Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

IV. liga Juhovýchod

Dve premiérové výhry, Šamorín uspel v Bake

Baka - Šamorín 1:3 (1:1), 21. I. Ledeczký - 31. O. Fojta, 60. L. Lacko, 90.+ Z. Csápai. Domáci odohrali smoliarsky zápas - v konečnom účtovaní sa tešil takticky a disciplinovane hrajúci súper. Okrem Ledeczkého vedúceho gólu mohli domáci útočníci do prestávky pridať aj ďalšie. Lenže Šamorín prehustil obranu a predviedol smrtiace brejky, vedené rýchlym Csápaiom. Za stavu 1:2 ešte trafil Andrejkovics z priameho kopu do spojnice. R Barcík, 500.

BAKA: Mautner - Hicner, Ti. Soós, Andrejkovics, Molnár (75. Ti. Soós) - Oravec, To. Soós, Horváth (64. Fazekas), Kozmér (55. Zsemlye) - Ledeczký, Zima. ŠAMORÍN: Dugovič - Pagáč, Vodička, Fojta, Čierňava, Čiernik, Lipka (32. Lacko), Almási (90. Rigó), Matejov, Csápai, Göndör (55. Méry).

Sládkovičovo - V. Ludince 2:0 (2:0), 2. P. Bednárik, 3. G. Nagy. Domáci hráči mali raketový nástup, zahryzli sa do súpera a už v 1. min. Hlavatý nastrelil žrď. V 2. min. po chybe brankára hostí Bednárik otvoril skóre a hneď o minútu po nedorozumení obrany a brankára Godu zvýšil Nagy. V ďalšom priebehu si domáci udržiavali územnú prevahu, no ďalšie príležitosti nedokázali využiť. Hostia sa za celý zápas dostali pred domácu bránu len dvakrát. R Šmidovič, 150.

SLAVOJ: Rybár - Piši, Hlavatý, Kondákor (87. Tirt), Baláž, Kovács, Holečko, Bednárik, Krull (62. Németh), Nagy (80. Pintea), Lucza. V. LUDINCE: Goda - Zs. Mácsadi, Pásztor (60. Zelník), Kačmarík, Ciling, Kasana, Franta, Slovák, Špaňo, Ujvári (60. Klačan), Lauko.

FC ViOn B/Volkovce - Baloň 6:0 (3:0), 12., 38. a 62. J. Pánik, 21. V. Beláň, 50. a 86. D. Mankovecký. V priemernom zápase za objektívneho rozhodovania domáci hneď v úvode naklonili misky váh na svoju stranu gólom Pánika po krížnej prihrávke Tesárskeho. Ešte do polčasu po kolmých prihrávkach zvyšovali Pánik a Beláň. V druhom polčase divákov vzrušili dve tvrdé gólové strely Mankoveckého a pekná strela Pánika. R Kastelovič, 120.

VION B: Jakubička - Solčiansky (46. Chren), Segíň, Orolín, Nozdrovický, Hözl, Farkaš, Tesársky, Pánik, Obrcian (49. Mankovecký), Béláň (69. Frajka). BALOŇ: R. Vörös - L. Szabó, Matus (44. J. Szabó), Vida, Blaško, Farkas, L. Vass, Rácz (79. M. Vörös), Miklós (79. Krnáč), Johancsik, Špendla.

Gabčíkovo - ČFK Nitra 3:0 (1:0), 11. M. Gubov, 82. Ľ. Kvačkaj, 89. K. Bogyai. V peknom futbalovom počasí si domáci vytvorili tlak a udreli už v 11. min., keď po peknej prihrávke Bogyaiho využil samostatný nájazd Gubov. V 25. min. ďalší nájazd spálil Gubov a potom hlavičkoval do brvna Nagy. Po obrátke Gabčíkovo zvýšilo tlak, ale góly padali až v závere, keď predtým nevyužili obrovské šance Kvačkaj a Bogyai. R Očkovský, 350.

GABČÍKOVO: Izsmán - Matus, P. Nagy, Liszkay, Czajlik, Novák (58. Vörös), Kvačkaj (89. Varga), Horváth, A. Németh (67. Raffai), Bogyai, Gubov. ČFK: Kolmokov - Bystriansky (42. Škreňo), Horňák, Svýba, Milan, Slavkovský, Ďuriš, Mrázik (64. Uhlárik), M. Gardian, Pánik (85. Laktiš), Bernáth.

