Levice ratovali bod s ViOnom v hodine dvanástej

III. liga

Vegum Dolné Vestenice

- FKM Nové Zámky 0:0

Domáci boli od úvodu aktívnejší. V 18. min sa predral Kuzma až pred brankára Racka, no zblízka sa nepresadil. Gumári stupňovali tlak a vytvárali si jednu šancu za druhou, no strely Iskru, B. Krajča a M. Krajča sa neujali. V 32. min Mikláš centroval z pravej strany do 16-tky, Kočiš tiesnený dvomi hráčmi hostí prestrelil bránu. V 37. min sa vyznamenal Racko, keď vytlačil Miklášovu strelu z 12 m na roh. Po centri Masného hlavičkoval Kočiš tesne nad a Néma z priameho kopu nenamieril presne. V úvode druhého polčasu mal dve príležitosti Masný, no bránka Novozámčanov bola pre domácich akoby zakliata.. Potvrdila to aj 66. min, v ktorej nabiehajúcemu Miklášovi chýbali centimetre. V poslednej 20-minútovke gumári v snahe rozhodnúť vrhli všetky sily do útoku, pričom nechali neraz pootvorené zadné dierka. Vtedy sa dostali k slovu aj hostia, strelami spoza 16-tky pohrozili Hamar, Orosi a Mlynár. Najväčšiu príležitosť mali v 79. min, kedy Hamar spoza 16-tky vypálil, lopta sa odrazila od brvna do zeme a Čangel mohol byť rád, že si ju nezrazil do svojej brány. Vytúžené víťazstvo mohol gumárom zabezpečiť v nadstavenom čase Iskra, jeho strelu však zastavila pravá tyč...

Pred 400 divákmi rozhodoval Koníček, ŽK: Orosi, Horňáček.

FKM: Racko - Orosi (90. Mančík), Hamar, Mlynár (83. Sebestyéni), Sepeši, Andrášik, Holka, Horňáček (87. Mach), Hlavačka, Döme, Trnka.

BRANISLAV BUCÁK

Spartak Trnava B - MFK

Topvar Topoľčany 2:1 (1:1)

Góly: 28. Kolek, 82. Greguš - 27. Slezák.

Spartakovská rezerva vymenila starý chemlonový slučkový koberec za kvalitný perzský. Aj tak sa dá so štipkou humoru nazvať zmena miesta domácich zápasov trnavského mužstva, ktoré trávnatý koberec Modranky vymenilo za ten v Jaslovských Bohuniciach, kde bude mať prechodný domov do konca jesene. Spartak sa tešil naposledy z trojbodového zisku v 25. kole vlaňajšej sezóny - 11. mája vtedy zdolal vypadávajúce Sládkovičovo 9:1. Vstup do novej sezóny je pre zverencov trénera Lihána ako zo zlej knihy. Bez jediného bodu uzatvárali tabuľku, preto proti kvalitnému súperovi nastupovali s jasným cieľom - zvíťaziť. Lenže mdlý, chladný výkon s mnohými individuálnymi chybami sa podpísali na skutočnosti, že kombinačne dobre hrajúci hostia mohli po štvrťhodine vyhrávať trojgólovým rozdielom. Tutovky neuvyžili, čo sa im stalo osudné. Najmä Slezák bol na neudržanie, no v bráne doslova magicky priťahoval loptu Hodulík, ktorý zachránil Trnavu od pohromy a patril k najlepším hráčom na trávniku. V 27. min Candrák prešiel po pravej strane, presne odcentroval a všadebol Slezák poslal hostí zaslúžene do vedenia. Gólová odpoveď nenechala na seba dlho čakať. Kolek utešenou strelou vyrovnal a presný zásah by v gólových hitparádach skončil na popredných miestach. V druhom polčase hostia poľavili, spartakovci pridali na aktivite a rozuzlenie priniesol striedajúci hráč. V 82. min Vidovu strelu Baláž len vyrazil pred seba a dobiehajúci Greguš zabezpečil mužstvu prvé víťazstvo a odlepenie sa z poslednej priečky.

Rozhodoval Valko, bez kariet, 150 divákov.

MFK Topvar: J. Baláž - Poláček, Géci, Bačík, P. Baláž - Candrák, Sépeši (42. Rusňák), Janásek, Nemčický - Slezák (60. Tóth), Mucha. (čap)

OFK Lapáš - ŠK Blava

Jasl. Bohunice 4:0 (2:0)

Góly: 38. Zima, 42. Štajer, 48. Pavlovič, 61. Rebra.

