Topvar sa odklial, Štúrovo bodovalo v Leviciach

MFK Topvar Topoľčany

- FKM Nové Zámky 5:0 (3:0)

Góly: 2. Šmitala, 39. Tóth, 43. A. Candrák, 67. a 84. Rusňák.

V stretnutí, v ktorom sa striedali zaujímavé okamihy s „hluchými“ miestami začali Topoľčany - povzbudené šesťgólovým pohárovým streleckým prebudením - s chuťou a už v 2. min. viedli. Priamočiaru akciu zakončil gólom Šmitala. Zmätení hostia si onedlho takmer dali vlastný gól a v 5. min. Sepešiho vyrazenú strelu napálil z uhla do tyče Teplanský. Po štvrťhodine sa Novozámčania vymanili z tlaku a po Hamarových nožničkách sa bravúrou zaskvel Ambroz. V 22. min. stálo pri hosťoch opäť šťastie, keď Muchovu hlavičku zastavila tyč. V závere polčasu ale prišli znovu aj góly. V 39. min. po rohu skóroval zo skrumáže Tóth a v 43. min. parádne do vinkla A. Candrák, keď obišiel Hamara, čím mu športovo "vrátil" jeho predchádzajúce zauškovanie. Po zmene strán pokračoval v domácej streleckej potencii striedajúci Rusňák, keď s prehľadom povedľa brankára strelil štvrtý a v závere po nevydarenej ofsajdovej pasci hostí do prázdnej brány aj piaty gól. Napokon mohol dosiahnuť aj hetrik, ale v 75. min. v čistej šanci volil prihrávku a gólom neskončil ani lob unikajúceho Nemčického v 77. min. Pred bránou domácich, okrem Ambrozových kiksov pri výkopoch, stojí za zmienku iba Machova hlavička pod brvno, ktorú gólman "žochárov" na čiare kryl.

R Frič, 470 divákov, ŽK: P. Baláž, Janásek.

MFK: Ambroz - Šmitala (74. Janásek), Bačík, Teplanský, P. Baláž (84. Greguš), Poláček, Sepeši, Mucha, Tóth, Nemčický, A. Candrák (63. Rusňák). FKM: Rybánsky - Orosi, Döme, Hamar, Holka, Hlavačka, Mlynár, Sebestyéni (74. Horňáček), Andrášik, Trnka, Spišský (46. Mach).

MATÚŠ BAJZÍK

FC ViOn Zlaté Moravce

- FC Neded 0:0

Hoci proti sebe nastúpili mužstvá z rozdielnych pólov tabuľky, na trávniku to dlho poznať nebolo. Od úvodu sa totiž hrala vyrovnaná partia. V prvom polčase sa pred súperovu bránu dostávali oba tímy iba sporadicky. Kanás síce v 23. min. nebezpečne vystrelil, no Praj na dvakrát loptu chytil. V 43. min. Dekýšov trestný kop brankár hostí vyrazil pred seba, ale slabá dorážka za jeho chrbtom neskončila. Neded si čistejšiu šancu v prvom dejstve nevypracoval. Po zmene strán najskôr pohrozili hostia, keď v 53. min. Pčola namieril vedľa brány. Na druhej strane sa v 58. min. vtipne uvoľnil Mankovecký, svoj prienik však aj on zakončil nepresne. V 61. min. prišla vari najnebezpečnejšia akcia Nededu, keď sa strela Bombicza odrazila od brvna tesne pred bránkovú čiaru. Domáci vzápätí odpovedali rovnakou mincou. Greguška napriahol z dobrých 30 m a aj s prispením vetra i on opečiatkoval brvno. Následnú dorážku Mankoveckého Praj s námahou kryl. ViOn od tejto chvíle zatlačil svojho súpera pred jeho svätyňu, ale pokus Dekýša obrana zblokovala. V 78. min. Kanás aj dosiahol gól, ale ten pre postavenie mimo hry neplatil. O päť minút neskôr a akcii na jeden dotyk skončila lopta opäť vedľa brány. V 85. min. namieril Ondrejka iba do brvna, a keďže ani záverečná séria rohových kopov gól domácim nepriniesla, body sa prekvapujúco delili.

