Tretie sú už Levice, Topvar päť kôl bez výhry

Spartak Bánovce - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 89. Mikuš - 76. Kanás.

Podľa doterajšieho bodového zisku i postavenia v tabuľke boli jasnými favoritmi hostia. Bánovčania už bez trénera Veterníka, ktorý na zápas neprišiel, ale úspešne ho zastúpil asistent Albert Melas, začali s nevídanou chuťou do hry. Škoda, že po získaní miernej prevahy nemali presnejšiu mušku. Naopak, hostia sa mohli v 10. min ujať vedenia, ale Dudáš z dobrej pozície strelil naprieč bánovskej brány. O päť minút neskôr sa Šebo dostal až pred brankára Ondrušku, ale lopta mu v poslednej chvíli odskočila. Vzápätí sa opäť vyznamenal zlatomoravecký brankár, keď po Kotulovom prieniku vyrazil jeho delovku smerujúcu pod žrď. Potom hra upadla do viac ako šedého priemeru a hralo sa len medzi šestnástkami vo vlažnom tempe. V 62. min striedajúci Krajčík, ktorý priniesol určité oživenie do hry hostí, len tesne minul Kosibovu bránu. V 69. min Slovák zoči-voči Ondruškovi mu trafil do náručia. Po zahraní voľného kopu z pravej strany bánovskej šestnástky vystrelil v 76. min Kanás a jeho prízemnú strelu jeden z domácich hráčov poslal za Kosibov chrbát - 0:1. Záverečný nápor Bánoviec priniesol vytúžený úspech, keď nabiehajúci Mikuš strelou k pravej žrdi zo skrumáže vyrovnal na 1:1. Vzhľadom na kvalitu stretnutia je deľba bodov spravodlivá.

Pred 200 divákmi rozhodoval Vala, ŽK: Parkan, Zita, Slovák - Štucika.

VION: Ondruška - Pavlenda, Piaček, Dekýš, Štucika, Greguška, Dudáš, Chren (46. Krajčík), Kanás, Vondra (67. Tesársky), Ondrejka (75. Lukáč). ĽUBOSLAV JEŽO

KFC Majorka Komárno - FKM Nové Zámky 2:1 (2:0)

Góly: 15. Poruba, 19. Krupník - 86. Sepeši

Stretnutie odvekých rivalov sa odohralo pred krásnou návštevou fanúšikov oboch táborov. Domáci najmä hrou v prvom polčase potvrdili, že ich doterajšie výsledky a výkony neboli náhodné. Už v 8 min. Krupník nespracoval dobre loptu vo výhodnej pozícií takže brankára hostí neohrozil. V čase od 13 min. kopala Majorka sériu rohových kopov, po poslednom sa šikovne uvoľnil opäť Krupník, nahral voľnému Porubovi, ktorý otvoril skóre na 1:0. V 19 min. sa situácia znova opakovala z ľavej strany, avšak na gól Krupníkovi nahrával Kamendi a stav zápasu bol 2:0. Domáci aj naďalej tlačili súpera do vlastnej 16-tky. Diváci videli aj peknú individuálnu akciu Uzolu, jeho strelu z uhla však brankár hostí zrazil na roh. Kučerovu strelu z 25 m brankár hostí znova vyrazil. V 42 min. druhý Krupníkov gól nebol uznaný pre postavenie mimo hry, a po ďalšom útoku v závere polčasu Spál nastrelil brvno. Hostia do druhého polčasu nastúpili s pozmenenou taktikou v snahe kúskovať hru a nepripustiť súpera do plynulejších akcií. Toto sa im darilo aj zásluhou domácich, ktorí, vedomí si svojej hernej prevahy, sa hre hostí prispôsobili, a tak sa zápas už len dohrával. Hostia po prvýkrát vystrelili na bránu KFC až v 80 min. V 86 min. prekvapil domácich hlavou Sepeši, ktorý dal výsledku konečnú podobu.

Pred 1115 divákmi rozhodoval Zsebi, bez kariet.

KFC: Šutlák - Matúš, Zlatohlávek, Martonosi, Batla, Spál, Kučera (90. Kršteňanský), Poruba, Kamendy, Krupník (67. Lakatoš), Uzola. FKM: Madarász - Orosi, Dome, Sepeši Hamar, Sebestyéni, Horňáček, Andrašík (80. Maráz), Holka, Mlynár (90. Mančík), Trnka (83. Mach).

ANTON LITTVA

Slovan Nemšová -

FC Neded 2:0 (0:0)

Góly: 63. Valachovič, 89. Amrich (11 m).

