V. liga Juh

V. liga Juh

Sedemkrát pre domácich,

líder dal k.o. za 11 minút

Výčapy-Opatovce - Sereď 3:0 (1:0), 28. M. Zachar (11 m), 57. Pavlovič, 88. J. Martonka. Prvú šancu mali domáci, potom hostia dvakrát kontrovali. Hral sa obojstranne svižný zápas, v ktorom aj súper bol aktívny. Šance Pavloviča a Martonku sa neujali, ale po faule na Pavloviča Zachar z penalty otvoril skóre. Ten istý hráč cez prestávku (!) za rečnenie oslabil svoje mužstvo, avšak domáci stále kontrolovali hru a nepustili súpera do tlaku. Pavlovič zvyšoval volejom po centri Martonku a Martonka pečatil hlavou po skrumáži. ČK: 45. Zachar, 88. Bosák. R R. Oppenberger, 300.

V.-Opatovce: Pekár - Bosák, Schwarcz, Čery, Košťál - Slovák (80. Šulgan), Beňuš, Petkeš - Zachar, Pavlovič, Martonka. Sereď: Javor - Gál, Stareček, Vrtík, Hrivňák, Guláš, Polednák (75. Gašparík), Strapač (58. Ďuriš), Krivosudský, Sloboda, Súkenník.

Veľký Cetín - Vieska 2:0 (1:0), 45.+ a 72. P. Vajda. Domáci od začiatku búšili do dobre brániaceho súpera, vedenia sa však dočkali až v nadstavení prvého dejstva, keď po centri Pagačoviča hlavičkoval do siete Vajda. Aj po obrátke boli domáci lepším mužstvom, po hodine hry ale Kurcsa z penalty neprekonal Tótha, a tak výsledok pečatil až v 72. min. po centri Kollára volej Vajdu. Vieska hrozila kontrami, domáci naopak nastrelili Belányim a Kurcsom brvná. ČK: 63. Koczó. R Faltejsek, 200.

V. CETÍN: J. Szúsztor - Kmetyo, Mikuš, Jaruska, Jócsik - Vajda, Kurcsa (88. Szöke), Pagačovič, Tvrdoň - Belányi, Kollár. VIESKA: Tóth - Busnyák, Kálmán, Csepi, Koczó - Jány, P. Molnár (63. A. Molnár, Író (70. Csonka), Csémy - Krajcsovics (64. Suchý), Zsákovics.

Trstice - Nitra B/Mlynárce 2:1 (2:1), 22. Ľ. Sárkány, 35. J. Ivicze - 17. F. Lovás. V prvom polčase sa hralo medzi 16-tkami na ťažkom teréne. Domáci mali optickú prevahu, ale hostia udreli po brejku a odrazenej lopte strelou Lovása. Trstice odpovedali tlakom a po centri Györiho Sárkány na dvakrát vyrovnal. Hromada spálil tutovku, ale Ivicze z 35 m umne preloboval brankára stojaceho na jedenástke. Potom sa domáci ukľudnili a šancí ubudlo. Po prestávke hostia vyrukovali s ofenzívou a Rábek trafil brvno. Na druhej strane Hromada trafil žrď a Ivicze neuspel. ČK: Lovás (vylúčený po zápase za faul v 68. min., ktorý rozhodca nevidel, na základe vyjadrenia delegáta). R Kráľovič, 200.

Trstice: N. Nagy - Erdélyi, Sárkány, Gányi - Pint, Molnár, Udvaros, Györi - Ivicze (78. Š. Nagy), Dohorák (70. Juhos), Hromada. FC B: Tujvel - Podlucký, Blažo, Stanček, Uher, Lieskovský (33. Mikulášik), Rábek, Šimunek (46. Levický), Mada, Lovás, Moravčík.

Vlčany - TIBI Horná Kráľová 3:0 (3:0), 3. Cs. Tóth (11 m), 16. G. Karvai, 30. L. Mészáros. V okresnom derby zaslúžene zvíťazili domáci. Vlčany začali zhurta - unikajúceho Karvaia stiahol Sahulčík a Tóth sa z bieleho bodu nemýlil. Po priamom kope Tótha dorážal Karvai na 2:0 a Mészáros zakončil údernú polhodinu strelou z 20 m. Ďalšie domáce šance nevyužili Bombicz (dvakrát), Prešinský a Karvai, a tak sa po prestávke skóre už nemenilo. Hostia mali slabší deň, ich jedinú strelu na bránu zaznamenal Bagocký. R Ďatko, 300.

Vlčany: Kaštiak - Oroszi (79. Czibula, Györi, Bombicz, Tóth, M. Holbík, Brnula (86. Körös), Prešinský, Mészáros, Karvai, E. Holbík (63. Kertész). H. Kráľová: Sahulčík - Paška, Bobula, Tóth, P. Kokeš, Sklenár, Sedlák, Lencsés (79. Odráška), Bagocký, Kollár, Mrázik.

