Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Nitra a Šaľa si poradili s prvoligistami!

FC Nitra - FK ZŤS Dubnica 1:1 (0:1), na pok. kopy 4:3

Góly: 64. Szorád - 43. Kiška.

Druholigista vybehol proti Dubničanom bez rešpektu a vlastne počas celého zápasu bol lepším mužstvom. Už v 8. min. pripravil Rábek dobrú pozíciu pre Babica, ktorý sa v 16-ke aj šikovne zorientoval, no v koncovke namieril nepresne. V 22. min. sa zase dobre prezentoval 18-ročný novic v nitrianskej zostave Farkaš, ktorý dobre zbehol po ľavej strane, aj odcentroval a Švestka si jeho prudkú loptu takmer kopol do vlastnej bránky. Pred prestávkou však paradoxne zahrmelo na opačnej strane, keď M. Kostoláni prihral na poliacej čiare omylom súperovi a hosťujúci Kiška premenil svoj brejk na Seneckého na gól - 0:1. Nitru však nepriaznivý stav nezlomil a aj v druhom dejstve mala viac hry, čo potleskom ocenili aj diváci. Pokusom Farkaša a M. Kostolániho ešte čosi chýbalo, no v 64. min. zahral Mojský roh, R. Hrnčár pripravil dobrú pozíciu pre Szoráda, ktorý delovkou zvnútra 16-ky nekompromisne vyrovnal na 1:1. V zostávajúcej polhodine sa na tomto stave už nezmenilo nič, hoci Nitra hrala stále na víťazstvo, a tak prišli na rad pokutové kopy, pri ktorých mali pevnejšie nervy domáci futbalisti.

Penaltový rozstrel: Bellák 0:1, Ďatko 1:1, Kiška 1:2, M. Kostoláni 2:2, Ševela - (Senecký chytil), Szorád 3:2, Doležaj 3:3, Mojský 4:3, Držík - (Senecký chytil), piaty Nitran tak kopať nemusel.

Pred 337 divákmi rozhodoval Bereník, hralo sa bez žltých kariet.

FC: Senecký - M. Kostoláni, R. Hrnčár, Szorád, Ďatko - Bališ, Babic (62. Mojský), Kóňa, Rábek (81. Uhrík) - Lovás, M. Farkaš.

Jozef Šuran, tréner: Na súpera sme sa dobre pripravili, počas celého zápasu sme hrali aktívne a som rád, že nás nepoložil ani nepriaznivý stav. A konečne sa na nás usmialo aj šťastie. ŠTEVO KORMAN

Duslo Šaľa - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Gól: 30. Vyskoč.

Slovanisti nastúpili na prvé kolo slovenského pohára nielen bez vykartovaných „hriešnikov“ Obžeru a Demetera, ale aj bez zranených Dzúrika a Vomáčku. Duslo malo v priebehu prvej polhodiny niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale vychýlená muška a pozorný Prole nedovolili skórovať Dékánymu, Lö-

rincovi a Molnárovi. Skóre mohol otvoriť v 24. min. Slovinec Pavlovič, ale jeho strelu Valenský na dvakrát na bránkovej čiare kryl. V 34. min. vyrobila obrana Slovana hrúbku a Vyskoč dostal domácich do vedenia. Hostia ožili až po prestávke a Ukrajinec Kondraťuk nebezpečne ohrozoval Valenského. Rozhodnutie mohlo priniesť záverečných desať minút, na začiatku ktorých bol po druhej ŽK vylúčený Sikorjak. Vyrovnať mohli Wolf s Kondraťukom, na druhej strane mohol víťazstvo Šale prikrášliť v 89. min. Andódi.

Rozhodoval Jaška, ŽK: Lalák, Sikorjak, ČK: 80. Lalák, 2120 divákov.

DUSLO: Valenský - Mikla, Molnár, Gašparík, Lalák - Kováč, Sikorjak, Lörinc, Holmík - Dékány (67. Lancz), Vyskoč (46. Andódi).

Ján Rosinský, tréner: Za predvedený výkon v prvom polčase a za útočnú fázu v ňom sme si vyhrať zaslúžili. Po zmene strán sme začali hrať opatrne, súper nás dostal pod tlak, ale dobrá defenzíva rozhodla o našom cennom víťazstve, ktoré sme mohli v závere aj prikrášliť.

JOZEF SKLENÁR

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 0:6 (0:3)

Góly: 1., 68. a 74. Kriss, 13. Ujlaky (11 m), 38. a 65. Masaryk.

Jednoznačná záležitosť prvoligistu - do vedenia šiel už po 56 sekundách. Domáci, ktorých tréner Szikora sedel iba na tribúne a mužstvo viedol asistent Abrahám, mali síce niekoľko príležitostí, no ani raz neuspeli, ba ich nemohúcnosť dosiahla vrchol v 45. min., keď Bognárovu slabú strelu z penalty hosťujúci brankár poľahky kryl. Hra nemala iný priebeh ani po zmene strán, a tak doma inkasoval zahanbujúci poltucet.

Rozhodoval Pavlík, ŽK: Guza, Niang, 877 divákov.

DAC: Čajka - Gábriš, Olejník, Lukovics, Guza - Buka, Niang (46. Ščasný), J. Nagy, Sárkány - Drobný (75. J. Serczel), Bognár.

Juraj Szikora, tréner: Z našej strany to bola hotová groteska. Zostavu na zápas som nerobil, ani neurčoval taktiku. Končím!

Koba Senec - FC Báč 2:1 (1:1)

Góly: 18. Bella, 90. vlastný (Puchner) - 10. vlastný (Halahija).

Už v 2. min. mohli viesť domáci, keď po Volfovom centri si dal takmer vlastný gól Nincz a vzápätí aj Cisár. Odpoveďou bola štipľavá strela Kapráľa, ktorú vyškriabal na roh Kollár. Nagyov prudký rohový kop si vzápätí nešťastne posunul hlavou do vlastnej siete Halahija. Už o osem minút však Bella vyrovnal. Slabší deň obrán mohol po zmene strán využiť Kapráľ a na druhej strane Rožník, ale ten pred Kostolánim v tutovkách trikrát nepochopiteľne zaváhal. Súperi sa už zmierovali s penaltovým rozstrelom, keď Iskrov pokus nešťastne tečoval do vlastnej siete Puchner.

Rozhodoval Hracho, ŽK: Cisár, 800 divákov.

FC: P. Kostoláni - Nincz, Puchner, Cisár, Szijjártó - Bodrogi (60. Mészáros), Horký, Pukalovič, Nagy (60. Lo-pú) - Halko, Kapráľ. ERNÖ D.TOK

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?