Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Extraligový nováčik už päť kôl bez bodu

Extraligový nováčik z Nitry prehral v piatok celkom zbytočne doma so Žilinou, no že sa v nedeľu vrátia so Záhoria s poriadnym výpraskom, jeho hráči určite nepočítali.

HKm Nitra - MsHK Žilina 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Domáci nastúpili s bratmi Chrenkovcami i so zmenami v útokoch, na produktivite sa to však neprejavilo. Lepšie začala Žilina, šance mali Škorvánek s Majeským, vzápätí si s Hippíkom neporadil Török a v presilovke neuspel ani Nitran Kolník. V 15. min. však Augusta trafil z pravej strany presne a Žilina bola na koni. V druhom dejstve domáci vyrovnali hru a v 22. min. mohli pri signalizovanom vylúčení Töröka aj skóre, no gól Mrenu od modrej neplatil. Nitra bola naďalej pri chuti, ale Kmeč, Rusnák a Saliji skončili na gólmanovi hostí Šimonovičovi. Záverečná tretina už bola rozháraná, súper pozorne bránil výsledok a v závere vo vlastnom oslabení stanovil Plch výsledok 0:2.

Góly: 15. Augusta, 58. Plch.

Pred 2103 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčení: 8:11, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

HKm: Hippík - Zajac, Kuzmienkov, Grman, Mrena, Petrina, Horák, Klimeš, Molnár - Kolník, T. Chrenko, Kmeč - G. Saliji, Poljaček, Jašík - Riečičiar, Rusnák., Nemec - Kuric, M. Chrenko, Pavel.

Karol Kolečáni, asistent trénera: Nastúpili sme so zámerom konečne bodovať. V druhej tretine sme súpera predčili, Mrena strelil dokonca regulárny gól, ale rozhodca mu ho nepochopiteľne neuznal, čím nás obral o body. ŠTEVO KORMAN

HK 36 Skalica - HKm Nitra 7:1 (1:0, 1:1, 5:0). O svojom víťazstve rozhodli domáci až v záverečnej tretine, pretože dovtedy bol zápas viac ako vyrovnaný a hostia, ktorí mali viacero dobrých šancí, mohli celkom pokojne pomýšľať na zisk aspoň jedného bodu. Záhoráci šli do vedenia rýchlym Grillom, ale to bolo od oboch mužstiev v úvodnej tretine všetko. Nitrania síce gólom Rusnáka vyrovnali, no zanedlho poslal v presilovke Mařák Skalicu opäť do vedenia. V záverečnej dvadsaťminútovke dostali domáci svojho súpera doslova do kolien. Zápas sa zlomil medzi 43. a 44. minútou, keď hostia dvakrát inkasovali. Potom začali hrať zbytočne tvrdo a v presilovke 5:3 strelili Skaličania piaty gól. Do 58. min. inkasovali v tom čase neškodní, ale často vylučovaní Nitrania ešte trikrát, a tak sa domov vrátili s poriadnym debaklom.

Góly: 12. a 58. Grill, 30. Mařák, 43. Kocák, 44. Kollár, 51. Prošvic, 56. Višňovský - 27. Rusnák (Mrena).

Pred 2500 divákmi rozhodoval F. Mihálik, vylúčení 3:8, G. Saliji, Horák na 10 min, Petrina 5+DKZ, presilovky 2:0, oslabenia 0:0.

HKm: Hippík - Kuzmienkov, Mrena, Zajac, Grman, Horák, Petrina - Kolník, T. Chrenko, Kmeč - Jašík, Poljaček, G. Saliji - Rusnák, Nemec, Riečičiar - Kuric, M. Chrenko, Pavel.

JOZEF UHLÁRIK

Ostatné výsledky 7. ko-la: Košice - Trenčín 0:2, Slovan - Liptovský Mikuláš 7:0, Martin - Poprad 3:3, Žilina - Zvolen 5:2.

10. Nitra 7 1 0 0 0 6 7:26 3

8. kolo - 30. 9. o 17.00 h Nitra - Zvolen. 9. kolo - 3. 10. o 17.00 h Slovan - Nitra. 10. kolo - 5. 10. o 17.00 h Nitra -Poprad.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?