Topoľníky - Horné Saliby 3:2 (1:0), 37. T. Rajkovics, 70. M. Žiga, 82. M. Tóbli - 73. M. Nagy, 88. vlastný (P. Balogh). V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, okrem gólu Rajkovicsa z 30 m sa ocitli v 3-4 šanciach, kým hostia spálili jedinú tutovku. Po zmene strán gól Tóbliho neplatil pre ofsajd, ale Žiga už po vyšachovaní obrany zvýšil. Medzitým už hostia hru vyrovnali a zápas zdramatizoval Nagy. Lenže Tóbli zakončil vydarenú akciu po prihrávke M. Žigu. Posledný gól bol kuriózny - po skrumáži brankár Horváth trafil do P. Balogha, od ktorého sa lopta ocitla v sieti. R Chlebo, 200.

Topoľníky: Horváth - I. Balogh, Rajkovics, Gútai (86. Ferenczi), Libárdi, P. Balogh, Tóbli, Bugár, L. Nagy, Orbán, M. Žiga. H. Saliby: Kubík - Šulan, Patócs, Kontár, Bobor, Jonis (65. Zušťák), Rakoncza, Perleczký, M. Nagy, Deák, Valach.

O. Potôň/DAC B - Zbehy 3:0 (2:0), 5. A. Perczel, 39. K. Csicsai (11 m), 46. Zs. Polák. Priemerné stretnutie sa hralo v réžii domácich. Po úniku Németha Perczel zblízka otvoril skóre. Béčko viedlo útoky po krídlach, malo viacero šancí, ale možnosti Perczela, Csicsaia či Mészárosa nevyužilo. Z bieleho bodu však zvyšoval Csicsai (po faule na Poláka). Aj po prestávke dominovali domáci, ale bez gólového efektu, s výnimkou Polákovej koncovky po centri Perczela. Dobre zachytal brankár hostí Strapek. R Petránek, 80.

DAC B: Póda - Perczel, Horváth, Lelkes, Saidikie, Polák (80. Méry), P. Nagy, Csicsai (68. Rabice), Mészáros (64. Piros), Lieskovský, Németh. Zbehy: Strapek - Psota, Šmitala, Zentko, Bédi, Hamara, Kazík (75. Ivančík), Šóš, Búš, Fúska, Meszároš.

Horná Potôň - Galanta 3:0 (3:0), 11. J. Kramarčík, 27. T. Botló, 37. M. Méhes. V prvom polčase boli domáci jasne lepší, súper sa dostal za polovicu len sporadicky. Pekný úvodný gól prišiel z kopačky Kramarčíka po akcii Méhesa. Botló zvyšoval strelou z 20 m a Méhes znovu predviedol vydarený trestný kop. Po obrátke sa domáci zamerali na udržanie výsledku a zbytočne sa nehrnuli dopredu. Hostia výrazne zvýšili aktivitu, ale do gólových šancí sa nedostali. R Mihálik, 150.

H. Potôň: Kriška - Botló, Rigo, Rácz, Vizent, Boda, Miklós, Hasprún, Kramarčík (83. Kántor), Méhes, Pollák (57. Straka). Galanta: Valenský - Harsányi (10. Kollarovič), Francisci, Bartaloš, Varga, Kiss, Kollárik (83. Bobko), Varga, Brizlák (88. Rakický), Mikuš, Csóka.

Nový Život - ŠK Močenok 0:5 (0:4), 33. M. Civáň, 39. M. Maga, 42. J. Kostoláni, 44. a 68. E. Palic. Na premočenom teréne sa hral do 33. min. výborný a pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom mali šance oba tímy. Lenže za 11 minút uštedril líder súperovi dokonalý knokaut. Najskôr Kostoláni našiel Civáňa (0:1), potom exligista prihrával na volej Magovi, vzápätí zvyšoval sám z priameho kopu a štvrtý gól pridal E. Palic so Stúpalovým tečom. Po obrátke hostia už len kontrolovali priebeh a navyše E. Palic - opäť po prihrávke Kostolániho - pridal piaty gól. R Macháček, 250.

N. Život: Kunyi - Kadvaň, Stúpala, Tondra, Füsi, Mikóczi, Király, Hirko (80. Kiss), Domonkos (63. T. Farkas), Németh, Banyák. ŠK: Košovan - Zemko, M. Palic, Greguš (69. Štrbavý), Civáň, Maga, Paľo, Guláš, Kostoláni, E. Palic (74. Jósvai), Flaska (88. Vilček).

1. ŠK Močenok 13 10 2 1 44:6 32 (+14)

2. O. Potôň/DAC B 13 7 5 1 26:13 26 (+8)

3. Výč.-Opatovce 13 8 1 4 28:26 25 (+4)

4. TIBI H. Kráľová 13 6 4 3 26:20 22 (+1)

15. H. Saliby 13 3 2 8 17:31 11 (-10)

16. FC B/Mlynárce 13 1 2 10 11:32 5 (-16)

O. Potôni/DAC B odrátajú 3 body.

najlepší strelci: 14 - J. Martonka (V.-Opa-tovce), 13 - M. Méhes (H. Potôň), 12 - J. Zsákovics (Vieska), 11 - E. Palic (Močenok), 10 - T. Hipp (Močenok), M. Žiga (Topoľníky), 9 - Cs. Németh (N. Život), M. Civáň (ŠK Močenok). MARTIN KILIAN

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?