R Laco, ŽK: Semanko, Černáček, 580 divákov.

VION: Ondruška - Piaček, Dekýš, Štucika - Pavlenda, Tesársky (81. Krajčík), Greguška, Dudáš, Ondrejka - Kanás, Chren (46. Mankovecký). FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban - Semanko (59. T. Bombicz), Kopčan, P. Jedinák, Král, Ölvecký - I. Jedinák, Pčola. PETER KOVÁČ

ŠK Blava Jaslovské Bohunice

- KFC majorka Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 24. F. Gajarský, 64. Suchoň.

Po úvodnej zoznamovacej štvrťhodinke začali domáci pridávať na aktivite a v 24. min prvýkrát udreli. Po faule pri postrannej čiare zahrával priamy kop Gálik, poslal center do päťky, F. Gajarský bol šikovnejší ako brankár a ešte pred ním poslal hlavou loptu do siete. V 29. min si obaja úlohy vymenili, no Gálik zo 7 m prestrelil bránku. Dve minúty nato F. Gajarský utiekol obrane, ale tiesnený trafil iba do nôh brankára. Hostia sa v prvom polčase uspokojili iba s centrami do päťky, ktoré však likvidoval Gebauer. V 56. min však mali stopercentnú šancu, keď sa loptu po skrumáži pred domácou bránkou dostala k Otočkovi, ale ten na päťke zluftoval. V 64. min prišiel trest - Mišovičov center v páde usmernil nohou do siete Suchoň. Po góle sa hralo obojstranne útočne, no gól už nepadol. Šanču mal Mišovič, aj hosťujúci útočníci, a keď v poslednej minúte zahodil Gálik aj nemožné, skončil zápas 2:0. Tréner Lihán teda zaznamenal prvé ligové víťazstvo so svojím novým mužstvom.

R Valo, ŽK: F. Gajarský, 200 divákov.

KFC: Šutlák - Kökényesi, Otočka, Zlatohlávek, Spál, Kamendy, Krupník, Matúš, Kučera (36. Patla), Poruba, Uzola. PATRIK VELŠIC

Matador Púchov B

- OFK Lapáš 2:2 (1:0)

Góly: 16. Jurga, 56. Vavrík - 73. Pavlovič, 75. Kušpál.

Rezerva extraligistu opäť doma nevyhrala a asi potvrdila dohady, že je len polčasovým mužstvom. Líder súťaže predvádzal od úvodu peknú technickú hru. Domáci, v zostave s viacerými hráčmi A-mužstva, sa chceli súperovi vyrovnať a kombinačnú hru Lapáša nahrádzali bojovnosťou. V 16. min sa dostal po dlhom odkope k lopte Jurga a po prieniku medzi obrancami otvoril skóre. Hra sa upokojila, no kľudné tempo postupne zrušili iniciatívnejší hostia. Pritlačili hráčov Matadoru, no chýbala im finálna prihrávka. V 27. min vysunul Bakoš Perniša, ale jeho strelu zblokovali zadáci Lapáša. O dve minúty si na center Hrnčára vyskočil na druhej strane Ševčík, no hlavou tesne minul. V 31. min ponúkol Perniš Priečka, ktorého strelu Ondrejička s námahou vytlačil na roh. O osem minút po faule Vavríka vysunul Čambal Pavloviča, no ten osamotený pred bránou netrafil. Po zmene strán pridali hostia na dôraze, ale úvodná desaťminútovka vyrovnanie nepriniesla. Naopak, v 56. min po faule na Perniša domáci rýchlo rozohrali a Vavrík zvýšil na 2:0. Zdalo sa, že výhra konečne Púchovčanom neujde. Najmä po tom, ako o desať minút po akcii na dotyk putovala lopta od Perniša cez Bakoša k Chovancovi, ktorý však vo finálnej fáze namiesto strely volil kľučku. V 73. min si pohodlne vyskočil Pavlovič slabo bránený Jurgom a hlavou dal na 2:1. O dve minúty, takmer hneď po rozohratí, našiel center Rebru Kušpála - 2:2. Minútu pred koncom netrafil Perniš dobre hlavou loptu po centri Chovanca, a tak musia domáci opäť čakať.