Bánov - Močenok 0:3 (0:1), 8. P. Andrášik, 50. a 64. R. Benca. Domáci futbalisti nastúpili proti lídrovi tabuľky až s prílišným rešpektom, čo skúsení hostia využili už v 8. min. gólom Andrášika. Potom domáci postupne preberali iniciatívu, no do vyložených šancí ich hostia nepúšťali. Po zmene strán očakávaný tlak Bánova neprišiel a po hrubých chybách v rozohrávke Močenčania dvomi gólmi poistili svoje víťazstvo. R Pintér, 250.

BÁNOV: Mráz - Petráš, Valachovič, Šimúnek, Barta, I. Palacka, J. Moravčík (70. Hlavačka), Miček, Mucha (70. M. Moravčík), P. Palacka (75. Chovanec), Raček. MOČENOK: Kováčik - Penzeš, Špánik, Andrášik (80. Čiernik), Košťál, Tvrdoň, Ivan, Galo (46. D. Lenčéš), Simonides (78. Koňan), Benca, Endrödy.

Kolárovo - Zbrojníky 2:1 (0:0), 69. Zs. Máté (11 m), 82. V. Rajčáni - 48. M. Drienovský. V prvom dejstve sa hralo väčšinou medzi 16-kami. V 48. min. po chybe domáceho záložníka sa dostal k lopte Drienovský a Zbrojníky viedli. V 69. min. bol v 16-ke faulovaný Rajčáni a Zs. Máté sa z penalty nemýlil. Ďalšiu jedenástku Zs. Mátému chytil Halmo a pred koncom pečatil strelou k žrdi Rajčáni. R Fabian, 400. ČK: 76. M. Gábriš.

KOLÁROVO: Kantár - P. Máté, Rajčáni, Hrdlica, A. Kis, G. Nagy (76. Molnár), Bakai, Zs. Máté, Tóth (46. Vajda), Csillag, Koton (63. Ferencz). ZBROJNÍKY: Halmo - Gábriš, Krammer (80. Petráš), Cziria, Kollár, Révay, Maďar, Čvirik (70. Gubov), Polák, Drienovský, Králik (75. Ribarič).

Tlmače - Vráble 0:3 (0:1), 10. Jo. Ürge, 65. N. Toman, 90+. J. Joniak. Hostia prišli vyhrať a už v 10. min. viedli, keď presne mieril Ürge. Druhý polčas sa niesol plne v réžii Vrábľanov a po hodine hry skóroval z otočky priamo do vinkla Toman. V samotnom závere po zaváhaní domácej obrany upravil na 0:3 Joniak. „Niektorí hráči ešte mentálne nechápu, čo znamená štvrtá liga,“ poznamenal tréner Tlmáč. R Paulovič, 150. ČK: 45. T. Titurus (Tlmače).

TLMAČE: P. Kotora - Vreštiak, Kosorín, Pe. Švolík, Pa. Švolík, Jančo, Kissimonyi, Mužík (70. Daniš), Považan, Titurus, Graus. VRÁBLE: Vojtek - Pálenčík, Štefanka, Husár, Obložinský, Joniak, Jo. Ürge (73. Bujalko), Prešinský (79. Geletič), Slovák, Toman, Ježík (85. Uhrín).

Pata - Želiezovce 4:0 (1:0), 15. M. Hindák, 60. R. Lučan, 75. V. Új, 90. J. Watter. Paťania po štvrťhodine hry vyhrávali, keď sa krížnou strelou prezentoval Hindák a do prestávky ešte nastrelili štyri žrde. Ďalšie presné zásahy prišli až po prestávke a po kolmej prihrávke Čmaradu upravil na 2:0 Lučan. V 75. min. po odrazenej lopte vsietil do prázdnej brány Új a v závere po Očenášovom centri v páde hlavičkou pečatil Watter. R Vörös, 500.

PATA: Pintér - Watter, Látečka, Horváth (46. Lacko), Új, Očenáš, Čmarada (63. Rajčáni), Lučan, Gál, Hindák (77. Vaško), Dvorský. ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Karkó, Kotrus (87. Balázs), Rotík, Czibula, Gáloš, Babec (80. Čudai), Ľ. Barecz, Šál, Tóth, Valach (85. Balog).

16. Baloň 6 1 0 5 4:25 3 (-3)

najlepší strelci: 7 - M. Drienovský (Zbrojníky), 6 - I. Ledeczký (Baka), M. Hindák (Pata), 5 - N. Toman (Vráble), 4 - Ľ. Bernáth (ČFK Nitra), J. Bakai (Kolárovo), Jo. Ürge (Vráble).

PAVOL HALVA

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?