Kvalitné stretnutie dvoch technicky vyspelých mužstiev sledovalo 350 divákov. Na začiatku sa hralo obojstranne kvalitne a dobre v defenzíve, čo sa však nedalo povedať o ofenzíve. Oba kolektívy si za prvý polčas vypracovali iba zopár sľubných gólových príležitosti. V 10. min strelu Vavruša zneškodnil pozorný gólman hostí a v 27. min strela Valachoviča vyšla naprázdno a minula cieľ. Za hostí mal dobrú príležitosť v 33. min Ölvecký, ktorý však po dorážke z desiatich metrov prestrelil bránu. To bolo v prvom polčase všetko zaujímavé, čo sa udialo na trávniku. Druhý polčas vsadili domáci na ofenzívu a vytvorili si množstvo gólových šancí. Jednu z nich využil v 63. min Valachovič a bolo 1:0. Gól domácich ešte viac vyburcoval k aktivite a v 65. a 77. min strely Doktora tesne minuli bránu. Ten istý hráč bol v 89. min faulovaný v pokutovom území a rozhodca nariadil jedenástku. Túto výhodu s prehľadom premenil Amrich. V samotnom závere stretnutia mali hostia možnosť zmeniť výsledok, ale strely Bombicza a Jedináka zneškodnil výborne chytajúci Zubo. A tak sa mohol nováčik tretej ligy po prvýkrát tešiť z trojbodového zisku na domácom ihrisku.

Pred 350 divákmi rozhodoval Gocník, ŽK: Poliak, Laco - Semanko.

FC: Praj - Oláh, Černáček, Heriban, Marček (78. Vlčan), P. Jedinák, Kráľ (65. Bombicz), I. Jedinák, Semanko, Ölvecký, Pčola.

Róbert Pšenčík

Matador Púchov B -

Slovan Levice 0:2 (0:0)

64. Havran, 76. Kuťka (11 m).

Optický tlak domácich nič nepriniesol, hoci úvod zápasu nasvedčoval, že gól by mohol padnúť hlavne po rýchlych prienikoch po krídlach. V 3. min mieril Peter Vavrík tesne vedľa a v 16. min Buchta nad. O štyri minúty pohrozil po rýchlej kontre Havran, no Miščík si s loptou poradil, rovnako ako po polhodine hry, keď vytlačil skákavú loptu po Jenesovej strele a obrana ju stihla odvrátiť do bezpečia. V 35. min stratili hráči Slovana v strede poľa loptu, no po prihrávke Petra Vavríka trafil v najväčšej šanci polčasu Beliančin v šestnástke loptu veľmi zle. V úvode druhej štyridsaťpäťminútovky strelu Vidru Miščík chytil a na druhej strane Škorvánkovu bombu po ideálnej Rosinovej prihrávke Straka kryl. V 64. min stratil Štofík loptu a po rýchlom prenesení hry otvoril skóre hosťujúci Havran. O dve minúty ušiel Chmelo, ale Miščíka neprekvapil. V 71. min našla kolmá prihrávka Havrana a gólman gumárov s námahou vytláčal loptu na brvno. O päť minút obrana domácich chybovala a po faule premenil pokutový kop Kuťka na dvojgólové vedenie. Zápas skĺzol do podpriemeru, z ktorého už domáci nič nevyťažili.

Pred 200 divákmi rozhodoval Tóth, ŽK: Peter Vavrík - Kanda.

SLOVAN: Straka - Medgyesi, Golian, Chmelo, Tužinský (69. Švec), Jenes (78. Víg), Pavlík, Kanda, Havran, Vidra, Kuťka (76. Kubala).

František Leško

OFK Lapáš - MFK

Myjava/T. Lúka 2:1 (2:0)

Góly: 31. Čambal, 43. Er. Hrnčár - 78. Hesek.

Hodový zápas bol na začiatku poznačený nervozitou narúšajúcou rozohrávku a čo je pre diváka najhoršie, s minimom šancí. Tie sa totiž celkom naskytovali iba cez štandardky a hneď po tej v 7. min. mohli hostia inkasovať, lenže na center Erika Hrnčára nedosiahol žiaden jeho spoluhráč. Keďže Zimu v 17. min. zradila vo vyloženej šanci ľavačka, skóre sa nemenilo. Myjavčania sa o slovo prihlásili v 30. min. po chybyčke Pavloviča a Gálik síce trafil sieť, ale iba bočnú... Dosiaľ najpočetnejšia divácka kulisa sa gólu dočkala v 31. min. po skvelom priamom kope Čambala. Zima v 36. min. ešte nezvýšil, ale gólovú radosť si Lapášania zopakovali dve minúty pred prestávkou zásluhou krásnej lobovanej strely Hrnčára z 35 m. Hostia to po obrátke nevzdali a hrýzli stále viac a viac. Od trojgólového manka ich zachránila po Pavlovičovej strele ľavá tyč, nezapršalo ani z kombinácie Martina Ševčíka so Zimom a po hlavičke Rebru čaroval na čiare Solnička. Zverenci trénera Madunického sa dočkali po chybe zadáka Čekeya, vďaka pohotovému Hesekovi - 2:1. Domáci po tomto góle znervózneli a začali sa strachovať o výsledok, ktorý napokon najmä vďaka Ondrejičkovi doviedli do hodového - víťazného konca.

