13. Miček), I. Palacka, M. Moravčík, J. Moravčík, P. Palacka, Guláš (70. Raček). KOLÁROVO: Kantár - P. Máté, Rajčáni (72. Ferencz), Záhoran, Kis, Nagy, Bakai, Zs. Máté, Hrdlica, Csillag (62. Vajda), Tóth (46. Németh).

ČFK Nitra - Vráble sa nehralo pre nespôsobilý terén. Oddiely sa dohodli na náhradnom termíne v stredu 12. novembra o 14.00 h.

8. Baka 13 6 1 6 28:23 19 (-2)

9. ViOn B/Volkovce 13 5 3 5 30:18 18 ( 0)

Želiezovciam odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 17 - M. Drienovský (Zbrojníky), 15 - Ľ. Bernáth (ČFK Nitra), 12 - M. Hindák (Pata), 7 - I. Ledeczký (Baka), K. Bogyai (Gabčíkovo), R. Galo (Močenok), Z. Csápai (Šamorín), D. Mankovecký (ViOn B/Volkovce), N. Toman (Vráble). PAVOL HALVA