R Marinčák, ŽK: Vavrík - Pavlovič, 250 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák (63. Černý), Čekey, Čeman, Ševčík, Čambal, Pavlovič, Hrnčár, Štajer (58. Kušpál), Rebra, Zima (82. Süttö).

FRANTIŠEK LEŠKO

Slovan Levice -

Juhcelpap Štúrovo 1:1 (1:0)

Góly: 28. Jenes - 81. Gajan.

Prvý polčas sa niesol v znamení jasnej prevahy Levíc, no z viacerých gólových šancí domáci hráči premenili iba jednu. Najskôr nebezpečne vystrelil z priameho kopu Pavlík a Kuťka neprekonal ležiaceho Prochászku ani z 3 metrov. V 9. min. rýchlu akciu domácich zakončil polostrelou-poloprihrávkou Chmelo, no Jenes už na loptu nedočiahol. V 18. min. pustil Jenes vtipne loptu Kuťkovi, no ten „placírku“ poslal vedľa brány. V 28. min. hostia zle odkopli loptu zo svojej šestnástky, loptu zachytil Jenes, narazil si ju s Gondom a strelou po zemi k žrdi otvoril skóre - 1:0. Zdalo sa, že ďalší strelený gól domácich nenechá na seba dlho čakať. Po centri z pravej strany sa lopta odrazila k Pavlíkovi, no jeho strela len tesne minula opustenú bránu hostí. Vzápätí hlavičkoval Jenes opäť len vedľa. A keď sa v poslednej minúte prvého polčasu neujala ani hlavička Havrana, lopta skončili na žrdi, odchádzali hostia do kabín evidentne spokojní len s jedným inkasovaným gólom. Druhý polčas zaostal za prvým, hlavne zo strany domácich. Po rohu Vidru hlavičkoval Havran vedľa a Chmelo ani na dvakrát neprestrelil obranný val súpera. V 79. mohol rozhodnúť po prihrávke Kubalu Chmelo, no jeho strelu zblokovala obrana Štúrova na roh. V 81. min. kopali hostia priamy kop a z ojedinelej akcie Gajan prehlavičkoval Straku - 1:1. V závere zápasu mohli domáci Golianom a Švecom ešte strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Prochászku už neprekonali.

R Koníček, ŽK: Gonda - Gajan, K. Balázs, Bábsky, Kamas, 600 divákov.

SLOVAN: Straka - Gonda, Golian, Megyesi - Kuťka (76. Švec), M. Pavlík, Kubala (85. Tužinský), Vidra, Chmelo - Jenes, Havran. JCP: Prochászka - Maršal, Urbán, Saláta - Koscelník (84. G. Balázs), Kamas, Mišicák, K. Balázs (71. Kollár), Gavroň - Gajan, Bábsky (90+. Kamancza). ROMAN UHNÁK

Myjava/T. Lúka - D. Vestenice 0:1 (0:0), 50. B. Krajčo. Bánovce - Trnava B 0:1 (0:1), 21. Bartoš. Lednické Rovne - Nemšová 0:0.

1. D. Vestenice 10 7 1 2 18:8 22 (+10)

2. Lapáš 10 6 2 2 20:8 20 (+5)

3. Štúrovo 10 6 2 2 16:13 20 (+5)

4. Levice 10 5 4 1 16:6 19 (+1)

5. FC ViOn 10 5 4 1 15:10 19 (+4)

6. Myjava/T. Lúka 10 5 1 4 13:8 16 (-2)

7. Nemšová 10 5 1 4 15:13 16 (+4)

8. Komárno 10 5 1 4 14:16 16 (+4)