Rozhodoval Šimurka, ŽK: Pavlovič - Kvasnica, Zríni, Šimek, 500 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Čeman, M. Černý - Pavlovič (64. Štajer), Martin Ševčík, Er. Hrnčár, M. Čambal (75. Bochnovič) - Kušpál (45. Rebra), Zima. MATEJ IVAN

Juhcelpap Štúrovo - ŠK Blava J. Bohunice 2:1 (1:1)

Góly: 13. Bábsky, 54. Tárnyik - 20. Urban (vlastný).

Domáci začali útočne a postupne zatláčali svojho súpera do defenzívy. Gajanova hlavička skončila ešte na brvne, ale v 13. min. sa už Bábskeho dorážka ujala. Gólu predchádzala kuriózna situácia, keď hostia vhadzovali, lopta vhadzujúcemu hráčovi vypadla z ruky, Štúrovčania zakontrovali a ich útok zastavila obrana hostí faulom. Trestný kop rozohrával Tárnyik a prekvapil Gebauera strelou k bližšej žrdi, lopta mu vypadla z ruky a všadebol Bábsky ju zblízka dorazil. V 20. min. Bohuniciam vyšla jedna z mála kontier a polovysoký strieľaný center Gálika si domáci Urbán nešťastne vrazil do siete. Vlastný gól JCP na chvíľu pribrzdil, ale od 30. min. opäť dirigoval hru, ale bez úspechu, keď Smatanova hlavička skončila na žrdi. Domáci sa rozbiehali v druhom dejstve pomalšie, ale v 54. min. rozohrával Tárnyik priamy kop z 20 m a prestrelil múr - 2:1. Už o minútu ŠK stratil loptu na svojej polovici, Saláta sa rútil do pokutového územia, kde bol faulovaný. K nariadenej penalte sa opäť postavil Tárnyik, ale nebol taký úspešný ako pred minútou a jeho slabú strelu brankár kryl. Štúrovo si vytvorilo aj ďalšie skrumáže, ale zakončenie chýbalo. V závere Blava vrhla všetky sily do útoku, ale domáca obrana stála na pevných nohách a zaslúžené víťazstvo bezpečne uhájila.

Rozhodoval Poruban, ŽK: Mišovič, 450 divákov.

JCP: Prochászka - Urbán, Maršal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik, Koscelník (67. K. Balázs), Gajan, Čoknay (90. G. Balázs), Bábsky (89. Šimunek). JÁN ORAVEC

Vegum D. Vestenice - MFK Topvar Topoľčany 3:1 (2:0)

Góly: 33. B. Krajčo, 45. Kočiš (11 m), 70. Jelšic - 53. Mucha.

Domáci futbalisti sa už v 8. min mohli ujať vedenia, B. Krajčo však v sľubnej pozícii pred bránou zaváhal. Hneď z protiútoku mohli sieť rozvlniť hostia, no ani Nemčický vyloženú šancu nepremenil. V ďalšom priebehu prvého dejstva gumári súpera zatlačili a vytvorili si územnú prevahu. V 29. min Kočiš nádherne vystrelil, Baláž loptu vytlačil na roh. Prvý gól v stretnutí padol o štyri minúty neskôr, keď sa B. Krajčo po centri z pravej strany najlepšie zorientoval v pokutovom území a s prehľadom dostal gumárov do vedenia. V závere polčasu pohrozili Topoľčanci, no obrana domácich stála na pevných nohách. Keď sa už zdalo, že sa v prvej 45-minútovke nič nestane, ušiel B. Krajčo, ktorého v 16-tke nedovolene zastavil Teplanský. Z nariadeného pokutového kopu upravil Kočiš na 2:0. Druhý polčas začali lepšie hostia. Na dlhú centrovanú loptu pozdĺž brány, na šťastie pre gumárov, nikto nedosiahol. V 53. min už Jurenka inkasoval, keď za Topoľčany znížil Mucha. Domáci potom pridali na obrátkach. V 70. min striedajúci Jelšic využil zaváhanie hostí a po individuálnej akcii dostal gumárov opäť do dvojgólového vedenia. Do konca zápasu sa striedali akcie na oboch stranách, no Dolnovesteničania si už zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť.

Pred 400 divákmi rozhodoval Gunda, ŽK: Néma - Teplanský, Nemčický.

TOPVAR: Baláž - Janásek (38. Rusňák), Mucha, Poláček, Teplanský (72. Želiska), Bačík, Géci, Sepeši, Candrák, Nemčický, Šmitala.