Po opatrnom začiatku domáci postupne získavali územnú prevahu a dokázali si vypracovať aj šance. Najprv v 8. min. Zima s Rebrom hosťujúceho gólmana iba nastrelili, v 17. min. Martin Ševčík hlavičkou z blízka tiež neskóroval, a nepodarilo sa to ani aktívnemu Rebrovi, ktorý nezužitkoval peknú kombináciu so Štajerom a Čambalom. Nevyužité po štandardných situáciách zostali aj dve šance Zimu a Rebru. Diváci sa gólu predsa len dočkali v 38. min., keď Zima z päťky zavesil pod brvno - 1:0. Už o 4 minúty ho napodobnil Štajer delovkou k pravej tyči z 20 m. Po obrátke Lapášania z tempa neubrali, ba dokonca svoj náskok zvýšili zásluhou Pavloviča, ktorý sa v 48. min. kľučkou zbavil aj brankára a poslal loptu do siete - 3:0. Hostia, ako už v Lapáši býva zvykom, veľa z hry nemali, veď jediný strelecký pokus Lipnického v úvode druhého dejstva je žalostne málo. Ich pasivitu mohol v 50. min. po štvrtýkrát potrestať Pavlovič, ale jeho strelu Gebauer vytlačil na roh. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo sa Rebrovi v 61. min., pretože odrazenú loptu z veľkého uhla napálil za čiaru. V 88. min. sa mohol zapísať novic Kušpál, lenže krásnu prihrávku Martina Ševčíka pred prázdnu svätyňu poslal nad.

Rozhodoval Sľuk, ŽK: Černý, 350 divákov.

OFK: Ondrejička - Bachňák, Čekey, Martin Ševčík, Čeman - Er. Hrnčár (73. Čibik), Pavlovič, Štajer, Čambal - Zima (80. Černý), Rebra (65. Kušpál). MATEJ IVAN

JCP Štúrovo -

FC Neded 2:0 (1:0)

Góly: 24. Gajan, 84. Smatana.

Domáci po víťazstve v Nových Zámkoch chceli potvrdiť tri body a od začiatku sa snažili prebrať iniciatívu. Už v 5. min. sa v pokutovom území vtipne uvoľnil Bábsky, jeho krížnu strelu však Praj bravúrne vyrazil. V 7. min. hosťom vyšiel jeden z mála brejkov, Bombiczova strela však šla tesne vedľa. Štúrovčania vyvíjali snahu prekonať obranu FC a úspechu sa dočkali v 24. min., keď Tárnyik rozohrával trestný kop a jeho center usmernil hlavou Gajan. O dve minúty na to sa Tárnyik šikovne uvoľnil na hranici "veľkého štvorca" a krásne preloboval vonku stojaceho Praja, lopta ale skončila na brvne. V 34. min. Smatana vnikol do šestnástky, ale tiesnený obrancom vypáli iba do vybiehajúceho Praja. V druhom dejstve už bolo podstatne menej vzruchu a JCP sa bez väčšieho nasadenia snažili dobyť bránu. Neded bez problémov odolával, v útoku však bol úplne bezzubý, pretože mu vôbec nešla rozohrávka. Po zmene strán tak vzrušili iba tri momenty, Saskova strela z 25 m opäť opečiatkovala brvno, v 70. min. Smatanovu strelu vo vyloženej šanci zblokoval obranca a v 84. min domácim konečne vyšla pekná kombinácia, na konci ktorej bol opäť Smatana, ktorý z ostrého uhla povedľa vybiehajúceho Praja pečatil výsledok a zaslúžené víťazstvo domácich.

Rozhodoval Kravárik, ŽK: Tárnyik - Marček, Kopčan, 400 divákov.

JCP: Prochászka - Urban, Maršal, Smatana, Saláta, Gavroň, Tárnyik (76. Čoknay), Sasko, Gajan, Koscelník (85. Šimunek), Bábsky (74. K. Balázs). FC: Praj - Oláh, Marček (44. Král), Černáček, Kopčan, P. Jedinák, I. Jedinák, T. Bombicz, Ölvecký, Pčola, Vlčan (77. Mrllák). JÁN ORAVEC

Slovan Levice - FC ViOn

Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 90+. Jenes - 77. Vondra.

