Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

II. A tr. Nitra-Šaľa

Inzultácia v Rišňovciach, víťazný hetrik Orosziho

Svätoplukovo - Šurianky 2:2 (0:2), 55. L. Glos, 57. M. Šanta - 12. J. Záhorský, 20. M. Búcora. Lepšie začali hostia, ktorí išli aj do vedenia už v úvode stretnutia. Až po polčasovom umývaní hláv v domácej kabíne prišlo k zlepšeniu hry. Domáci mohli aj vyhrať, no J. Očenáš v závere zoči-voči brankárovi nedal. R Miko, 40.

Štefanovičová - Tešedíkovo 0:3 (0:1), 39., 65. a 75. L. Oroszi. V prvom polčase mali domáci mierne navrch, no do šatní odchádzal s náskokom trochu paradoxne líder. Po obrátke sa hra vyrovnala, po chybách v obrane však Táraň zásluhou strelca Orosziho opäť inkasoval. R Mako.

Lužianky - Jarok 3:0 (3:0), 25. a 36. M. Damek, 43. V. Čentéš. V prvom polčase podali Lužianky perfektný výkon, vypracovali si množstvo čistých šancí, čoho výsledkom bol trojgólový náskok. Po zmene strán sa tempo hry zvoľnilo a domáci už len kontrolovali výsledok. R S. Brath, 80.

Veľké Zálužie - Šaľa-Veča 4:1 (3:0), 32. a 53. V. Belička, 17. a 42. M. Bíro - 73. L. Szöcs. Domáci predviedli rýchly, kombinačný futbal s množstvom šancí a už do prestávky si vypracovali rozhodujúci náskok. Po zmene strán zatĺkol klinec do večianskej rakvy prekrásnym sólom V. Belička. R Andraško, 100.

Hájske - Poľný Kesov 1:0 (1:0), 28. A. Kaduc st. V nemastnom- neslanom stretnutí sa hralo medzi šestnástkami. Zopár sľubných šancí si vypracovali domáci hráči, ktorí sa však presadili až po premenenej penalte A. Kaduca st. Hostia výraznejšie bránku Hájskeho neohrozili, a tak tri body zaslúžene zostali doma. R Jaraba, 70.

Kynek - Alekšince 3:1 (3:0), 10. M. Boroth, 16. T. Pánek, 43. J. Meszároš - 46. A. Kováč. V prvom polčase domáci jasne dominovali, keď si vypracovali množstvo šancí a keby viedli aj vyšším rozdielom, hostia by nemohli namietať. Po zmene strán sa súper síce prebral, no na zvrat už Alekšinciam nezostali sily. R Mako, 80.

Rišňovce - Trnovec 2:2 (1:1), nedohrané, 30. P. Drahoš, 47. V. Záhončík - M. Klimo, Sz. Puskás. V prvom dejstve sa hral vyrovnaný futbal, ktorý priniesol nielen šance, ale aj góly na oboch stranách. V 85. min. odpískal rozhodca proti domácim penaltu a následne prišlo k jeho inzultácií hráčmi Rišňoviec... R Grman, 50.

14. Kynek 11 2 1 8 21:45 7 (-8)

Najlepší strelci: 13 - J. Škobla (Šurianky), 11 - Ľ. Janáč (Trnovec), 9 - M. Klajman (Tešedíkovo), 8 - L. Oroszi (Tešedíkovo), 7 - A. Kaduc ml. (Hájske), J. Záhorský (Šurianky), 6 - O. Trubač (Hájske), M. Novák (Jarok), V. Klačman (Lužianky), V. Záhončík (Rišňovce), K. Mészáros (Šaľa-Veča), V. Belička (V. Zálužie). ĽUBOŠ GREGOR