Levice chceli potvrdiť dovezené tri body z Myjavy, no nestalo sa tak, hoci už v 4. min. po prihrávke Vidru Havran sám pred brankárom Ondruškom nedal. O ďalších šesť minút opäť Havran z hranice šestnástky mieril do stredu brány. Na druhej starne Chren z ViOnu na dvakrát prestrelil bránu domácich. V 21. min. domáci pritlačili hostí do ich šestnástky, no ani tri rohy v rade nič nepriniesli. V 26. min. sa Chren uvoľnil pred šestnástkou domácich, no jeho gólová strela len tesne minula pravú Strakovu tyč. V 44. min. si Kanás narazil loptu, išiel sám na Straku, no ten jeho strelu vyrazil. Do druhého polčasu domáci posilnili útok ofenzívnymi záložníkmi Kubalom a Chmelom. V 51. min. na Chmelov center Havran nedočiahol a o tri minúty po rohu Gonda tesne pred Ondruškom loptu nepretlačil do siete. Na druhej strane Vondra sa rútil sám na Straku z pravej strany, no mieril vedľa brány, po ňom z priameho kopu Kanás takmer zakrútil do šibenice. V 66. min. mohol otvoriť skóre Chmelo, no tiež netrafil bránu. V 72. min. hlavičkoval po rohu Kubala, Ondruška loptu vyrazil a následne ju Megyesi poslal opäť hlavou nad bránu. Gól padol až v 77. min., keď po rýchlej akcii unikol Greguška, nezištne prihral Vondrovi a ten do prázdnej brány otvoril gólový účet. Keď sa už zdalo, že sa skóre nezmení, v poslednej minúte nastaveného času si naskočil na roh Pavlíka Jenes a hlavou vyrovnal.

Pred 280 divákmi rozhodoval Petríček, ŽK: M. Pavlík - Dudáš.

SLOVAN: Straka - Ťuťuris, M. Pavlík, Kanda - Gonda, Golian (46. Kubala), Megyesi, Vidra, Tužinský (46. Chmelo) - P. Havran (75. T. Kuťka), Jenes. VION: Ondruška - Piaček, Dekýš, Štucika - Pavlenda, Dudáš, Greguška, Kanás, Ondrejka (89. Lukáč) - Chren (90. Farkaš), Vondra (84. Krajčík). (ru)

Slovan Nemšová - KFC

Majorka Komárno 1:2 (1:2)

Góly: 17. Valachovič - 12. Krupník, 41. Nagy.

Zápas začal vo vyrovnanom tempe a postupne začali diktovať tempo hry domáci, ale nevypracovali si vyloženejšie šance na skórovanie. Hosťom sa podarilo už v 12. min. dať vedúci gól, ale na to včas odpovedali domáci - o päť minút neskôr vyrovnávajúcim gólom Valachoviča. Slovan postupne pridával na obrátkach, ale nedokázal využiť mnohé gólové príležitosti. Keď si už diváci mysleli, že polčas skončí nerozhodným výsledkom, tak hosťom sa podarilo vsietiť gól do šatne a získať vedenie na svoju stranu - 1:2. Druhý polčas vsadili domáci všetko na ofenzívu a zatlačili súpera na jeho polovicu. Nedokázali však gólovo zúžitkovať množstvo skvelých príležitosti. Hostia bránili aj za cenu faulov, čoho výsledkom bola červená karta (po druhej ŽK) pre hosťujúceho S. Otočku. Nemšovania opäť doplatili na efektivitu a dostali lekciu od hostí, pretože tí využili z minima - maximum. Nevedno prečo, ale domáci futbalisti potrebujú veľa príležitosti na strelenie jedného gólu. Škoda, že na vyrovnanie stavu nedokázali využiť ani vyše 20-minútovú presilovú hru.

Pred 450 divákmi rozhodoval Schmidt, ŽK: Poliak, E. Laco - Spal, S. Otočka), Batla, ČK: 68. Otočka.

KFC: Šutlák - Kökényesi, Zlatohlávek, Kučera (73. Bazinský), Spal, S.Otočka, Krupník, Matúš, Nagy (64. Fogada, 90. Kaneuda), Poruba, Batla. Róbert Pšenčík

Spartak Bánovce - MFK Myjava/Turá Lúka 0:3 (0:2), 15. a 45. Gálik, 77. Zverec (11 m).

Matador Púchov B - LR Crystal Led. Rovne 0:0.

1. Lapáš 5 4 1 0 11:0 13 (+4)

2. Štúrovo 5 4 0 1 10:4 12 (+3)

3. FC ViOn 5 3 1 1 8:5 10 (+4)

4. Myjava/T. Lúka 5 3 0 2 8:5 9 ( 0)

5. Komárno 5 3 0 2 7:9 9 (+3)

6. Levice 5 2 2 1 6:3 8 (-1)

7. Púchov B 5 1 4 0 6:5 7 (-2)